Grand Slam Sports Tournaments

2021 SUPER SLAM #3


Super Slam events are just

that..events...huge award

packages, & so much more! 


  1. All teams will play in their correct class if #'s allow...
  2. Local teams should be prepared to play Friday night. 
  3. 2 pool games, single elimination. 
  4. Teams who sign up early will get scheduling preferences. 
  5. $7 per day gate fee 

Super Slam Award Package Includes

  1. Custom Super Slam Rings for 1st & 2nd place
  2. 1st Place Team Banner
  3. 1st place hats for the coaches
  4. 1st place T shirts for the players
  5. Entry Fee Free Into Next Grand Slam Tournament for 1st place & half off entry in next Grand Slam Tournament for 2nd place. 

Help us to make this a great event...events that have early sign ups are the most successful...get signed up today! 

Contact Mike Narmour, Dell Daves, or Gary Leathers



Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 4/30 9:00 AM BP BANK PLUS 2 9 Tupelo Rangers 5 Velo 7 Red
Game 2 4/30 10:10 AM BP BANK PLUS 1 15 7u Dinger Nation Navy 17 River City Rage
Game 3 4/30 10:10 AM BP BANK PLUS 2 16 Tupelo Rangers 4 Scrappers Baseball
Game 4 4/30 11:20 AM BP BANK PLUS 2 2 Knights Knation - Harkins 14 Velo 7 Red
Game 5 4/30 12:30 PM BP BANK PLUS 2 5 7u Dinger Nation Navy 15 Scrappers Baseball
Game 6 4/30 1:40 PM BP BANK PLUS 2 15 Knights Knation - Harkins 14 River City Rage
# Team W-L-T RA RD RS
1 Tupelo Rangers 2-0-0 9 11 19
2 Velo 7 Red 1-1-0 11 3 15
3 Scrappers Baseball 1-1-0 21 0 14
4 Knights Knation - Harkins 1-1-0 28 -6 12
5 River City Rage 1-1-0 30 1 20
6 7u Dinger Nation Navy 0-2-0 32 -9 15

SUPER SLAM 3 7U-AA

SUPER SLAM 3
4 Knights Knation - Harkins 4
Saturday 2:50 PM
BP BANK PLUS 2
1
5 River City Rage 18
3 Scrappers Baseball 16
Saturday 4:00 PM
BP BANK PLUS 2
2
6 7u Dinger Nation Navy 6
1 Tupelo Rangers 7
Saturday 5:10 PM
BP BANK PLUS 2
3
River City Rage 6
2 Velo 7 Red 18
Saturday 6:20 PM
BP BANK PLUS 2
4
Scrappers Baseball 6
Tupelo Rangers 2
Saturday 7:30 PM
BP BANK PLUS 2
5
Velo 7 Red 15
Velo 7 Red
Champion
Team Division W-L-T
1 7u Dinger Nation Navy
Nettleton, MS
7U-A 7-29-1
2 Knights Knation - Harkins
Madison, MS
7U-A 20-20-1
3 River City Rage
Columbus, MS
7U-A 17-17-0
4 Scrappers Baseball
Southaven, MS
7U-AA 14-7-1
5 Tupelo Rangers
Tupelo, MS
7U-AA 39-16-0
6 Velo 7 Red
Hernando, MS
7U-AA 14-7-0
Team Division W-L-T
1 Bandits
Winona, MS
8U-A 16-38-0
2 Mississippi Bandits
Amory, MS
8U-AA 30-20-1
3 Mississippi Kings
Tupelo, MS
8U-A 6-16-1
4 North MS Patriots
Saltillo, MS
8U-A 14-23-0
5 Starkville Dawgs-Blue
Starkville, MS
8U-A 3-16-0
Team Division W-L-T
1 8U Tupelo Rangers
Tupelo, MS
8U-AA 14-13-0
2 Canes Southeast MS 9u Gold
Hernando, MS
9U-A 12-13-1
3 Dinger Nation 8U Black
Nettleton, MS
8U-AA 26-10-1
4 Dinger Navy
Nettleton, MS
9U-A 23-23-0
5 Dirty South 9u
Caledonia, MS
9U-AA 20-16-0
6 Golden Spikes
Vicksburg, MS
9U-A 7-19-0
7 Mississippi Minors
Belmont, MS
9U-A 2-13-0
8 Monroe County Mayhem
Hamilton, MS
9U-A 13-23-0
9 New Albany Flames
New Albany, MS
9U-A 20-24-0
10 North Mississippi Sox
Horn Lake, MS
9U-A 12-11-0
11 North MS Patriots
Saltillo, MS
9U-A 22-16-0
12 Rockets
Grenada, MS
9U-A 11-10-1
13 Tupelo Rangers - McGee
Tupelo, MS
9U-AA 16-4-1
14 UBA 9U Kendall
Hernando, MS
9U-A 12-12-0
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast MS 10u Gold
Hernando, MS
10U-A 8-3-0
2 Cleveland Catfish
Cleveland, MS
10U-A 0-16-0
3 Columbus K-ZONE Baseball 10U
Columbus, MS
10U-A 4-20-1
4 Crossroads Cubs
Corinth, MS
10U-A 7-21-0
5 Delta Baseball
Northport, AL
9U-AA 13-6-1
6 Knights Knation Davis 2030
Oxford, MS
10U-A 10-12-0
7 Saltillo Storm hill 10u
Saltillo, MS
9U-AA 18-13-0
Team Division W-L-T
1 Amory Cardinals
Amory, MS
12U-A 22-23-1
2 DINGER NATION
Nettleton, MS
12U-A 7-15-1
3 Dirt Brothers
Fulton, MS
12U-AA 39-39-2
4 Mississippi Diamond Gloves
Columbus, MS
10U-AAA 15-6-1
5 Mississippi Rebels
Oxford, MS
12U-AA 6-5-1
6 Mississippi Select
Columbus, MS
12U-A 17-14-2
7 Oxford Indians
OXFORD, MS
12U-A 0-13-0
8 Saltillo Tigers 12U
Saltillo, MS
12U-A 21-24-3
9 Swing Elite - Gold
Starkville, MS
12U-A 20-12-0
10 Tupelo Thrive 12u
Tupelo, MS
12U-A 6-28-0
11 Wow Factor dirty south 12u
booneville, MS
12U-A 0-9-0
Team Division W-L-T
1 DINGER NATION
Nettleton, MS
11U-AAA 29-14-0
2 Germantown Giants
Olive Branch, MS
12U-AA 7-2-0
3 Mississippi Minors Gold
Fulton, MS
12U-AAA 27-10-2
4 Swing Elite
Starkville, MS
12U-AAA 25-12-2
5 Tombigbee Tribe
Peppertown, MS
12U-AAA 18-11-1
6 Tupelo Rangers 11U
Tupelo, MS
11U-Major 10-5-0
Team Division W-L-T
1 Batters Box Red
Germantown, TN
13U-AAA 1-3-0
2 Canes Southeast MS 13u Black
Hernando, MS
13U-AAA 10-7-0
3 Canes Southeast MS 13u Gold
Hernando, MS
13U-AAA 17-3-1
4 DINGER NATION
NETTLETON, MS
13U-AAA 17-13-0
5 East Coast Sox 13U Select
Starkville, MS
13U-AAA 13-6-0
6 MISSSISSIPPI DAWGS
BATESVILLE, MS
13U-A 3-7-0
7 Mooreville Expos
Mooreville, MS
13U-A 1-11-0
8 MS Braves
Houlka, MS
13U-A 10-36-1
9 MS Braves Oxford
Oxford, MS
13U-AAA 5-6-0
10 New Albany Bulldogs White
New Albany, MS
13U-AA 21-21-2
11 North MS Warriors
Saltillo, MS
13U-AA 30-17-1
12 Saltillo Dirtbags
Guntown, MS
13U-A 8-10-0
13 Tupelo Thrive 13u
Tupelo, MS
13U-AA 31-18-2
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast MS 14u Gold
Hernando, MS
14U-OPEN 10-12-0
2 Dinger Nation 14u Navy
Nettleton, MS
14U-AA 3-4-0
3 Holly Springs Wildcats
Holly Springs, MS
14U-AA 7-8-0
4 Lafayette County Cardinals
Oxford, MS
14U-OPEN 4-10-0
5 Meacham Athletics
Clinton, MS
14U-AAA 18-2-0
6 Next Pitch
Columbus, MS
14U-AA 18-3-0
7 Sandlot Legends
Saltillo, MS
14U-AA 14-9-1
8 Swing Elite
Starkville, MS
14U-AA 5-6-0
9 Tombigbee Tribe 2026
Mooreville, MS
14U-OPEN 9-4-0
10 Tupelo Rangers
Tupelo, MS
14U-AAA 10-3-0
11 Tupelo Titans
Tupelo, MS
14U-OPEN 20-14-2
12 Wow Factors Deep south 14u
Tupelo, MS
14U-AAA 6-9-0