Grand Slam Sports Tournaments
Contact Gary Leathers 662-401-9170
Email gml9@bellsouth.net
1st Place get Championship Banner,Team Trophy and Rings
RUNNER Up Get Team Trophy and Rings
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
Game 1 4/23 9:00 AM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 10 Dinger Nation Red | 12 Saltillo Storm 8U | ||
Game 2 4/23 10:10 AM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 4 Mississippi Bandits | 5 Tombigbee Tribe 2032 | ||
Game 3 4/23 11:20 AM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 9 UBA 8U | 19 WOW Factor - Black | ||
Game 4 4/23 12:30 PM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 7 Saltillo Storm 8U | 13 Tombigbee Tribe 2032 | ||
Game 5 4/23 1:40 PM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 4 Dinger Nation Red | 11 UBA 8U | ||
Game 6 4/23 2:50 PM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 7 WOW Factor - Black | 9 Mississippi Bandits |
# | Team | W-L-T | RA | RD | RS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tombigbee Tribe 2032 | 2-0-0 | 11 | 7 | 15 |
2 | Mississippi Bandits | 1-1-0 | 12 | 1 | 13 |
3 | WOW Factor - Black | 1-1-0 | 18 | 5 | 17 |
4 | UBA 8U | 1-1-0 | 23 | 0 | 19 |
5 | Saltillo Storm 8U | 1-1-0 | 23 | -4 | 17 |
6 | Dinger Nation Red | 0-2-0 | 23 | -9 | 14 |
4 | UBA 8U | 5 |
5 | Saltillo Storm 8U | 18 |
3 | WOW Factor - Black | 11 |
6 | Dinger Nation Red | 1 |
1 | Tombigbee Tribe 2032 | 6 |
Saltillo Storm 8U | 7 |
2 | Mississippi Bandits | 17 |
WOW Factor - Black | 5 |
Saltillo Storm 8U | 11 |
Mississippi Bandits | 10 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Dinger Nation Red
Nettleton, MS
|
8U-A KP | 3-24-1 |
2 |
Mississippi Bandits
Amory, MS
|
8U-AA KP | 30-20-1 |
3 |
Saltillo Storm 8U
Saltillo, MS
|
8U-A KP | 20-9-0 |
4 |
Tombigbee Tribe 2032
Mooreville, MS
|
8U-AA KP | 23-24-0 |
5 |
UBA 8U
Hernando, MS
|
8U-A KP | 1-11-0 |
6 |
WOW Factor - Black
Arlington, TN
|
8U-AA KP | 26-23-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Bandits Baseball
OLIVE BRANCH, MS
|
10U-AA | 19-7-1 |
2 |
Canes Southeast MS 10u Gold
Hernando, MS
|
10U-A | 8-3-0 |
3 |
Crossroads Cubs
Corinth, MS
|
10U-A | 7-21-0 |
4 |
EBC 10u-Foster
Blue Springs, MS
|
10U-AA | 20-8-2 |
5 |
Showtime Bulls - 10U Davidson
Ramer, TN
|
10U-A | 25-14-0 |
6 |
Southern Sluggers
Mantachie, MS
|
10U-A | 13-32-0 |
7 |
Tupelo Titans
Tupelo, MS
|
10U-A | 13-14-0 |
8 |
Yalobusha Giants 2030
Oxford, MS
|
10U-A | 13-7-2 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Amory Cardinals
Amory, MS
|
12U-A | 22-23-1 |
2 |
Dirt Brothers
Fulton, MS
|
12U-AA | 39-39-2 |
3 |
Eagles Baseball
Guntown, MS
|
12U-A | 20-24-1 |
4 |
MAD DAWGS
Mathiston, MS
|
12U-AA | 16-8-1 |
5 |
Mississippi Braves
RIPLEY, MS
|
12U-A | 14-20-2 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
12U SwingCheck White
Jackson, TN
|
12U-AA | 2-5-0 |
2 |
Crossroads Cubs 12U
Corinth, MS
|
12U-A | 20-13-1 |
3 |
HAVOC Baseball
Corinth, MS
|
12U-AA | 16-16-1 |
4 |
Mississippi Minors Gold
Fulton, MS
|
12U-AAA | 27-10-2 |
5 |
Mississippi Outlaws
Columbus, MS
|
12U-AA | 18-11-1 |
6 |
Twin State Tigers
Caledonia, MS
|
12U-AA | 21-11-1 |