Grand Slam Sports Tournaments

SCHEDULES


All Sunday seeding now posted

Please have turf shoes on hand for all portable mounds. Metal spikes are not permitted on the portable mounds.

The larger divisions will be separated by class up front or divide into a Gold/Silver bracket on Sunday.

8U will be kid-pitch in all events.

If there are enough teams to split divisions into AA and AAA we will do so.

Two Saturday pool games followed by Sunday single elimination bracket.

The new Grand Slam Champions and Finalist rings will be awarded in each age group.

Entry fee is required when you register your team. In the event of a complete rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212.


Visit the below links to get discounts on hotel stays in the area!!

- SONESTA SELECT ATLANTA DULUTH

Once the user clicks the link below, the rate code automatically populates in the reservation:

Rate Code/booking link – GSST


- Courtyard by Marriott at Gwinnett Place Mall

Click below to reserve your discounted hotel room rate:

Book your corporate rate for Grand Slam Sports Tournaments

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 5/14 10:00 AM South Gwinnett Park 2 11 GA Steel 3 Grayson Rams
Game 2 5/14 10:00 AM South Gwinnett Park 5 2 Ambush Baseball 8U 3 Buford Elite Bui
Game 3 5/14 11:45 AM South Gwinnett Park 2 12 GA Steel 3 8U Hopewell Hawks Premier
Game 4 5/14 11:45 AM South Gwinnett Park 5 8 Ambush Baseball 8U 10 Jefferson Dragons
Game 5 5/14 1:30 PM South Gwinnett Park 2 3 Grayson Rams 15 Buford Wolves 8U
Game 6 5/14 1:30 PM South Gwinnett Park 5 7 Georgia Select Braves 12 Buford Elite Bui
Game 7 5/14 3:15 PM South Gwinnett Park 2 3 8U Hopewell Hawks Premier 14 Buford Wolves 8U
Game 8 5/14 3:15 PM South Gwinnett Park 5 14 Georgia Select Braves 9 Jefferson Dragons
# Team W-L-T RA RD RS
1 Buford Wolves 8U 2-0-0 6 14 20
2 GA Steel 2-0-0 6 14 20
3 Buford Elite Bui 2-0-0 9 6 13
4 Georgia Select Braves 1-1-0 21 0 17
5 Jefferson Dragons 1-1-0 22 -3 19
6 Ambush Baseball 8U 0-2-0 13 -3 10
7 8U Hopewell Hawks Premier 0-2-0 26 -14 6
8 Grayson Rams 0-2-0 26 -14 6

8U-KP CHAMPIONSHIP BRACKET 8U-KP

8U-KP CHAMPIONSHIP BRACKET
1 Buford Wolves 8U 11
Sunday 11:45 PM
South Gwinnett Park 2
1
8 Grayson Rams 3
4 Georgia Select Braves 9
Sunday 10:00 AM
South Gwinnett Park 2
2
5 Jefferson Dragons 4
2 GA Steel 8
Sunday 11:45 AM
South Gwinnett Park 5
3
7 8U Hopewell Hawks Premier 7
3 Buford Elite Bui 12
Sunday 10:00 AM
South Gwinnett Park 5
4
6 Ambush Baseball 8U 5
Buford Wolves 8U 13
Sunday 1:30 PM
South Gwinnett Park 2
5
Georgia Select Braves 1
GA Steel 5
Sunday 1:30 PM
South Gwinnett Park 5
6
Buford Elite Bui 4
Buford Wolves 8U 8
Sunday 3:30 PM
South Gwinnett Park 5
7
GA Steel 7
Buford Wolves 8U
Champion

8U Hopewell Hawks Premier

# Player 1
5/14
2
5/14
3 4 Total
8 Carda, Jett 1.0 1.0
26 Croft, Hudson 2.0 2.0
9 Johnson, Bryce 2.0 2.0
15 Reittenbach, Nicolas 1.0 1.0
Total 3.0 3.0 6.0

Ambush Baseball 8U

# Player 1
5/14
2
5/14
3
5/15
4 Total
5 Archer, Gunner 1.0 1.0
10 French, Braiden 2.0 2.0
4 Jett, Jayden 0.2 0.2
6 Langston, Logan 0.1 1.1 1.2
13 Ledford, Espen 4.0 4.0
Total 2.1 3.0 4.0 9.1

Buford Elite Bui

# Player 1
5/14
2
5/15
3 4 Total
14 Cuevas, Dylan 1.0 0.2 1.2
16 Obando, Emilio 2.0 2.0
42 Palmer, Griffin 3.1 3.1
Total 3.0 4.0 7.0

Buford Wolves 8U

# Player 1
5/14
2
5/15
3
5/15
4
5/15
Total
12 Fritsch, Noah 2.2 2.2
24 Gindlesperger, Tripp 0.2 0.2
22 Hosenfeld, Brody 0.1 1.1 1.2
1 Meyer, Noah 3.0 3.0
8 Scoccimaro, Jackson 3.0 3.0
13 Thompson, jackie 4.0 4.0
3 wigley, logan 1.0 1.0
Total 4.0 4.0 3.0 5.0 16.0

GA Steel

# Player 1
5/14
2
5/14
3
5/15
4
5/15
Total
3 Clark, Caine 3.2 3.2
31 Cohen, Maddox 1.0 1.2 2.2
99 Fecht, Nick 1.1 1.1
11 Sheffield, Drake 1.0 1.0
18 Weaver, Grant 2.1 2.1
34 White, Eric 0.2 0.2
7 Wilbanks, Matthew 2.0 1.2 3.2
22 Yeater, Hagon 0.2 0.2
Total 4.1 4.0 3.2 4.0 16.0

Georgia Select Braves

# Player 1
5/14
2
5/15
3 4 Total
1 Christensen, Dylan 2.0 2.0
25 Cloer, Cody 2.0 1.1 3.1
6 Depue, Jacob 0.2 0.2
10 Nagel, Cameron 1.0 1.0
Total 3.0 4.0 7.0

Grayson Rams

# Player 1
5/14
2 3 4 Total
22 Murphy, Caleb 1.0 1.0
2 Smith, Brandon "BAM-BAM" 1.0 1.0
14 Stanley, Jeremiah 1.0 1.0
6 Watson, Dylan 1.0 1.0
Total 4.0 4.0

Jefferson Dragons

# Player 1
5/14
2
5/14
3 4 Total
7 Cooper, Briggs 0.1 0.1
19 Miller, Lynsee 1.0 1.0
13 Rich, Adam 1.0 1.0
23 Stone, Asher 2.1 2.1
24 Stone, Lincoln 1.0 1.0
Total 3.0 2.2 5.2
Team Division W-L-T
1 8U Hopewell Hawks Premier
Milton, GA
8U-AA 9-11-1
2 Ambush Baseball 8U
Jefferson, GA
8U-A 8-18-0
3 Buford Elite Bui
Buford, GA
8U-AA 20-10-1
4 Buford Wolves 8U
Buford, GA
8U-AA 25-8-0
5 GA Steel
Monroe, GA
8U-AA 13-7-1
6 Georgia Select Braves
Flowery Branch, GA
8U-A 12-16-0
7 Grayson Rams
Loganville, GA
8U-A 6-18-0
8 Jefferson Dragons
Jefferson, GA
8U-AA 11-9-0
Team Division W-L-T
1 Archer Premier Baseball 9u
Dacula, GA
9U-AAA 7-6-1
2 Elite Sluggers 10u Herndon
Winder, GA
10U-AA 5-11-0
3 Gainesville Reds
Gainesville, GA
10U-AA 2-5-0
4 Grayson Rams 10U - Lyell
Grayson, GA
10U-AA 1-2-1
5 Gwinnett Wolfpack
Duluth, GA
10U-AA 7-17-1
6 Hardknox Blue jays
Hampton, GA
10U-AA 7-10-1
7 Line Drive Academy
Cleveland, GA
10U-AA 3-1-0
8 Mill Creek Hawks - Caldwell
Buford, GA
10U-A 3-4-0
9 Mill Creek Hawks 10U
Buford, GA
10U-AA 8-4-1
10 North Gwinnett Elite
Suwanee, GA
10U-A 0-3-0
11 Team Bullpen
Monroe, GA
10U-AA 11-2-0
12 Velo Factory - Crawford
Clarkesville, GA
10U-AA 0-3-0
Team Division W-L-T
1 Buford Elite - Walton 10U
Buford, GA
10U-AAA 10-10-1
2 GA Steel
Monroe, GA
10U-AAA 8-6-0
3 Level 5 Legends 10u
Athens, GA
10U-AAA 14-7-1
4 Meridian Panthers
Lilburn, GA
10U-AAA 9-12-0
5 Norcross 10U Hoffstedder
Norcross, GA
10U-AAA 2-7-1
6 Team Elite The Yard
Watkinsville, GA
10U-AAA 8-7-1
Team Division W-L-T
1 BC BOMBERS
Maysville, GA
11U-A 1-5-0
2 Coal Mountain Hustle
Cumming, GA
11U-AA 10-10-0
3 GBSA Rays
Snellville, GA
11U-AA 2-9-0
4 Georgia Elite - Red
Flowery Branch, GA
11U-AA 4-8-1
5 Georgia Elite Black
Flowery Branch, GA
11U-AA 5-7-0
6 Gwinnett Stripers 11u
Suwanee, GA
11U-AA 13-14-0
7 Line Drive Academy Loggins
Cleveland, GA
11U-AA 20-12-1
8 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
11U-AA 7-8-1
9 North Hall Jr. Trojans
Gainesville, GA
11U-AA 2-3-0
10 Precision Baseball
Alpharetta, GA
11U-AA 10-28-1
11 South Gwinnett Legends
Lawrenceville, GA
11U-AA 3-20-0
12 Team Elite Steel
Winder, GA
11U-AA 3-14-0
Team Division W-L-T
1 Chop House
Covington, GA
11U-AAA 26-3-0
2 Fielder's Choice Twins
Hoschton, GA
11U-AAA 18-16-1
3 Georgia Saltdogs
Gainesville, GA
11U-AAA 15-6-0
4 South Dekalb Tribe
Stonecrest, GA
11U-AA 7-5-0
5 Team Elite Prospects
Winder, GA
11U-AAA 3-10-0
6 Team Elite Select
Winder, GA
11U-AAA 6-12-0
Team Division W-L-T
1 12U Grayson Rams
Grayson, GA
12U-AA 2-4-0
2 12U Greenheads
Social Circle, GA
12U-AA 3-6-1
3 Ambush Baseball 12U Rylee
Jefferson, GA
12U-AA 4-10-1
4 Gainesville Reds
Gainesville, GA
12U-AA 13-7-1
5 Georgia Select Braves-Smith
Flowery Branch, GA
12U-AA 9-15-0
6 Gwinnett Bandits 12u Carolina
Buford, GA
12U-AA 17-5-1
7 Gwinnett Stripers 12U
Dacula, GA
12U-AA 8-18-1
8 Precision Baseball Navy
Alpharetta, GA
12U-AA 4-18-1
9 Prime Baseball 12U - Thomaszfski
Dacula, GA
12U-AA 9-12-1
10 Signature Park Outlaws
Hoschton, GA
12U-AA 21-18-2
11 Titans Blue
Marietta, GA
12U-AA 4-0-0
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball-Hill
Jefferson, GA
12U-AAA 16-10-0
2 Brookwood Broncos
Snellville, GA
12U-AA 21-25-2
3 Gwinnett Elite Baseball Club
Lawrenceville, GA
12U-AAA 13-13-0
4 NextLVL Bombers
Acworth, GA
12U-AAA 1-5-0
5 North Georgia Ambush 12u
Dawsonville, GA
12U-AAA 4-5-0
6 TG Dbacks Ocee
Johns Creek, GA
12U-AAA 12-8-0
Team Division W-L-T
1 360 Hawks 13u
Loganville, GA
13U-AA 11-16-0
2 ATL Lightning Motz 13U
Atlanta, GA
13U-AA 2-4-1
3 Bullpen Indians
McDonough, GA
13U-AA 0-3-0
4 Dingers Athletics 13U (Overman)
buford, GA
13U-AA 3-6-0
5 EC IMPACT 13U
ELBERT, GA
13U-AA 12-2-0
6 GBSA Rays
Gainesville, GA
13U-AA 1-2-0
7 Georgia Liberty 13U
Dacula, GA
13U-AA 3-17-0
8 Georgia Saltdogs
Gainesville, GA
13U-AA 11-9-0
9 Hopewell Hawks- Shoe
Milton, GA
13U-AA 24-13-1
10 Line Drive Academy Ramey
Cleveland, GA
13U-AA 16-15-1
11 Norcross Blue Devils
Norcross, GA
13U-AA 15-6-0
12 Oconee Riverdawgs
Watkinsville, GA
13U-AA 5-9-0
13 Outlaws 13U Bartek
Lilburn, GA
13U-AA 3-16-0
14 Prime Baseball 13U - Henrichsen
Dacula, GA
13U-A 6-6-0
15 Rawlings GA Prospects 13u
Jefferson, GA
13U-AA 1-17-0
16 ShowMe A's
Athens, GA
13U-AA 11-12-1
17 Titans Dobbs
Social Circle, GA
13U-AA 11-11-0
Team Division W-L-T
1 Elite Baseball
Dacula, GA
13U-AAA 11-16-1
2 Lake Country Scrappers
Greensboro, GA
13U-AAA 13-6-0
3 Mill Creek Hawks
BUFORD, GA
13U-AAA 16-6-1
4 Sharon Springs Academy
Cumming, GA
13U-AAA 3-6-0
5 Showcase Nationals
Stockbridge, GA
13U-AAA 0-3-0
Team Division W-L-T
1 Alliance AquaSox-14U Navy
Auburn, GA
14U-AA 1-10-0
2 ATL Lightning - Harrell
Atlanta, GA
14U-OPEN 14-7-1
3 Atlanta Padres
Atlanta, GA
14U-OPEN 6-6-0
4 Barrett Baseball
Alpharetta, GA
14U-OPEN 5-15-0
5 Brookwood Broncos
Snellville, GA
14U-OPEN 5-8-0
6 Dacula Falcons 14u Navy
Dacula, GA
14U-OPEN 6-14-0
7 Five Star Generals - Loganville
Loganville, GA
14U-OPEN 4-20-0
8 Georgia Gunners
Cumming, GA
14U-AA 2-2-0
9 Georgia Rangers
Crawford, GA
14U-OPEN 8-12-1
10 Hopewell Hawks
Milton, GA
14U-OPEN 5-4-0
11 Onward Baseball
Jefferson, GA
14U-OPEN 18-8-0
12 Roswell Green Hornets
Roswell, GA
14U-AA 1-3-0
13 Sharon Springs Academy 14u - Keenan
cumming, GA
14U-OPEN 5-4-0
14 Southeast Barons - Maroon
Lawrenceville, GA
14U-OPEN 7-11-0
15 SPBA Wildcats
Marietta, GA
14U-OPEN 11-7-0
16 Velo Factory Gray
Clarkesville, GA
14U-OPEN 3-11-0
Team Division W-L-T
1 ATL Lightning 15U Childress
Atlanta, GA
15U-OPEN 10-8-0
2 Classic City Yankees
Athens, GA
15U-OPEN 7-1-0
3 Gwinnett Stripers 15u
Buford, GA
15U-OPEN 25-4-1
4 Medlock Monarchs 15U
Decatur, GA
15U-OPEN 14-14-3
5 Outlaws 15U Mastrogiacomo
Atlanta, GA
15U-OPEN 6-10-0
Team Division W-L-T
1 16 GAXL Navy
Marietta, GA
16U-OPEN 9-8-0
2 Atlanta Athletics
Cumming, GA
16U-OPEN 7-4-0
3 Atlanta Lightning (Blamble)
Atlanta, GA
16U-OPEN 5-4-1
4 Diamond Eagles
Canton, GA
16U-OPEN 9-18-2
5 Elite Aces
Covington, GA
16U-OPEN 14-5-0
6 Georgia Lookouts
Snellville, GA
16U-OPEN 12-17-1
7 Georgia Sandlot
Gainesville, GA
16U-OPEN 5-0-0
8 Jokers Baseball
Hoschton, GA
16U-OPEN 2-18-1
9 Lions Baseball
Winder, GA
16U-OPEN 4-14-1
10 Mill Creek Hawks 15U
Buford, GA
16U-OPEN 17-11-0
11 Mountain Expos
Blairsville, GA
16U-OPEN 3-4-0
12 Phoenix Elite Baseball
Rutledge, GA
16U-OPEN 5-10-0
13 Precision
Ola, GA
16U-OPEN 15-8-0
14 Savage Squad 2024
Dublin, GA
16U-OPEN 4-1-0
15 Select Baseball Red
Perry, GA
16U-OPEN 2-11-2
16 Spikes Baseball Club
newnan, GA
16U-OPEN 8-10-1
17 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
16U-OPEN 21-7-0
Team Division W-L-T
1 Georgia Devils
Atlanta, GA
18U-OPEN 8-12-1
2 Georgia Lookouts
Snellville, GA
17U-OPEN 1-12-1
3 Georgia Yard Goats 18u
Cumming, GA
18U-OPEN 29-7-2
4 Mill Creek Hawks
Buford, GA
16U-OPEN 19-4-0
5 Padres 23
Hapeville, GA
17U-OPEN 3-1-0
6 Phoenix Elite Baseball
Social Circle, GA
18U-OPEN 10-9-2
Courtyard by Marriott Atlanta Duluth/Gwinnett Place
3550 Venture Parkway
Duluth, GA 30096
SONESTA SELECT ATLANTA - DULUTH
3530 Venture Parkway, Duluth, GA 30096
Duluth, GA 30096