Grand Slam Sports Tournaments

SCHEDULES


Schedules are now posted

Welcome to our annual Mother's Day weekend Saturday only event!

Please have turf shoes on hand for all portable mounds. Metal spikes are not permitted on the portable mounds.

If there are enough teams to split divisions into AA and AAA we will do so.

Two Saturday pool games followed by a single elimination championship game between the two highest seeds after pool play.

The new Grand Slam Champions and Finalist rings will be awarded in each age group.

Entry fee is required when you register your team. In the event of a rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212.


Visit the below links to get discounts on hotel stays in the area!!

- SONESTA SELECT ATLANTA DULUTH

Once the user clicks the link below, the rate code automatically populates in the reservation:

Rate Code/booking link – GSST


- Courtyard by Marriott at Gwinnett Place Mall

Click below to reserve your discounted hotel room rate:

Book your corporate rate for Grand Slam Sports Tournaments


Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 5/7 9:00 AM Mtn Park Park 3 0 Gwinnett Stripers 12 HardKnox Orioles
Game 2 5/7 9:00 AM South Gwinnett Park 2 8 Sandlot Legends 8U 10 Beastmode Red
Game 3 5/7 10:45 AM Mtn Park Park 3 9 Norcross Navy 3 HardKnox Orioles
Game 4 5/7 10:45 AM South Gwinnett Park 2 3 Sandlot Legends 8U 4 Georgia Jackets 8U-Hudson
Game 5 5/7 12:30 PM Mtn Park Park 3 4 Gwinnett Stripers 14 Sandy Plains Wildcats
Game 6 5/7 12:30 PM South Gwinnett Park 2 5 MoCo Bulldogs 9 Beastmode Red
Game 7 5/7 2:15 PM Mtn Park Park 3 5 BULLPEN 5 Norcross Navy
Game 8 5/7 2:15 PM South Gwinnett Park 2 9 Velocity 1 Georgia Jackets 8U-Hudson
Game 9 5/7 4:00 PM Mtn Park Park 3 6 BULLPEN 6 Sandy Plains Wildcats
Game 10 5/7 4:00 PM South Gwinnett Park 2 8 Velocity 2 MoCo Bulldogs
# Team W-L-T RA RD RS
1 Velocity 2-0-0 3 13 17
2 Beastmode Red 2-0-0 13 6 19
3 Norcross Navy 1-0-1 8 6 14
4 Sandy Plains Wildcats 1-0-1 10 7 16
5 HardKnox Orioles 1-1-0 9 1 13
6 BULLPEN 0-0-2 11 0 11
7 Georgia Jackets 8U-Hudson 1-1-0 12 -6 5
8 Sandlot Legends 8U 0-2-0 14 -3 11
9 MoCo Bulldogs 0-2-0 17 -10 7
10 Gwinnett Stripers 0-2-0 26 -14 4

8U-AA GOLD CHAMPIONSHIP BRACKET 8U-AA

8U-AA GOLD CHAMPIONSHIP BRACKET
1 Velocity 5
Saturday 5:45 PM
South Gwinnett Park 2
1
2 Beastmode Red 4
Velocity
Champion

8U-AA SILVER CHAMPIONSHIP BRACKET 8U-AA

8U-AA SILVER CHAMPIONSHIP BRACKET
3 Norcross Navy 5
Saturday 5:45 PM
Mtn Park Park 3
1
4 Sandy Plains Wildcats 3
Norcross Navy
Champion

Beastmode Red

# Player 1
5/7
2
5/7
3 Total
30 Brown, Camden 2.0 2.0
2 Hunter, Jace 1.0 1.0
1 Little, Ayce. 2.0 2.0
6 Sheffield, Jase 4.0 4.0
Total 5.0 4.0 9.0

BULLPEN

# Player 1
5/7
2
5/7
3 Total
9 Davis, Andrew 0.2 0.2
32 Joseph, Samuel 3.0 3.0
1 Sorrows, Christopher 4.0 4.0
2 Sorrows, Noah 0.2 0.2
22 Yoder, Brayson 1.0 1.0
Total 4.2 4.2 9.1

Georgia Jackets 8U-Hudson

# Player 1
5/7
2
5/7
3 Total
13 Floyd, JR 1.1 1.1
7 Fuller, Hudson 0.2 1.2 2.1
23 Keeling, Jackson 1.2 1.1 3.0
16 Maddox, Dash 1.1 0.1 1.2
99 Weaver, Brady 0.2 0.2
Total 5.0 4.0 9.0

Gwinnett Stripers

# Player 1
5/7
2
5/7
3 Total
11 Akins, Chance 2.0 2.0
5 Fair, Brady 1.0 1.0
16 Kearse, Logan 0.2 0.2
20 Perez Jr., Jesmer 0.1 0.1
Total 2.2 1.1 4.0

HardKnox Orioles

# Player 1
5/7
2
5/7
3 Total
13 Burns, Jace 1.2 1.2
20 Greenway, Brayden 3.0 3.0
12 McKnight, Elijah 0.1 0.1
00 miesel, Brentley 2.0 2.0
Total 3.0 4.0 7.0

MoCo Bulldogs

# Player 1
5/7
2
5/7
3 Total
8 Duvall, Copelan 2.0 2.0
24 Megrue, Carter 2.1 2.1
10 Roop, Hudson 1.0 1.0
1 Schofield, Nolan 3.0 3.0
Total 5.0 3.1 8.1

Norcross Navy

# Player 1
5/7
2
5/7
3
5/7
Total
1 Ephgrave, TJ 3.0 3.0
10 Herbert, McRae 2.2 2.2
12 Pope, Barrett 2.0 2.0
11 Smith, Harrison 1.0 1.0
51 Uchida, Ryan 3.0 3.0
Total 3.0 5.0 3.2 11.2

Sandlot Legends 8U

# Player 1
5/7
2
5/7
3 Total
14 Lee, Henry 3.2 3.2
3 Nesbit, Beck 3.0 3.0
9 Swann, Easton 1.1 1.1
15 Wilson, Jack 0.2 0.2
25 Youngblood, Charleston 1.1 1.1
Total 5.0 5.0 10.0

Sandy Plains Wildcats

# Player 1
5/7
2
5/7
3 Total
12 Chisholm, Max 1.2 1.2
11 Knapp, Elliott 2.0 2.0
44 Lewis, Brady 1.1 1.1
Total 2.0 3.0 5.0

Velocity

# Player 1
5/7
2
5/7
3
5/7
Total
13 Barker, Easton 3.0 3.0
9 Barnes, Tucker 2.0 0.1 2.1
27 Salter, Gunner 2.0 2.0
23 Sutton, Grayson 2.2 2.2
5 Vandersee, Kristian 2.0 2.0
11 Whitaker, Whit 2.0 2.0
Total 4.0 5.0 5.0 14.0
Team Division W-L-T
1 Beastmode Red
Stockbridge, GA
8U-AA 12-10-0
2 BULLPEN
COVINGTON, GA
8U-AA 14-12-2
3 Georgia Jackets 8U-Hudson
Milton, GA
8U-AA 10-11-0
4 Gwinnett Stripers
Dacula, GA
8U-AA 9-14-0
5 HardKnox Orioles
McDonough, GA
8U-AA 25-20-0
6 MoCo Bulldogs
Madison, GA
8U-AA 8-8-0
7 Norcross Navy
Norcross, GA
8U-AA 3-2-1
8 Sandlot Legends 8U
Athens, GA
8U-AA 2-6-0
9 Sandy Plains Wildcats
Marietta, GA
8U-AA 6-5-1
10 Velocity
Perry, GA
8U-AA 7-1-0
Team Division W-L-T
1 5 Star Longhorns Orange
Fayetteville, GA
9U-AA 14-11-0
2 Beastmode - "Red"
Lithonia, GA
9U-AA 9-10-0
3 Beastmode - Black
Henry/Dekalb, GA
9U-AAA 13-8-0
4 Devine Baseball 9U
Buford, GA
9U-AA 9-13-1
5 Dingers Athletics 9U - Norton
Buford, GA
9U-AA 7-10-1
6 Elite Sluggers 9u Bignon
Cumming, GA
9U-AA 0-2-0
7 Elite Sluggers 9u Saxon
Winder, GA
9U-AA 5-1-1
8 GBSA 9u North
Gainesville, GA
9U-A 3-2-0
9 Georgia Academy Patriots
Canton, GA
8U-AAA 19-5-0
10 Line Drive Academy
Cleveland, GA
9U-AA 4-9-1
11 Meridian Panthers Hagler
Lilburn, GA
9U-AA 3-6-2
12 MV Bears
Dacula, GA
9U-AA 18-12-1
Team Division W-L-T
1 5 Star Longhorns Black
Fayetteville, GA
9U-AAA 23-7-0
2 9u North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
9U-AAA 14-2-0
3 Buford Elite
Buford, GA
9U-AA 12-10-0
4 Elite Sluggers 9u Fountain
Winder, GA
9U-AAA 3-8-1
5 Level 5 Legends 9
Athens, GA
9U-AA 14-8-0
Team Division W-L-T
1 Archer Select Baseball
Dacula, GA
10U-AAA 5-8-0
2 Brookwood
SNELLVILLE, GA
10U-AA 6-12-2
3 Charlie Culberson 9U
douglasville, GA
9U-AAA 15-6-0
4 FCA Braves
Tunnel Hill, GA
10U-AA 11-3-1
5 GA Select Braves
Flowery Branch, GA
10U-AA 10-8-0
6 Georgia Jackets 10U - Kramer
Milton, GA
10U-AA 0-2-0
7 Georgia Stars Baseball Academy - Davis
Norcross, GA
10U-AA 2-4-0
8 Gwinnett Wolfpack
Duluth, GA
10U-AA 7-17-1
9 Mill Creek Hawks 10U
Buford, GA
10U-AA 8-4-1
10 Tribe
Atlanta, GA
10U-AA 3-0-0
Team Division W-L-T
1 Buford Elite - Walton 10U
Buford, GA
10U-AAA 10-10-1
2 Dingers Athletics
Buford, GA
10U-AAA 12-7-0
3 Fayette Prime 10U
Fayetteville, GA
10U-AA 0-2-0
4 GBSA RAYS North 10U
Gainesville, GA
10U-AAA 13-8-0
5 Georgia Bombers South
Alpharetta, GA
10U-AAA 2-1-0
Team Division W-L-T
1 Archer Tigers
Dacula, GA
11U-AA 3-6-1
2 GBA Spiked 9 11U
Suwanee, GA
11U-AA 2-4-2
3 Meridian Panthers 11U - Lynn
Lilburn, GA
11U-A 0-2-0
4 Monroe Bulldogs
Monroe, GA
11U-AA 0-2-0
5 Norcross Blue Devils
PEACHTREE CORNERS, GA
11U-AA 3-2-0
6 North Hall Jr. Trojans
Gainesville, GA
11U-AA 2-3-0
7 Precision Baseball
Alpharetta, GA
11U-AA 10-28-1
8 Roswell Hornets 11U
Roswell, GA
11U-AA 3-0-0
9 South Gwinnett Legends
Lawrenceville, GA
11U-AA 3-20-0
10 Team Elite Steel
Winder, GA
11U-AA 3-14-0
Team Division W-L-T
1 Beastmode
Henry/Dekalb, GA
11U-AAA 13-10-0
2 Brookwood Hit Squad 11U
Lilburn, GA
11U-AA 30-7-0
3 Chop House
Covington, GA
11U-AAA 26-3-0
4 Georgia Select Braves - Lord
Flowery Branch, GA
11U-AA 7-7-0
5 Oconee RiverDawgs
Bogart, GA
11U-AAA 16-9-0
Team Division W-L-T
1 Beastmode - Red
Snellville, GA
12U-AA 21-7-0
2 Beastmode Black
Stockbridge, GA
12U-AAA 20-7-0
3 Brookwood Broncos
Snellville, GA
12U-AA 21-25-2
4 Elite Sluggers 12u Wilson
Winder, GA
12U-AA 10-6-1
5 Gainesville Reds
Gainesville, GA
12U-AA 13-7-1
6 Georgia Select Braves-Smith
Flowery Branch, GA
12U-AA 9-15-0
7 Gwinnett Stripers 12U
Dacula, GA
12U-AA 8-18-1
8 Homer Hawks
Hoschton, GA
12U-A 0-2-0
9 Indian Outlaws
Dahlonega, GA
12U-AA 0-2-0
10 Midway Park Wolverines
Cumming, GA
12U-AA 5-6-2
11 North Oconee Titans
Bogart, GA
12U-AA 0-2-0
12 Prime Baseball 12U - Thomaszfski
Dacula, GA
12U-AA 9-12-1
13 SE Canes
Dacula, GA
12U-AA 1-3-1
14 Signature Park Outlaws
Hoschton, GA
12U-AA 21-18-2
15 USA Scout 12u
Emerson, GA
12U-AA 2-5-0
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball 12U Mills
Jefferson, GA
12U-AAA 5-7-0
2 Ambush Baseball-Hill
Jefferson, GA
12U-AAA 16-10-0
3 Devine Baseball 12U
Buford, GA
12U-AAA 14-3-0
4 Georgia Stars Baseball Academy - Waters
Norcross, GA
12U-AAA 3-7-0
5 Gwinnett Angels
DULUTH, GA
12U-AAA 22-4-0
6 Lions
Braselton, GA
12U-AAA 11-7-0
7 Morgan Co Bulldogs 12U
Madison, GA
12U-AAA 11-18-1
8 Precision Baseball Henderson
Alpharetta, GA
12U-AA 10-18-1
9 TG Dbacks Ocee
Johns Creek, GA
12U-AAA 12-8-0
Team Division W-L-T
1 Alpharetta Raiders 13U
Alpharetta, GA
13U-AA 2-6-0
2 ATL Lightning - Kornblum
Atlanta, GA
13U-AA 17-9-1
3 Grayson Rams
Loganville, GA
13U-AA 13-8-2
4 Hopewell Hawks- Shoe
Milton, GA
13U-AA 24-13-1
5 Line Drive Academy Ramey
Cleveland, GA
13U-AA 16-15-1
6 Norcross Blue Devils
Norcross, GA
13U-AA 15-6-0
7 Outlaws 13U Bartek
Lilburn, GA
13U-AA 3-16-0
8 Precision Baseball Cardinals
Alpharetta, GA
13U-AA 0-16-1
9 Titans Dobbs
Social Circle, GA
13U-AA 11-11-0
Team Division W-L-T
1 360 Hawks 13u
Loganville, GA
13U-AA 11-16-0
2 Beastmode - Gold
Henry/Dekalb, GA
13U-AA 16-8-0
3 Beastmode GRINDERS "Black"
Decatur, GA
13U-AAA 20-6-0
4 Brookwood - Layson
Snellville, GA
13U-AAA 7-3-0
5 Elite Baseball
Dacula, GA
13U-AAA 11-16-1
6 Gwinnett Stripers 13U Jones
Dacula, GA
13U-AAA 18-4-0
7 Mansfield Mad Dawgs
Mansfield, GA
13U-AA 12-9-0
8 Service Baseball 13u Marine Raiders
Gainesville, GA
13U-AAA 6-5-2
9 Southeast Barons
Sugar Hill, GA
13U-AAA 16-18-1
10 Team Elite Prospects
Winder, GA
13U-AAA 6-9-1
Team Division W-L-T
1 25/8 Kings
Dunwoody, GA
14U-OPEN 4-3-0
2 Alliance AquaSox-14U Navy
Auburn, GA
14U-AA 1-10-0
3 Barrett Baseball
Alpharetta, GA
14U-OPEN 5-15-0
4 Five Star Generals - Loganville
Loganville, GA
14U-OPEN 4-20-0
5 GBA Spiked 9 14U
Suwanee, GA
14U-OPEN 1-7-0
6 Georgia Yard Goats 14u
Cumming, GA
14U-OPEN 10-4-0
7 Sharon Springs Academy 14u - Keenan
cumming, GA
14U-OPEN 5-4-0
8 Southeast Barons - Black
Sugar Hill, GA
14U-OPEN 22-6-2
9 Team Freedom
Sharpsburg, GA
14U-OPEN 8-2-0
10 Venezuelan Warriors Baseball
Roswell, GA
14U-AAA 3-0-0
Team Division W-L-T
1 706 Baseball Club
Athens, GA
14U-OPEN 5-14-0
2 ATL Lightning - Harrell
Atlanta, GA
14U-OPEN 14-7-1
3 Beastmode
Henry/Dekalb, GA
14U-OPEN 11-15-0
4 Brookwood Broncos
Snellville, GA
14U-OPEN 5-8-0
5 Dacula Falcons
Dacula, GA
14U-OPEN 16-12-0
6 Devine Baseball 14U
Hoschton, GA
14U-OPEN 3-2-0
7 Newton Naturals
Social Circle, GA
14U-OPEN 8-5-0
8 North Oconee Titans
Bogart, GA
14U-OPEN 5-6-0
9 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 18-6-1
10 Velo Factory Gray
Clarkesville, GA
14U-OPEN 3-11-0
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball-Bailey
Jefferson, GA
15U-OPEN 10-3-1
2 FCA Eagles
McDonough, GA
15U-OPEN 1-1-1
3 Georgia Lookouts
Snellville, GA
15U-OPEN 1-8-0
4 Line Drive Academy 14U Miller
Cleveland, GA
14U-OPEN 0-1-1
5 Medlock Monarchs 15U
Decatur, GA
15U-OPEN 14-14-3
Team Division W-L-T
1 16 GAXL Navy
Marietta, GA
16U-OPEN 9-8-0
2 Diamond Eagles
Canton, GA
16U-OPEN 9-18-2
3 Georgia Lookouts
Snellville, GA
16U-OPEN 12-17-1
4 Jokers Baseball
Hoschton, GA
16U-OPEN 2-18-1
5 PBA
Douglasville, GA
16U-OPEN 4-7-0
6 Power Elite
Kennesaw, GA
16U-OPEN 3-5-1
7 Precision
Ola, GA
16U-OPEN 15-8-0
8 Roswell Hornets
Roswell, GA
16U-OPEN 4-10-0
9 Spikes Baseball Club
newnan, GA
16U-OPEN 8-10-1
10 Velo Factory
Mount Airy, GA
15U-OPEN 8-3-0
Courtyard by Marriott Atlanta Duluth/Gwinnett Place
3550 Venture Parkway
Duluth, GA 30096
SONESTA SELECT ATLANTA - DULUTH
3530 Venture Parkway, Duluth, GA 30096
Duluth, GA 30096