Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: DELL DAVES @ 662-299-4279

                             OR ddaves@gmail.com

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 6/4 9:00 AM BNA Bank Park 5 1 Tombigbee Tribe 2032 11 Yalobusha Giants 8U-Smith
Game 2 6/4 9:00 AM BNA Bank Park 6 5 Canes MS 8U - Select 17 New Albany Bulldogs 8u Thomas
Game 3 6/4 10:10 AM BNA Bank Park 5 4 MATHISTON SELECT 12 Yalobusha Giants 8U-Smith
Game 4 6/4 10:10 AM BNA Bank Park 6 14 Mississippi Bandits 11 WOW Factor - Black
Game 5 6/4 11:20 AM BNA Bank Park 5 14 Canes MS 8U - Select 15 Tombigbee Tribe 2032
Game 6 6/4 12:30 PM BNA Bank Park 5 5 New Albany Bulldogs 8u Thomas 11 WOW Factor - Black
Game 7 6/4 1:40 PM BNA Bank Park 5 4 MATHISTON SELECT 11 Mississippi Bandits
# Team W-L-T RA RD RS
1 Yalobusha Giants 8U-Smith 2-0-0 5 14 20
2 Mississippi Bandits 2-0-0 15 10 20
3 WOW Factor - Black 1-1-0 19 3 20
4 New Albany Bulldogs 8u Thomas 1-1-0 16 1 15
5 Tombigbee Tribe 2032 1-1-0 25 -6 11
6 MATHISTON SELECT 0-2-0 23 -14 8
7 Canes MS 8U - Select 0-2-0 32 -8 15

Warm Up 8U-AA

Warm Up
4 New Albany Bulldogs 8u Thomas 1
Saturday 2:50 PM
BNA Bank Park 5
1
5 Tombigbee Tribe 2032 9
2 Mississippi Bandits 12
Saturday 4:00 PM
BNA Bank Park 5
2
7 Canes MS 8U - Select 2
3 WOW Factor - Black 4
Saturday 5:10 PM
BNA Bank Park 5
3
6 MATHISTON SELECT 13
1 Yalobusha Giants 8U-Smith 10
Saturday 6:20 PM
BNA Bank Park 5
4
Tombigbee Tribe 2032 16
Mississippi Bandits 13
Saturday 7:30 PM
BNA Bank Park 5
5
MATHISTON SELECT 15
Tombigbee Tribe 2032 7
Saturday 8:40 PM
BNA Bank Park 5
6
MATHISTON SELECT 15
MATHISTON SELECT
Champion
Team Division W-L-T
1 Canes MS 8U - Select
Oxford, MS
8U-AA 6-17-0
2 MATHISTON SELECT
mathiston, MS
8U-AA 25-16-1
3 Mississippi Bandits
Amory, MS
8U-AA 30-20-1
4 New Albany Bulldogs 8u Thomas
New Albany, MS
8U-A 11-11-0
5 Tombigbee Tribe 2032
Mooreville, MS
8U-AA 23-24-0
6 WOW Factor - Black
Arlington, TN
8U-AA 26-23-1
7 Yalobusha Giants 8U-Smith
Hernando, MS
8U-AA 13-5-1
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast MS 9u Gold
Hernando, MS
9U-A 12-13-1
2 Monroe County Mayhem
Hamilton, MS
9U-A 13-23-0
3 North Mississippi Sox
Horn Lake, MS
9U-A 12-11-0
4 UBA Burch
Hernando, MS
9U-AA 6-4-0
Team Division W-L-T
1 Booneville Brewers
Booneville, MS
10U-AA 28-14-1
2 Clarksdale Thunder
Clarksdale, MS
10U-A 7-9-0
3 Cleveland Catfish
Cleveland, MS
10U-A 0-16-0
4 EBC 10u-Foster
Blue Springs, MS
10U-AA 20-7-2
5 Pontotoc allstar
Pontotoc, MS
10U-AS 1-5-0
6 Starkville Stampede
Starkville, MS
10U-A 10-28-1
7 Velo 10 RED
Hernando, MS
10U-AA 14-5-0
8 Yalobusha Giants 2030
Oxford, MS
10U-A 13-7-2
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast MS 13u Black
Hernando, MS
13U-AAA 10-7-0
2 Mississippi Bucks
Hernando, MS
13U-A 6-8-0
3 Pontotoc Sluggers
Pontotoc, MS
13U-A 11-11-0
4 Saltillo Dirtbags
Guntown, MS
13U-A 8-10-0
5 Tuscaloosa Tribe
Northport, AL
13U-AA 17-3-1
Team Division W-L-T
1 Bandits
Coldwater, MS
14U-OPEN 1-11-0
2 Big League Wildcats Denman
Collierville, TN
14U-OPEN 2-7-1
3 Canes Southeast Ms 14U Black
OXFORD, MS
14U-AA 12-8-1
4 Canes Southeast MS 14u Gold
Hernando, MS
14U-OPEN 10-12-0
5 Columbus Chaos
Columbus, MS
14U-AA 16-11-1
6 Holly Springs Wildcats
Holly Springs, MS
14U-AA 7-8-0
7 Mississippi Starz
New Albany, MS
14U-AA 6-5-0
8 Pontotoc Hit Squad
Pontotoc, MS
14U-AA 5-8-0
9 Tupelo Titans
Tupelo, MS
14U-OPEN 20-14-2