Grand Slam Sports Tournaments

2021 SUPER SLAM #4


Super Slam events are just

that..events...huge award

packages, & so much more! 


  1. All teams will play in their correct class if #'s allow...
  2. Local teams should be prepared to play Friday night. 
  3. 2 pool games, single elimination. 
  4. Teams who sign up early will get scheduling preferences. 
  5. $7 per day gate fee 

Super Slam Award Package Includes

  1. Custom Super Slam Rings for 1st & 2nd place
  2. 1st Place Team Banner
  3. 1st place hats for the coaches
  4. 1st place T shirts for the players
  5. Entry Fee Free Into Next Grand Slam Tournament for 1st place & half off entry in next Grand Slam Tournament for 2nd place. 

Help us to make this a great event...events that have early sign ups are the most successful...get signed up today! 

Contact Mike Narmour, Dell Daves, or Gary Leathers



Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 5/21 9:00 AM BP BANK PLUS 1 20 Corinth Indians 10 Outlaws 7U
Game 2 5/21 10:10 AM BP BANK PLUS 1 14 Scrappers Baseball 4 Starkville Strikers
Game 3 5/21 11:20 AM BP BANK PLUS 1 4 7u Dinger Nation Navy 17 Mississippi Braves
Game 4 5/21 12:30 PM BP BANK PLUS 1 9 Corinth Indians 14 Scrappers Baseball
Game 5 5/21 1:40 PM BP BANK PLUS 1 2 Mississippi Braves 14 Outlaws 7U
Game 6 5/21 2:50 PM BP BANK PLUS 1 0 7u Dinger Nation Navy 13 Starkville Strikers
# Team W-L-T RA RD RS
1 Scrappers Baseball 2-0-0 13 12 20
2 Starkville Strikers 1-1-0 14 0 14
3 Mississippi Braves 1-1-0 18 0 12
4 Outlaws 7U 1-1-0 22 0 20
5 Corinth Indians 1-1-0 24 2 19
6 7u Dinger Nation Navy 0-2-0 30 -14 4

SUPER SLAM 4 7U-AA

SUPER SLAM 4
4 Outlaws 7U 12
Saturday 4:00 PM
BP BANK PLUS 1
1
5 Corinth Indians 3
3 Mississippi Braves 15
Saturday 5:10 PM
BP BANK PLUS 1
2
6 7u Dinger Nation Navy 20
1 Scrappers Baseball 17
Saturday 6:20 PM
BP BANK PLUS 1
3
Outlaws 7U 10
2 Starkville Strikers 17
Saturday 7:30 PM
BP BANK PLUS 1
4
7u Dinger Nation Navy 11
Scrappers Baseball 21
Saturday 8:40 PM
BP BANK PLUS 1
5
Starkville Strikers 10
Scrappers Baseball
Champion
Team Division W-L-T
1 7u Dinger Nation Navy
Nettleton, MS
7U-A 7-29-1
2 Corinth Indians
Corinth, MS
7U-A 25-24-1
3 Mississippi Braves
RIPLEY, MS
7U-A 6-23-1
4 Outlaws 7U
Amory, MS
7U-AA 18-12-0
5 Scrappers Baseball
Southaven, MS
7U-AA 14-7-1
6 Starkville Strikers
Starkville, MS
7U-AA 16-12-0
Team Division W-L-T
1 Dinger Nation Red
Nettleton, MS
8U-A 3-24-1
2 Mathison Mets
Mathison, MS
8U-A 2-13-0
3 Mississippi Kings
Tupelo, MS
8U-A 6-16-1
4 North MS Patriots
Saltillo, MS
8U-A 14-23-0
5 Tupelo Rangers
Tupelo, MS
7U-AA 39-16-0
6 Velo 7 Red
Hernando, MS
7U-AA 14-7-0
Team Division W-L-T
1 Diamond Elite 8U
Meridian, MS
8U-AA 26-18-0
2 Mississippi Bandits
Amory, MS
8U-AA 30-20-1
3 Starkville Dawgs (White)
Starkville, MS
8U-AA 23-7-0
4 Tennessee Stars
Savannah, TN
8U-AA 11-5-1
5 Tombigbee Tribe 2032
Mooreville, MS
8U-AA 23-24-0
Team Division W-L-T
1 8U Tupelo Rangers
Tupelo, MS
8U-AA 14-13-0
2 Dinger Nation 8U Black
Nettleton, MS
8U-AA 26-10-1
3 Memphis Tigers Spano
Memphis, TN
9U-A 5-0-0
4 Mississippi Braves
Fulton, MS
9U-A 3-16-0
5 Monroe County Mayhem
Hamilton, MS
9U-A 13-23-0
6 New Albany Flames
New Albany, MS
9U-A 20-24-0
7 Next level
Caledonia, MS
8U-AA 24-5-1
8 North MS Patriots
Saltillo, MS
9U-A 22-16-0
9 Rockets
Grenada, MS
9U-A 11-10-1
Team Division W-L-T
1 Saltillo Storm hill 10u
Saltillo, MS
9U-AA 18-13-0
2 Tombigbee Tribe
BOONEVILLE, MS
9U-AAA 22-11-0
3 Tupelo Rangers Bennett
Tupelo, MS
9U-AA 12-14-2
4 Velo 9 RED
Hernando, MS
9U-AAA 23-2-0
Team Division W-L-T
1 Amory Knights
Amory, MS
10U-A 3-22-0
2 Crossroads Cubs
Corinth, MS
10U-A 7-21-0
3 East MS Cubs
Newton, MS
10U-A 18-27-2
4 Knights Knation Davis 2030
Oxford, MS
10U-A 10-12-0
5 Lake City Bombers
Grenada, MS
10U-A 2-13-0
6 North Alabama Sounds
Florence, AL
10U-A 7-2-0
7 Point City Rippers
West Point, MS
10U-A 5-14-0
8 Showtime Bulls - 10U Davidson
Ramer, TN
10U-A 25-14-0
Team Division W-L-T
1 Central MS Bandits
Carthage, MS
11U-A 7-25-0
2 EMC-Blue
Newton, MS
11U-A 2-17-0
3 Saltillo Storm 10U
Saltillo, MS
10U-AA 14-13-0
4 SALTILLO STORM-BOLEN
SALTILLO, MS
11U-A 9-18-0
5 Tippah Baseball
Ripley, MS
11U-A 20-21-1
6 Tish county Redbirds
Belmont, MS
11U-A 15-11-0
Team Division W-L-T
1 2XD
Steens, MS
11U-AA 16-17-2
2 EMC-WHITE
Newton, MS
11U-AA 19-21-3
3 Knights 11U Oxford
Oxford, MS
11U-AA 13-8-0
4 Pontotoc Venom 11U
Pontotoc, MS
11U-AA 21-12-0
5 Saltillo Storm-11U
Saltillo, MS
11U-AA 21-12-0
6 TRI COUNTY HEAT
Mathiston, MS
11U-A 18-18-0
7 Tupelo Titans
Tupelo, MS
11U-AA 15-14-2
Team Division W-L-T
1 DINGER NATION
Nettleton, MS
12U-A 7-15-1
2 Mississippi Braves
RIPLEY, MS
12U-A 14-20-2
3 Mississippi Select
Columbus, MS
12U-A 17-14-2
4 Saltillo Tigers 12U
Saltillo, MS
12U-A 21-24-3
Team Division W-L-T
1 Amory Astros
Amory, MS
12U-AAA 14-16-1
2 DINGER NATION
Nettleton, MS
11U-AAA 29-14-0
3 HAVOC Baseball
Corinth, MS
12U-AA 16-16-1
4 Mississippi Minors Gold
Fulton, MS
12U-AAA 27-10-2
5 Tombigbee Tribe
Peppertown, MS
12U-AAA 18-11-1
6 Tupelo Rangers - Figueroa
Tupelo, MS
12U-AA 11-10-2
Team Division W-L-T
1 Dilly Baseball
Gordo, AL
13U-AA 16-5-0
2 DINGER NATION
NETTLETON, MS
13U-AAA 17-13-0
3 Houston travelers
Houston, MS
13U-A 9-17-0
4 Knights 2027 Tatum
Oxford, MS
13U-AA 0-8-0
5 Mooreville Expos
Mooreville, MS
13U-A 1-11-0
6 MS Braves
Houlka, MS
13U-A 10-36-1
7 MS Braves Oxford
Oxford, MS
13U-AAA 5-6-0
8 Pontotoc Sluggers
Pontotoc, MS
13U-A 11-11-0
9 Pontotoc Thunder
Pontotoc, MS
13U-A 7-17-0
10 Saltillo Futures
Saltillo, MS
13U-AA 18-14-3
11 Starkville Knights
starkville, MS
13U-A 3-6-0
12 The Sandlot Legends
Middleton, TN
13U-AA 3-4-0
13 Tupelo Rangers 13U
Tupelo, MS
13U-AAA 31-8-0
14 Tupelo Thrive 13u
Tupelo, MS
13U-AA 31-18-2
Team Division W-L-T
1 373 Cubs
Hamilton, MS
14U-OPEN 13-6-1
2 Bandits
Coldwater, MS
14U-OPEN 1-11-0
3 Columbus Chaos
Columbus, MS
14U-AA 16-11-1
4 Dinger Nation 14u Navy
Nettleton, MS
14U-AA 3-4-0
5 Next Pitch
Columbus, MS
14U-AA 18-3-0
6 Sandlot Legends
Saltillo, MS
14U-AA 14-9-1
7 Swing Elite
Starkville, MS
14U-AA 5-6-0
8 Tupelo Titans
Tupelo, MS
14U-OPEN 20-14-2