Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: DELL DAVES @ 662-299-4279

                   OR delldaves7@gmail.com

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 5/8 9:00 AM BNA Bank Park 5 DINGER NATION RED New Albany Flames
Game 2 5/8 9:00 AM BNA Bank Park 6 DINGER NATION NAVY Yalobusha Giants - Wilson
Game 3 5/8 10:10 AM BNA Bank Park 5 New Albany Flames North Mississippi Sox
Game 4 5/8 10:10 AM BNA Bank Park 6 Canes MS 8u White EBC 8u Mobley
Game 5 5/8 11:20 AM BNA Bank Park 5 DINGER NATION RED Yalobusha Giants - Wilson
Game 6 5/8 12:30 PM BNA Bank Park 5 Canes MS 8u White DINGER NATION NAVY
Game 7 5/8 1:40 PM BNA Bank Park 5 EBC 8u Mobley North Mississippi Sox
# Team W-L-T RA RD RS
Canes MS 8u White 0-0-0 0 0 0
DINGER NATION NAVY 0-0-0 0 0 0
DINGER NATION RED 0-0-0 0 0 0
EBC 8u Mobley 0-0-0 0 0 0
New Albany Flames 0-0-0 0 0 0
North Mississippi Sox 0-0-0 0 0 0
Yalobusha Giants - Wilson 0-0-0 0 0 0

MOTHERS DAY CLASIC 8U-A

MOTHERS DAY CLASIC
4
Saturday 2:50 PM
BNA Bank Park 5
1
5
2
Saturday 4:00 PM
BNA Bank Park 5
2
7
3
Saturday 6:20 PM
BNA Bank Park 5
3
6
1
Saturday 5:10 PM
BNA Bank Park 5
4
Saturday 7:30 PM
BNA Bank Park 5
5
Saturday 8:40 PM
BNA Bank Park 5
6
Champion
Team Division W-L-T
1 Canes MS 8u White
Hernando, MS
8U-R 6-15-0
2 DINGER NATION NAVY
NETTLETON, MS
8U-R 9-9-0
3 DINGER NATION RED
HAMILTON, MS
8U-R 3-24-0
4 EBC 8u Mobley
Hernando, MS
8U-A 0-0-0
5 New Albany Flames
New Albany, MS
8U-R 1-18-0
6 North Mississippi Sox
Horn Lake, MS
8U-R 6-9-0
7 Yalobusha Giants - Wilson
Oxford, MS
8U-R 16-5-0
Team Division W-L-T
1 Booneville Brewers
Booneville, MS
9U-A 4-3-0
2 Crossroads Cubs
Corinth, MS
9U-R 1-15-0
3 Germantown Rays
Germantown, TN
8U-N 5-2-0
4 Saltillo Storm 8u
saltillo, MS
8U-A 6-7-0
5 Tupelo Titans
Tupelo, MS
9U-R 1-2-1
6 Velo Baseball 9u
Hernando, MS
9U-R 0-0-0
7 West TN Dirtbags
Savannah, TN
9U-A 4-4-0
Team Division W-L-T
1 Cleveland Gators
Cleveland, MS
11U-R 7-18-0
2 Diamond Dawgs
Jackson, TN
11U-A 0-0-0
3 Oxford Indians
Oxford, MS
11U-R 0-12-0
4 Pontotoc Venom 10U
Pontotoc, MS
10U-N 21-9-1
5 Saltillo Storm 11U
Saltillo, MS
11U-R 4-9-1
6 Twin State Tigers 11U
Caledonia, MS
11U-A 14-13-5
Team Division W-L-T
1 Big League Wildcats Red
Collierville, TN
12U-A 9-10-0
2 Canes MS 12u Gold
Hernando, MS
12U-A 20-12-1
3 Eagles
New Albany, MS
12U-A 23-5-0
4 Saltillo Dirtbags
Saltillo, MS
12U-R 6-16-0
5 Tigers Baseball
Savannah, TN
12U-A 10-5-0
Team Division W-L-T
1 4:13
Corinth, MS
13U-R 0-3-0
2 Chesterville Warriors
Tupelo, MS
13U-A 7-1-0
3 Crossroads Cubs
Corinth, MS
13U-A 6-5-0
4 Tri County Wildcats
Winona, MS
13U-R 0-0-0
Team Division W-L-T
1 Canes MS 14u Gold
Hernando, MS
14U-OPEN 3-5-0
2 North ms diamondbacks
Batesville, MS
14U-OPEN 1-4-0
3 Predators Red
Jackson, TN
14U-OPEN 0-0-0
4 Tombigbee Tribe 14u
Tupelo, MS
14U-OPEN 2-1-0