Grand Slam Sports Tournaments
CONTACT: MIKE NARMOUR @ 662-552-5265
OR mikenarmour@aol.com
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
Game 1 10/8 9:00 AM | Winona Rec Park 1 | 5 Grenada Jays | 16 Winona Grit | ||
Game 2 10/8 10:10 AM | Winona Rec Park 1 | 13 Knights | 3 The Smalls | ||
Game 3 10/8 11:20 AM | Winona Rec Park 1 | 8 Diamond Elite 8U - Black | 11 Knights Knation - 8U Harkins | ||
Game 4 10/8 12:30 PM | Winona Rec Park 1 | 18 Grenada Jays | 8 The Smalls | ||
Game 5 10/8 1:40 PM | Winona Rec Park 1 | 19 Knights Knation - 8U Harkins | 6 Winona Grit | ||
Game 6 10/8 2:50 PM | Winona Rec Park 1 | 17 Diamond Elite 8U - Black | 12 Knights |
# | Team | W-L-T | RA | RD | RS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Knights Knation - 8U Harkins | 2-0-0 | 14 | 10 | 20 |
2 | Diamond Elite 8U - Black | 1-1-0 | 23 | 2 | 18 |
3 | Knights | 1-1-0 | 20 | 2 | 20 |
4 | Winona Grit | 1-1-0 | 24 | 0 | 16 |
5 | Grenada Jays | 1-1-0 | 24 | 0 | 15 |
6 | The Smalls | 0-2-0 | 31 | -14 | 11 |
4 | Winona Grit | 18 |
5 | Grenada Jays | 17 |
3 | Knights | 14 |
6 | The Smalls | 2 |
1 | Knights Knation - 8U Harkins | 15 |
Winona Grit | 14 |
2 | Diamond Elite 8U - Black | 5 |
Knights | 15 |
Knights Knation - 8U Harkins | 13 |
Knights | 12 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Diamond Elite 8U - Black
Meridian, MS
|
8U-AA CP | 18-15-1 |
2 |
Grenada Jays
Grenada, MS
|
8U-A CP | 3-7-0 |
3 |
Knights
Indianola, MS
|
8U-A CP | 18-14-1 |
4 |
Knights Knation - 8U Harkins
Madison, MS
|
8U-A CP | 26-21-0 |
5 |
The Smalls
Olive Branch, MS
|
8U-A CP | 10-25-0 |
6 |
Winona Grit
Winona, MS
|
8U-AA CP | 34-29-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
East Mississippi Aces - Blue
Meridian, MS
|
9U-A | 8-27-1 |
2 |
Grenada Guardians
Grenada, MS
|
9U-A | 4-2-1 |
3 |
Stateline Steel
Columbus, MS
|
9U-A | 12-18-1 |
4 |
TRI COUNTY HEAT
Mathiston, MS
|
9U-A | 13-12-0 |
5 |
Union Stingers 9U
Union, MS
|
9U-AAA | 32-8-0 |
6 |
Winona Bandits
Winona, MS
|
9U-A | 11-24-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Grenada Sluggers
Grenada, MS
|
10U-A | 2-17-2 |
2 |
PYB Elite 10U
Indianola, MS
|
10U-A | 27-16-1 |
3 |
Southern Slammers
Collinsville, MS
|
10U-A | 23-21-0 |
4 |
Winona Dodgers
Winona, MS
|
10U-AA | 33-19-3 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Aces
Winona, MS
|
11U-A | 18-42-0 |
2 |
Canes Southeast 11u - Walker
Hernando, MS
|
11U-AA | 12-4-0 |
3 |
Diamond Elite
Meridian, MS
|
11U-AA | 18-18-2 |
4 |
Kosciusko Royals
Kosciusko, MS
|
11U-A | 9-18-0 |
5 |
Mississippi Smash
Forest, MS
|
11U-A | 25-19-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Diamond Elite Blue
Meridian, MS
|
13U-A | 6-12-0 |
2 |
MCSZ Thunder 13U Red
Canton, MS
|
13U-AA | 18-16-0 |
3 |
Mississippi Rebels
Oxford, MS
|
13U-A | 8-9-0 |
4 |
Mississippi Select
Columbus, MS
|
13U-A | 11-14-1 |