Grand Slam Sports Tournaments
Brackets with TBA listed as the site will be determined and updated with the host site(s) after the 3 pm games are final and posted
Week 6 of 7 of the Grand Slam Atlanta Sunday Series events.
The top two teams from pool play will advance to the Championship Game.
If an age groups has 10 or more teams, then we will advance the top four teams with #1 vs #2 seed Gold bracket game and a #3 vs #4 seed a Silver bracket game.
All 16U and 18U games will be played on HS fields if available.
Pitchers playing at West Hall High School MUST wear turf shoes.
The new Grand Slam rings will be awarded for the Championship Game to the Champion and Finalist.
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
Game 1 10/16 10:00 AM | Rabbit Hill Park 4 | 3 MV Bears | 11 Elite Sluggers 10u Hardigree | ||
Game 2 10/16 10:00 AM | Rabbit Hill Park 3 | 3 Georgia Bombers north | 12 Meridian Panthers | ||
Game 3 10/16 11:45 AM | Rabbit Hill Park 4 | 13 MV Bears | 1 Grayson Rams 10U | ||
Game 4 10/16 11:45 AM | Rabbit Hill Park 3 | 8 Georgia Bombers north | 9 Elite Sluggers 10u Fountain | ||
Game 5 10/16 1:30 PM | Rabbit Hill Park 4 | 6 Elite Sluggers 10u Hardigree | 5 Grayson Rams 10U | ||
Game 6 10/16 1:30 PM | Rabbit Hill Park 3 | 11 Meridian Panthers | 11 Elite Sluggers 10u Fountain |
# | Team | W-L-T | RA | RD | RS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elite Sluggers 10u Hardigree | 2-0-0 | 8 | 8 | 16 |
2 | Meridian Panthers | 1-0-1 | 14 | 7 | 20 |
3 | Elite Sluggers 10u Fountain | 1-0-1 | 19 | 1 | 19 |
4 | MV Bears | 1-1-0 | 12 | 0 | 13 |
5 | Grayson Rams 10U | 0-2-0 | 19 | -8 | 6 |
6 | Georgia Bombers north | 0-2-0 | 21 | -8 | 11 |
1 | Elite Sluggers 10u Hardigree | 5 |
2 | Meridian Panthers | 13 |
Game | ||||
---|---|---|---|---|
# | Player |
1 10/16 |
2 10/16 |
Total |
5 | Fordham, Mac | 1.0 | 1.0 | |
14 | Fuller, Tatum | 2.0 | 2.0 | |
16 | Johnson, Bryce | 1.0 | 1.0 | |
8 | Philippi, Cooper | 3.0 | 3.0 | |
3 | Ross, Kingsley | 1.0 | 1.0 | |
Total | 3.0 | 5.0 | 8.0 |
Game | ||||
---|---|---|---|---|
# | Player |
1 10/16 |
2 10/16 |
Total |
2 | Allen, Mason | 2.0 | 2.0 | |
12 | Hardigree, Blaise | 3.0 | 3.0 | |
10 | Masiello, Talmadge | 4.0 | 4.0 | |
Total | 5.0 | 4.0 | 9.0 |
Game | ||||
---|---|---|---|---|
# | Player |
1 10/16 |
2 10/16 |
Total |
3 | Davis, Jacob | 1.0 | 0.1 | 1.1 |
34 | Greenway, Garrett | 0.1 | 3.0 | 3.1 |
5 | Kirk, Jennifer | 1.0 | 1.0 | |
Total | 2.1 | 3.1 | 5.2 |
Game | ||||
---|---|---|---|---|
# | Player |
1 10/16 |
2 10/16 |
Total |
12 | Cheatam, Diovanni | 1.0 | 1.0 | |
21 | Hawkins, Tyler | 3.0 | 0.1 | 3.1 |
2 | Summers, Jaiden | 3.2 | 3.2 | |
Total | 4.0 | 4.0 | 8.0 |
Game | ||||
---|---|---|---|---|
# | Player |
1 10/16 |
2 10/16 |
Total |
3 | Magnus, Mark | 2.0 | 2.0 | |
4 | McCain, Warner | 2.0 | 2.0 | |
2 | Murray, Caison | 0.2 | 0.2 | |
25 | Vu, Nick | 4.1 | 4.1 | |
Total | 4.0 | 5.0 | 9.0 |
Game | ||||
---|---|---|---|---|
# | Player |
1 10/16 |
2 10/16 |
Total |
53 | Cruz, Malachi | 1.0 | 1.0 | |
22 | Farr, Jace | 3.0 | 3.0 | |
40 | Mech, Eli | 3.0 | 3.0 | |
19 | Sloan, Wyatt | 2.0 | 2.0 | |
Total | 5.0 | 4.0 | 9.0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Elite Sluggers 10u Fountain
Winder, GA
|
10U-AAA | 13-9-2 |
2 |
Elite Sluggers 10u Hardigree
Winder, GA
|
10U-AA | 9-9-1 |
3 |
Georgia Bombers north
Gainesville, GA
|
10U-AA | 6-9-0 |
4 |
Grayson Rams 10U
Loganville, GA
|
10U-AA | 3-10-0 |
5 |
Meridian Panthers
Lilburn, GA
|
10U-AAA | 16-5-1 |
6 |
MV Bears
Dacula, GA
|
10U-AA | 5-5-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Ambush Baseball-Meeks
JEFFERSON, GA
|
11U-AA | 1-5-0 |
2 |
Brookwood
Snellville, GA
|
11U-AA | 12-14-0 |
3 |
Mill Creek Hawks - Caldwell
Buford, GA
|
11U-AA | 8-14-2 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Dacula
Dacula, GA
|
12U-AA | 3-5-1 |
2 |
Devine Baseball
Buford, GA
|
11U-Major | 10-8-1 |
3 |
Line Drive Academy- Loggins
Cleveland, GA
|
12U-AA | 17-18-2 |
4 |
North Gwinnett Bulldogs 12u- Moity
Suwanee, GA
|
12U-AAA | 14-11-1 |
5 |
Team Elite FOCO Smith
Cumming, GA
|
12U-AA | 1-7-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
ATL Lightning - Brennan
Atlanta, GA
|
13U-AAA | 6-3-0 |
2 |
Bandits 13u Navy
Buford, GA
|
13U-AA | 7-14-0 |
3 |
Outlaws 13U Gill
Atlanta, GA
|
13U-AA | 10-17-0 |
4 |
Providence Storm
Lilburn, GA
|
13U-AA | 10-27-0 |
5 |
TB Blue Sox
Canton, GA
|
13U-AAA | 7-14-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Georgia Aces
Commerce, GA
|
13U-AAA | 13-8-0 |
2 |
Legacy
Winder, GA
|
13U-AAA | 13-9-0 |
3 |
Sharon Springs Academy Spartans - Soliday
Cumming, GA
|
13U-AAA | 7-15-0 |
4 |
TG Dbacks Ocee 13U
Johns Creek, GA
|
13U-AAA | 4-3-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Bandits 14u
Buford, GA
|
14U-AA | 10-13-1 |
2 |
Dunwoody Diablos 14U Bass
Dunwoody, GA
|
14U-AAA | 11-0-0 |
3 |
Elite Baseball
Bethlehem, GA
|
14U-AAA | 5-6-0 |
4 |
Ga Select Braves
Flowery Branch, GA
|
14U-AAA | 2-1-0 |
5 |
Gold City Baseball
Dahlonega, GA
|
14U-AAA | 4-6-0 |
6 |
Grayson Rams
Grayson, GA
|
14U-AAA | 9-4-0 |
7 |
Line Drive Academy Ramey
Cleveland, GA
|
14U-AAA | 11-5-1 |
8 |
Mansfield Mad Dawgs
Mansfield, GA
|
14U-AAA | 16-5-0 |
9 |
Mill Creek Hawks
Buford, GA
|
14U-AAA | 14-10-1 |
10 |
Norcross Baseball Club
Norcross, GA
|
14U-AA | 6-6-2 |
11 |
Oconee Wood Ducks
Watkinsville, GA
|
14U-AAA | 6-6-0 |
12 |
Outlaws 14U Mastrogiacomo
Atlanta, GA
|
14U-AA | 11-20-0 |
13 |
Prime Baseball 14U - Henrichsen
Dacula, GA
|
14U-AA | 1-11-1 |
14 |
Rawlings Ga Prospects 14u Platinum
Jefferson, GA
|
14U-AA | 3-5-0 |
15 |
Sharon Springs Spartans
Cumming, GA
|
14U-AA | 7-8-2 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
706 Baseball Club
Watkinsville, GA
|
16U-OPEN | 3-11-0 |
2 |
Alliance AquaSox -15U
Flowery Branch, GA
|
15U-OPEN | 1-1-0 |
3 |
Comets
Johns Creek, GA
|
16U-OPEN | 7-17-2 |
4 |
GBA Spiked 9 16U at Collins Hill
Suwanee, GA
|
16U-OPEN | 4-4-0 |
5 |
GBSA Rays North
Gainesville, GA
|
15U-OPEN | 6-6-1 |
6 |
Georgia Liberty 15U
Dacula, GA
|
15U-OPEN | 6-11-0 |
7 |
Georgia Yard Goats
Cumming, GA
|
15U-OPEN | 18-6-1 |
8 |
Jokers Baseball
HOSCHTON, GA
|
16U-OPEN | 13-19-1 |
9 |
Medlock Monarchs 16U
Decatur, GA
|
16U-OPEN | 4-1-0 |
10 |
Outlaws 15U
Atlanta, GA
|
15U-OPEN | 17-10-1 |
11 |
SE Grey
Winder, GA
|
16U-OPEN | 5-4-0 |
12 |
SEB
Winder, GA
|
16U-OPEN | 8-5-1 |
13 |
Team Freedom
Sharpsburg, GA
|
16U-OPEN | 7-3-0 |
14 |
Velo Factory - Oconee
Bogart, GA
|
16U-OPEN | 9-2-0 |
15 |
West Georgia Jackets 15U (West Cobb)
Kennesaw, GA
|
15U-OPEN | 0-2-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Chiefs
Peachtree City, GA
|
16U-OPEN | 7-2-1 |
2 |
Georgia Liberty 17U Premier
Dacula, GA
|
17U-OPEN | 4-1-1 |
3 |
Georgia Liberty 18U Select
Dacula, GA
|
18U-OPEN | 15-10-2 |
4 |
Georgia Lookouts 18U
Loganville, GA
|
18U-OPEN | 5-12-1 |
5 |
Lumpkin Miners
Dahlonega, GA
|
16U-OPEN | 8-5-0 |
6 |
Macon Nike RBI
Macon, GA
|
18U-OPEN | 8-8-2 |
7 |
Rockets
Watkinsville, GA
|
18U-OPEN | 1-6-1 |
8 |
Spikes Baseball Club
newnan, GA
|
17U-OPEN | 0-4-0 |
9 |
USA Prime GA-Roby
McDonough, GA
|
18U-OPEN | 8-2-1 |