Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: MIKE NARMOUR @ 662-552-5265

                                OR mikenarmour@aol.com 

DELL DAVES @ 662-299-4279

      OR delldaves7@gmail.com 

GARY LEATHERS @ 662-401-9170

                    OR gml9@bellsouth.net 

DAILY GATE FEE IS $10 OR $15 FOR A WEEKEND PASS IF YOUR TEAM PLAYS ON FRIDAY NIGHT. YOU MUST KEEP UP WITH YOUR WEEKEND PASS AS THERE IS NO WAY THE GATE WORKERS CAN REMEMBER WHO BOUGHT 1 AND WHO DID NOT!!!!!!!!!!!

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 2/26 10:00 AM BP BUFFALO WILD WING EBC 7u-Maynard Tupelo Rangers
Game 2 2/26 11:15 AM BP BUFFALO WILD WING Corinth Indians Velo 7 Red
Game 3 2/26 12:30 PM BP BUFFALO WILD WING Corinth Indians EBC 7u-Maynard
Game 4 2/26 1:45 PM BP BUFFALO WILD WING Tupelo Rangers Velo 7 Red
# Team W-L-T RA RD RS
Corinth Indians 0-0-0 0 0 0
EBC 7u-Maynard 0-0-0 0 0 0
Tupelo Rangers 0-0-0 0 0 0
Velo 7 Red 0-0-0 0 0 0

OPENER 7U-OPEN

OPENER
1
Saturday 3:00 PM
BP BUFFALO WILD WING
1
4
2
Saturday 4:15 PM
BP BUFFALO WILD WING
2
3
Saturday 5:30 PM
BP BUFFALO WILD WING
3
Champion
Team Division W-L-T
1 Corinth Indians
Corinth, MS
7U-A 19-24-1
2 EBC 7u-Maynard
Olive Branch, MS
7U-AA 4-3-0
3 Tupelo Rangers
Tupelo, MS
7U-AA 33-14-0
4 Velo 7 Red
Hernando, MS
7U-AA 14-7-0
Team Division W-L-T
1 8U Tupelo Rangers
Tupelo, MS
8U-AA 14-10-0
2 Diamond Elite 8U
Meridian, MS
8U-AA 22-15-0
3 Dinger Nation Red
Nettleton, MS
8U-A 3-21-1
4 North MS Patriots
Saltillo, MS
8U-A 10-19-0
5 Tombigbee Tribe 2032
Mooreville, MS
8U-AA 19-19-0
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast MS 10u Gold
Hernando, MS
10U-A 8-3-0
2 Clarksdale Thunder
Clarksdale, MS
10U-A 2-4-0
3 Columbus K-ZONE Baseball 10U
Columbus, MS
10U-A 4-14-1
4 East MS Cubs
Newton, MS
10U-A 9-16-2
5 Knights Knation Davis 2030
Oxford, MS
10U-A 10-9-0
6 Lake City Bombers
Grenada, MS
10U-A 2-13-0
7 Tri State Elite
Iuka, MS
9U-A 19-20-1
8 Velo 10 RED
Hernando, MS
10U-AA 9-2-0
Team Division W-L-T
1 Bandits Baseball
OLIVE BRANCH, MS
10U-AA 13-3-1
2 Booneville Brewers
Booneville, MS
10U-AA 23-11-1
3 EBC 10u-Foster
Blue Springs, MS
10U-AA 12-4-2
4 Tupelo Titans
Tupelo, MS
10U-A 8-11-0
5 Wow Factor Ms
Tupelo, MS
10U-AA 5-8-0
Team Division W-L-T
1 2XD
Steens, MS
11U-AA 11-13-2
2 Collierville Dragons Clark 11U
Collierville, TN
11U-A 0-0-0
3 ESA Braves
Tupelo, MS
11U-A 2-17-1
4 Mississippi Diamond Gloves
Columbus, MS
10U-AAA 14-4-1
5 Red Rippers
Lexington, TN
11U-AA 0-0-0
6 Tupelo Titans
Tupelo, MS
11U-AA 10-12-2
Team Division W-L-T
1 DINGER NATION
Nettleton, MS
11U-AAA 23-9-0
2 Germantown Giants
Olive Branch, MS
12U-AA 7-2-0
3 HAVOC Baseball
Corinth, MS
12U-AA 12-15-1
4 Mississippi Outlaws
Columbus, MS
12U-AA 15-10-1
5 Oxford Indians
OXFORD, MS
12U-A 0-13-0
6 Tupelo Rangers 11U
Tupelo, MS
11U-Major 10-5-0
7 Tupelo Thrive 12u
Tupelo, MS
12U-A 3-20-0
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast MS 13u Gold
Hernando, MS
13U-AAA 13-3-1
2 MS Braves
Houlka, MS
13U-A 5-29-0
3 North MS Warriors
Saltillo, MS
13U-AA 21-15-1
4 Tupelo Thrive 13u
Tupelo, MS
13U-AA 26-17-1