Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: DELL DAVES @ 662-299-4279

                           OR ddaves7@gmail.com

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 10/8 9:00 AM BNA Bank Park 6 0 Crossroads Cubs 8u 14 5 Star VELO - Gold
Game 2 10/8 10:10 AM BNA Bank Park 6 5 EBC 8u-Donovan 17 5 Star VELO- Mafia
Game 3 10/8 11:20 AM BNA Bank Park 6 9 Blues Baseball 24 Dirt Brothers 8u
Game 4 10/8 12:30 PM BNA Bank Park 6 1 EBC 8u-Donovan 17 5 Star VELO - Gold
Game 5 10/8 1:40 PM BNA Bank Park 6 17 Crossroads Cubs 8u 21 Dirt Brothers 8u
Game 6 10/8 2:50 PM BNA Bank Park 6 10 Blues Baseball 18 5 Star VELO- Mafia
# Team W-L-T RA RD RS
1 5 Star VELO - Gold 2-0-0 1 14 20
2 5 Star VELO- Mafia 2-0-0 15 14 20
3 Dirt Brothers 8u 2-0-0 26 11 20
4 EBC 8u-Donovan 0-2-0 34 -14 6
5 Crossroads Cubs 8u 0-2-0 35 -11 10
6 Blues Baseball 0-2-0 42 -14 19

FAREWELL 8U-AA KP

FAREWELL
4 EBC 8u-Donovan 18
Saturday 4:00 PM
BNA Bank Park 6
1
5 Crossroads Cubs 8u 10
3 Dirt Brothers 8u 21
Saturday 5:10 PM
BNA Bank Park 6
2
6 Blues Baseball 16
1 5 Star VELO - Gold 14
Saturday 6:20 PM
BNA Bank Park 6
3
EBC 8u-Donovan 1
2 5 Star VELO- Mafia 25
Saturday 7:30 PM
BNA Bank Park 6
4
Dirt Brothers 8u 9
5 Star VELO - Gold 19
Saturday 8:40 PM
BNA Bank Park 6
5
5 Star VELO- Mafia 8
5 Star VELO - Gold
Champion
Team Division W-L-T
1 5 Star VELO - Gold
Hernando, MS
8U-AAA CP 14-1-1
2 5 Star VELO- Mafia
Hernando, MS
8U-AA CP 3-1-0
3 Blues Baseball
Southaven, MS
8U-A CP 0-6-0
4 Crossroads Cubs 8u
Corinth, MS
8U-A CP 2-10-0
5 Dirt Brothers 8u
Fulton, MS
8U-A CP 9-12-0
6 EBC 8u-Donovan
Hernando, MS
8U-AA CP 1-6-0
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast 9u - Shive
Hernando, MS
9U-A 1-3-0
2 Dinger Nation Red
Nettleton, MS
9U-A 4-13-0
3 East Mississippi Aces-Black
MERIDIAN, MS
9U-A 6-8-0
4 North MS Patriots
Saltillo, MS
9U-AA 29-8-0
5 Pontotoc Prime
Pontotoc, MS
9U-A 3-10-0
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast 10u - Bryant
Hernando, MS
10U-A 1-2-0
2 MS Scrappers
Hernando, MS
10U-A 5-13-0
3 North Mississippi Sox
Horn Lake, MS
10U-AA 14-4-1
4 Travelers
Houston, MS
10U-A 1-9-2
5 Velo United 10U Blue
Hernando, MS
10U-A 8-5-2
Team Division W-L-T
1 Amory Outlaws
Amory, MS
11U-A 5-15-1
2 Canes Southeast 11u - Bennett
Hernando, MS
11U-A 1-2-0
3 Dinger Nation 11u Navy
Pontotoc, MS
11U-A 14-15-0
4 Dinger Nation Humble
Nettleton, MS
11U-A 1-9-0
5 EBC 11u-Brigance
Olive Branch, MS
11U-AA 3-1-0
6 Yalobusha Giants 2030 - Benedict
Oxford, MS
11U-AA 11-4-0
Team Division W-L-T
1 Canes Southeast 13u - Moore
Hernando, MS
13U-A 3-3-0
2 Dirt Brothers 13u Black
Fulton, MS
13U-AAA 18-14-0
3 Dirt Brothers 13u Gray
Fulton, MS
13U-A 2-23-1
4 Rippers
Florence, AL
13U-AA 4-2-0
5 Saltillo Tigers 13U
Saltillo, MS
13U-A 7-9-0
6 Thrive 13u
Tupelo, MS
13U-A 5-10-0
Team Division W-L-T
1 Memphis Tigers PYT
Lakeland, TN
14U-OPEN 4-0-0
2 MS Braves
Houlka, MS
14U-AA 1-12-0
3 North MS Warriors
Saltillo, MS
14U-AA 9-11-0
4 Pontotoc Sluggers
Pontotoc, MS
14U-AA 2-4-0
5 Tomahawks
Mantachie, MS
14U-AA 0-5-0