Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: MIKE NARMOUR @ 662-552-5265

                              OR mikenarmour@aol.com

PITCHERS ARE ALLOWED 6 INNINGS ANYWAY YOU WANT USE THEM IM10s, 11s and 12s. 13s GET 7 INNINGS ANYWAY YOU WANT TO USE THEM.

THE SILVER BRACKETS WILL GET CUSTOM BASEBALLS FOR AWARDS.

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 9/12 9:00 AM Starkville Sportsplex RENASANT 14 Mad Dawgs 2 Swing Elite - 2020
Game 2 9/12 10:10 AM Starkville Sportsplex RENASANT 10 Grenada Rockets 11 Philly Sluggers
Game 3 9/12 10:00 AM Starkville Sportsplex PAUL DAVIS 0 New Albany Flames 21 Queen City Bombers 8U
Game 4 9/12 11:20 AM Starkville Sportsplex RENASANT 12 McNairy Mafia 0 River City Rage
Game 5 9/12 11:10 AM Starkville Sportsplex PAUL DAVIS 13 Jackson Mets 17 Swing Elite - 2020
Game 6 9/12 12:30 PM Starkville Sportsplex RENASANT 20 New Hope Thunder 7 Queen City Bombers 8U
Game 7 9/12 12:20 PM Starkville Sportsplex PAUL DAVIS 17 Phenom Baseball 0 Philly Sluggers
Game 8 9/12 1:40 PM Starkville Sportsplex RENASANT 14 Grenada Rockets 2 New Albany Flames
Game 9 9/12 1:30 PM Starkville Sportsplex PAUL DAVIS 14 Mad Dawgs 1 River City Rage
Game 10 9/12 2:50 PM Starkville Sportsplex RENASANT 17 New Hope Thunder 9 Phenom Baseball
Game 11 9/12 2:40 PM Starkville Sportsplex PAUL DAVIS 2 Jackson Mets 18 McNairy Mafia
# Team W-L-T RA RD RS
1 McNairy Mafia 2-0-0 2 14 20
2 Mad Dawgs 2-0-0 3 14 20
3 New Hope Thunder 2-0-0 16 14 20
4 Grenada Rockets 1-1-0 13 6 20
5 Phenom Baseball 1-1-0 17 0 19
6 Queen City Bombers 8U 1-1-0 20 0 17
7 Swing Elite - 2020 1-1-0 27 -3 12
8 Philly Sluggers 1-1-0 27 -6 10
9 River City Rage 0-2-0 26 -14 1
10 Jackson Mets 0-2-0 35 -11 12
11 New Albany Flames 0-2-0 35 -14 2

DAWG DAYS 8U-OPEN

DAWG DAYS
4 Grenada Rockets 5
Saturday 4:00 PM
Starkville Sportsplex PAUL DAVIS
1
5 Phenom Baseball 16
2 Mad Dawgs 14
Saturday 4:00 PM
Starkville Sportsplex RENASANT
2
7 Swing Elite - 2020 4
3 New Hope Thunder 17
Saturday 5:10 PM
Starkville Sportsplex PAUL DAVIS
3
6 Queen City Bombers 8U 5
1 McNairy Mafia 4
Saturday 6:20 PM
Starkville Sportsplex PAUL DAVIS
4
Phenom Baseball 8
Mad Dawgs 15
Saturday 7:30 PM
Starkville Sportsplex PAUL DAVIS
5
New Hope Thunder 6
Phenom Baseball 8
Saturday 8:40 PM
Starkville Sportsplex PAUL DAVIS
6
Mad Dawgs 9
Mad Dawgs
Champion

DAWG DAYS 8U-OPEN

DAWG DAYS
8 Philly Sluggers 12
Saturday 5:10 PM
Starkville Sportsplex RENASANT
1
11 New Albany Flames 0
9 River City Rage 2
Saturday 6:20 PM
Starkville Sportsplex RENASANT
2
10 Jackson Mets 16
Philly Sluggers 5
Saturday 7:20 PM
Starkville Sportsplex RENASANT
3
Jackson Mets 16
Jackson Mets
Champion
Team Division W-L-T
1 Grenada Rockets
Grenada, MS
8U-R 4-9-0
2 Jackson Mets
Jackson, MS
8U-R 7-11-0
3 Mad Dawgs
Mathiston, MS
8U-N 17-6-0
4 McNairy Mafia
Ramer, TN
8U-A 11-7-0
5 New Albany Flames
New Albany, MS
8U-R 0-15-0
6 New Hope Thunder
Columbus, MS
8U-N 10-5-0
7 Phenom Baseball
Northport, AL
8U-A 3-2-0
8 Philly Sluggers
Philadelphia, MS
8U-R 6-15-0
9 Queen City Bombers 8U
Meridian, MS
8U-A 6-5-0
10 River City Rage
Demopolis, AL
8U-R 11-17-0
11 Swing Elite - 2020
Starkville, MS
8U-R 1-2-0
Team Division W-L-T
1 Greenwood Vipers
Greenwood, MS
10U-N 7-2-0
2 Mad Dawgs
Mathiston, MS
10U-R 4-10-0
3 Starkville Sting
Starkville, MS
10U-N 15-7-0
4 Trax Plus Titans
Decatur, MS
10U-R 5-5-0
Team Division W-L-T
1 2XD- 11U
Columbus, MS
11U-R 5-7-1
2 Chesterville Red Sox
Tupelo, MS
11U-A 4-7-1
3 Crossroads Cubs 11U
Corinth, MS
11U-R 12-9-1
4 DINGER NATION RED
NETTLETON, MS
12U-A 4-4-0
5 Eagles Baseball
Belmont, MS
11U-A 9-8-0
6 MISSISSIPPI BREWERS
GRENADA, MS
11U-A 17-11-0
7 MS Yankees 11u Silver
Madison, MS
11U-A 2-2-0
8 Swing Elite - Ferguson
Starkville, MS
11U-R 4-11-2
9 Tombigbee Tribe
Peppertown, MS
11U-A 9-5-0
10 Twin State Tigers 11U
Caledonia, MS
11U-A 9-11-4
Team Division W-L-T
1 Boardtown Bombers
Starkville, MS
12U-A 15-9-0
2 CBA Reds 12U
Clinton, MS
12U-R 6-8-0
3 Gordo
Gordo, AL
12U-A 14-14-0
4 Meridian BlackSox
Meridian, MS
12U-R 7-20-1
5 North MS Warriors
Saltillo, MS
12U-R 15-12-0
6 Pontotoc Thunder
Pontotoc, MS
12U-R 5-15-0
7 Saltillo Dirtbags
Saltillo, MS
12U-R 4-9-0
Team Division W-L-T
1 373 Cubs
Hamilton, MS
13U-A 4-9-0
2 Pontotoc Hit Squad
Ecru, MS
13U-A 12-6-0
3 Rip City
West Point, MS
13U-R 1-5-0
4 Tombigbee Tribe
Mooreville, MS
13U-N 4-3-0