Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: MIKE NARMOUR @ 662-552-5265

                             OR mikenarmour@aol.com

GARY LEATHERS @ 662-401-9170

DELL DAVES @ 662-299-4279

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 8/26 6:30 PM BP BANK PLUS 1 3 Kenny's Cardinals 15 Tupelo Rangers
Game 2 8/26 7:40 PM BP BANK PLUS 1 16 Kenny's Cardinals 15 7u Dinger Nation Navy
Game 3 8/26 7:40 PM BP BANK PLUS 3 14 Booneville Buccaneers 15 Oxford Orioles
Game 4 8/27 9:00 AM BP BANK PLUS 1 20 Mississippi Bandits 10 Swing Elite
Game 5 8/27 10:10 AM BP BANK PLUS 3 5 Starkville Sidewinders 17 West Tennessee Bombers
Game 6 8/27 10:10 AM BP BANK PLUS 1 13 Swing Elite 14 Tupelo Rangers
Game 7 8/27 11:20 AM BP BANK PLUS 1 21 7u Dinger Nation Navy 1 Booneville Buccaneers
Game 8 8/27 12:30 PM BP BANK PLUS 1 25 Oxford Orioles 12 Starkville Sidewinders
Game 9 8/27 12:30 PM BP BANK PLUS 3 15 Mississippi Bandits 3 West Tennessee Bombers
# Team W-L-T RA RD RS
1 Mississippi Bandits 2-0-0 13 14 20
2 Tupelo Rangers 2-0-0 16 8 20
3 Oxford Orioles 2-0-0 26 8 20
4 7u Dinger Nation Navy 1-1-0 17 6 20
5 West Tennessee Bombers 1-1-0 20 0 13
6 Kenny's Cardinals 1-1-0 30 -6 13
7 Swing Elite 0-2-0 34 -8 20
8 Booneville Buccaneers 0-2-0 36 -8 11
9 Starkville Sidewinders 0-2-0 42 -14 15

SUMMER SIZZLER 7U-OPEN

SUMMER SIZZLER
4 7u Dinger Nation Navy 14
Saturday 2:50 PM
BP BANK PLUS 1
1
5 West Tennessee Bombers 2
3 Oxford Orioles 2
Saturday 4:00 PM
BP BANK PLUS 3
2
6 Kenny's Cardinals 16
1 Mississippi Bandits 17
Saturday 4:00 PM
BP BANK PLUS 1
3
7u Dinger Nation Navy 8
2 Tupelo Rangers 13
Saturday 6:20 PM
BP BANK PLUS 1
4
Kenny's Cardinals 12
Mississippi Bandits 11
Saturday 8:40 PM
BP BANK PLUS 1
5
Tupelo Rangers 12
Tupelo Rangers
Champion

SUMMER SIZZLER CONSILATION 7U-OPEN

SUMMER SIZZLER CONSILATION
8 Booneville Buccaneers 14
Saturday 5:10 PM
BP BANK PLUS 1
1
9 Starkville Sidewinders 11
7 Swing Elite 14
Saturday 7:30 PM
BP BANK PLUS 1
2
Booneville Buccaneers 2
Swing Elite
Champion
Team Division W-L-T
1 7u Dinger Nation Navy
Nettleton, MS
7U-AA 19-6-0
2 Booneville Buccaneers
Booneville, MS
7U-A 5-10-0
3 Kenny's Cardinals
Corinth, MS
7U-AA 12-7-0
4 Mississippi Bandits
Amory, MS
7U-AA 7-4-1
5 Oxford Orioles
Oxford, MS
7U-A 3-3-0
6 Starkville Sidewinders
Starkville, MS
7U-A 1-6-0
7 Swing Elite
Starkville, MS
7U-AA 9-9-1
8 Tupelo Rangers
Tupelo, MS
7U-AA 13-4-0
9 West Tennessee Bombers
Ramer, TN
7U-A 4-5-0
Team Division W-L-T
1 Bordertown Braves
Caledonia, MS
8U-AA 10-6-0
2 B-Town Raptors
Belmont, MS
8U-A 8-15-0
3 Corinth Indians- Stacy 8u
Corinth, MS
8U-A 6-19-0
4 Dirt Brothers
Fulton, MS
8U-A 9-12-0
5 Houston Bullets
Houston, MS
8U-AA 11-5-0
6 Mississippi Braves
Ripley, MS
8U-A 8-5-0
7 RAGE
Columbus, MS
8U-AA 11-1-0
8 West TN Bombers
Middleton, TN
8U-A 9-6-0
Team Division W-L-T
1 Corinth Indians
Corinth, MS
8U-AA 19-12-0
2 Outlaws 8U
Amory, MS
8U-AA 6-3-0
3 Saltillo Storm 8U
Saltillo, MS
8U-AAA 17-5-1
4 Tupelo Rangers 8U - Mathis
Tupelo, MS
8U-AA 7-4-1
5 Velo United 8U Red
Hernando, MS
8U-AAA 14-1-1
Team Division W-L-T
1 3:16 Baseball
Tupelo, MS
9U-A 6-6-0
2 Corinth Indians 9U
Corinth, MS
9U-A 0-14-0
3 Dinger Nation 9U Black
Nettleton, MS
9U-AA 14-5-0
4 Houston Bandits
Houston, MS
9U-A 8-6-0
5 Next level
Caledonia, MS
9U-AA 11-4-0
6 North MS Patriots
Saltillo, MS
9U-AA 29-8-0
7 Tombigbee Tribe 2026
Mooreville, MS
9U-A 7-9-0
8 Tupelo Rangers 9U
Tupelo, MS
9U-AA 5-3-0
9 Union Stingers 9U
Union, MS
9U-AA 16-4-0
Team Division W-L-T
1 Dinger Navy 10u
Nettleton, MS
10U-AA 14-4-2
2 Mississippi Braves
Ripley, MS
10U-A 3-7-0
3 MS Scrappers
Hernando, MS
10U-A 5-13-0
4 New Albany Flames
New Albany, MS
10U-A 6-8-1
5 North Mississippi Sox
Horn Lake, MS
10U-AA 14-4-1
6 North MS Patriots 10U
Saltillo, MS
10U-A 13-11-0
7 Oxford Bulls
Oxford, MS
10U-A 11-5-0
8 Oxford Rebels
Oxford, MS
10U-A 3-3-1
9 Point City Rippers
West Point, MS
10U-A 3-11-1
10 Travelers
Houston, MS
10U-A 1-9-2
Team Division W-L-T
1 Amory Outlaws
Amory, MS
11U-A 5-15-1
2 Dinger Nation 11u Navy
Pontotoc, MS
11U-A 14-15-0
3 Dinger Nation Humble
Nettleton, MS
11U-A 1-9-0
4 Dulins Dodgers
Cordova, TN
11U-AA 4-0-0
5 Mantachie Mayhem
Mantachie, MS
11U-A 6-9-1
6 Point City Rippers
West Point, MS
11U-A 5-5-0
7 Southern Sluggers
Mantachie, MS
11U-A 9-10-0
8 Stampede
Starkville, MS
11U-AA 11-5-0
9 Yalobusha Giants 2030 - Benedict
Oxford, MS
11U-AA 11-4-0
Team Division W-L-T
1 Dirt Brothers Gray
Fulton, MS
13U-A 2-23-1
2 Mississippi Braves
Fulton, MS
13U-A 4-9-1
3 Thrive 13u
Tupelo, MS
13U-A 5-10-0
4 Tri-State Elite 13U
Iuka, MS
13U-A 11-7-2
Team Division W-L-T
1 Amory Astros
Amory, MS
13U-AAA 1-5-0
2 Crossroads Cubs 13U
Corinth, MS
13U-AA 11-4-0
3 Dirt Brothers Black
Fulton, MS
13U-AAA 18-14-0
4 Tupelo Rangers Figueroa
Tupelo, MS
13U-AA 2-2-0
5 Tupelo Rangers Waldrop
Tupelo, MS
13U-AAA 3-7-0
6 Yard Goats Baseball
Caledonia, MS
13U-AAA 14-1-0
Team Division W-L-T
1 DINGER NATION
NETTLETON, MS
14U-AA 10-2-1
2 GT Aces
Columbus, MS
14U-AA 3-6-1
3 Mississippi Expos
Mooreville, MS
14U-AA 3-4-0
4 MS Braves
Houlka, MS
14U-AA 1-12-0
5 New Albany Bulldogs 14U
New Albany, MS
14U-AA 13-7-0
6 The Sandlot Legends
savannah, TN
14U 8-4-0