Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: DELL DAVES @ 662-299-4279

                           OR ddaves7@gmail.com

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 9/24 9:00 AM BNA Bank Park 6 11 Corinth Indians- Stacy 8u 7 New Albany Elite
Game 2 9/24 10:10 AM BNA Bank Park 6 15 Velo United 8U Red 8 Outlaws 8U
Game 3 9/24 11:20 AM BNA Bank Park 6 6 Collierville Dragons 17 West TN Bombers
Game 4 9/24 12:30 PM BNA Bank Park 6 13 Velo United 8U Red 1 Corinth Indians- Stacy 8u
Game 5 9/24 1:40 PM BNA Bank Park 6 1 New Albany Elite 13 West TN Bombers
Game 6 9/24 2:50 PM BNA Bank Park 6 8 Collierville Dragons 18 Outlaws 8U
# Team W-L-T RA RD RS
1 West TN Bombers 2-0-0 7 14 20
2 Velo United 8U Red 2-0-0 9 14 20
3 Corinth Indians- Stacy 8u 1-1-0 20 -3 11
4 Outlaws 8U 1-1-0 23 0 18
5 New Albany Elite 0-2-0 24 -11 8
6 Collierville Dragons 0-2-0 35 -14 14

AROUND THE HORN 8U-AA

AROUND THE HORN
4 Outlaws 8U 14
Saturday 4:00 PM
BNA Bank Park 6
1
5 New Albany Elite 0
3 Corinth Indians- Stacy 8u 12
Saturday 5:10 PM
BNA Bank Park 6
2
6 Collierville Dragons 20
1 West TN Bombers 2
Saturday 6:20 PM
BNA Bank Park 6
3
Outlaws 8U 18
2 Velo United 8U Red 14
Saturday 7:30 PM
BNA Bank Park 6
4
Collierville Dragons 0
Outlaws 8U 8
Saturday 8:40 PM
BNA Bank Park 6
5
Velo United 8U Red 14
Velo United 8U Red
Champion
Team Division W-L-T
1 Collierville Dragons
Collierville, TN
8U-A 1-3-0
2 Corinth Indians- Stacy 8u
Corinth, MS
8U-A 5-14-0
3 New Albany Elite
New Albany, MS
8U-A 0-6-0
4 Outlaws 8U
Amory, MS
8U-AA 6-3-0
5 Velo United 8U Red
Hernando, MS
8U-AA 10-1-1
6 West TN Bombers
Middleton, TN
8U-A 6-5-0
Team Division W-L-T
1 3:16 Baseball
Tupelo, MS
9U-A 4-6-0
2 Collierville Dragons
Collierville, TN
9U-A 1-3-0
3 New Albany Bulldogs 9U Thomas
New Albany, MS
9U-A 11-5-0
4 North MS Patriots
Saltillo, MS
9U-A 15-6-0
5 Pontotoc Prime
Pontotoc, MS
9U-A 0-3-0
Team Division W-L-T
1 Dinger Navy 10u
Nettleton, MS
10U-A 9-1-2
2 Dirty South 10u
Caledonia, MS
10U-A 4-7-0
3 Kenny Cardnials 10U
coritnh, MS
10U-A 0-6-0
4 MS Scrappers
Hernando, MS
10U-A 3-8-0
5 Oxford Bulls
Oxford, MS
10U-A 7-4-0
6 Point City Rippers
West Point, MS
10U-A 2-9-1
7 Velo United 10U Blue
Hernando, MS
10U-A 4-2-1
Team Division W-L-T
1 Amory Knights
Amory, MS
11U-A 2-8-0
2 Amory Outlaws
Amory, MS
11U-A 2-7-1
3 Dinger Nation 11u Navy
Pontotoc, MS
11U-A 9-8-0
4 Falcons
Clinton, KY
11U-A 2-2-0
5 Lee County Ballers
Tupelo, MS
11U-A 1-6-0
6 Mantachie Mayhem
Mantachie, MS
11U-A 5-7-1
7 Southern Sluggers
Mantachie, MS
11U-A 7-6-0
8 Stampede
Starkville, MS
11U-AA 11-2-0
Team Division W-L-T
1 Amory Cardinals
Amory, MS
13U-A 4-7-0
2 Eagles Baseball
Belmont, MS
13U-AA 6-5-0
3 JAXX
Kossuth, MS
13U-AAA 7-2-0
4 MAD DAWGS
Mathiston, MS
13U-AA 3-2-0
5 Mcnairy Mavericks
Ramer, TN
13U-A 2-8-0
6 Mississippi Generals
OXFORD, MS
13U-AA 1-2-0
7 Mississippi Rebels
Oxford, MS
13U-A 2-4-0
8 Rippers
Florence, AL
13U-AAA 2-1-0
9 Saltillo Tigers 13U
Saltillo, MS
13U-A 1-6-0
10 Velo United 13U White
Hernando, MS
13U-AA 3-1-0
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast 14u - Bryant
Hernando, MS
14U-AA 2-1-0
2 Dinger Nation
Pontotoc, MS
14U-AA 2-2-0
3 East Coast Sox North MS
Saltillo, MS
14U-AA 1-3-0
4 MS Braves
Houlka, MS
14U-AA 0-9-0
5 Saltillo Futures
Saltillo, MS
14U-AA 8-0-0