Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: DELL DAVES @ 662-299-4279

                           OR ddaves7@gmail.com

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 8/20 9:00 AM BNA Bank Park 6 19 UC JAYS 18 Velo United 7U Red
Game 2 8/20 10:10 AM BNA Bank Park 6 6 Kenny's Cardinals 14 Swing Elite
Game 3 8/20 11:20 AM BNA Bank Park 6 3 Grenada Generals 16 Mississippi Sluggers
Game 4 8/20 12:30 PM BNA Bank Park 6 22 Swing Elite 7 Velo United 7U Red
Game 5 8/20 1:40 PM BNA Bank Park 6 11 Mississippi Sluggers 21 UC JAYS
Game 6 8/20 2:50 PM BNA Bank Park 6 0 Grenada Generals 13 Kenny's Cardinals
# Team W-L-T RA RD RS
1 Swing Elite 2-0-0 13 14 20
2 UC JAYS 2-0-0 29 8 20
3 Kenny's Cardinals 1-1-0 14 0 16
4 Mississippi Sluggers 1-1-0 24 0 20
5 Grenada Generals 0-2-0 29 -14 3
6 Velo United 7U Red 0-2-0 41 -8 17

KING OF THE DIAMOND 7U-OPEN

KING OF THE DIAMOND
4 Mississippi Sluggers 23
Saturday 4:00 PM
BNA Bank Park 6
1
5 Grenada Generals 16
3 Kenny's Cardinals 14
Saturday 5:10 PM
BNA Bank Park 6
2
6 Velo United 7U Red 0
1 Swing Elite 16
Saturday 6:20 PM
BNA Bank Park 6
3
Mississippi Sluggers 6
2 UC JAYS 5
Saturday 7:30 PM
BNA Bank Park 6
4
Kenny's Cardinals 21
Swing Elite 4
Saturday 8:40 PM
BNA Bank Park 6
5
Kenny's Cardinals 18
Kenny's Cardinals
Champion
Team Division W-L-T
1 Grenada Generals
Grenada, MS
7U-A 1-10-0
2 Kenny's Cardinals
Corinth, MS
7U-AA 7-5-0
3 Mississippi Sluggers
Starkville, MS
7U-A 2-5-0
4 Swing Elite
Starkville, MS
7U-A 6-4-1
5 UC JAYS
New Albany, MS
7U-A 9-3-0
6 Velo United 7U Red
Hernando, MS
7U-AA 0-3-0
Team Division W-L-T
1 Dinger Nation 9U Black
Nettleton, MS
9U-A 10-4-0
2 Greenwood Bandits
Greenwood, MS
10U-AA 5-2-0
3 MS Giants
Forest, MS
9U-AA 9-6-1
4 North Mississippi Sox
Horn Lake, MS
10U-A 8-3-0
5 Oxford Captains
Oxford, MS
10U-A 0-6-0
6 Tri-State Elite
Iuka, MS
10U-A 6-8-1
7 Tupelo Rangers
Tupelo, MS
10U-AA 3-1-0
8 Velo United 10U Blue
Hernando, MS
10U-A 4-2-1
Team Division W-L-T
1 Amory Knights
Amory, MS
11U-A 2-8-0
2 Crossroads Cubs
Corinth, MS
11U-A 7-5-1
3 Point City Rippers
West Point, MS
11U-A 3-4-0
4 Showtime Bulls - 11u Davidson
Ramer, TN
11U-A 4-0-0
Team Division W-L-T
1 Booneville Brewers
Booneville, MS
11U-AA 8-3-0
2 East Coast Sox - Oxford
Oxford, MS
11U-AA 1-3-0
3 HFS
Lawrence County, TN
11U-AA 4-0-0
4 Memphis Travelers Select
Arlington, TN
11U-AA 0-3-0
5 Wow Factor Deep South
Tupelo, MS
11U-AA 4-6-0
Team Division W-L-T
1 Amory Cardinals
Amory, MS
13U-A 4-7-0
2 Crossroads Cubs 13U
Corinth, MS
13U-AA 7-3-0
3 DINGER NATION NATIONAL
NETTLETON, MS
12U-AAA 5-2-0
4 Eagles Baseball
Belmont, MS
13U-AA 6-5-0
5 Mississippi Braves
Fulton, MS
13U-A 2-7-0
Team Division W-L-T
1 DINGER NATION
NETTLETON, MS
14U-AA 10-2-1
2 New Albany Bulldogs 14U
New Albany, MS
14U-AA 7-6-0
3 North MS Warriors
Saltillo, MS
14U-AA 5-6-0
4 Starkville Knights
Starkville, MS
14U-AA 1-1-1
5 Thrive 14u
Tupelo, MS
14U-AA 2-2-0
6 Velocity
Gordo, AL
14U-AA 0-3-2