Grand Slam Sports Tournaments

SUNDAY BRACKET PLAY


As final games scores are posted for each age group, we will update brackets with teams that will be advancing ASAP.

Please have your coach share with you the email we sent in regard to our COVID guidelines.

Week 1 of 7 of the Grand Slam Atlanta Sunday Series events.

The top two teams from pool play will advance to the Championship Game.

If an age groups has 10 or more teams, then we will advance the top four teams with #1 vs #2 seed Gold bracket game and a #3 vs #4 seed a Silver bracket game.

All 15U and 17U games will be played on HS fields if available.

The new Grand Slam rings will be awarded for the Championship Game to the Champion and Finalist.

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 9/13 9:00 AM Rabbit Hill Park 2 7 North Gwinnett Bulldogs 3 GBA Hawks at Mill Creek
Game 2 9/13 9:30 AM Baycreek Park 3 1 Archer Elite Baseball 0 Devine Baseball
Game 3 9/13 11:00 AM Rabbit Hill Park 2 7 Mountain View 6th Grade Bears 10 GBA Hawks at Mill Creek
Game 4 9/13 11:30 AM Baycreek Park 3 5 Double PLAYS 12U - Blue 3 Devine Baseball
Game 5 9/13 1:00 PM Rabbit Hill Park 2 12 Dawson dingers 0 North Gwinnett Bulldogs
Game 6 9/13 1:30 PM Baycreek Park 3 3 Archer Elite Baseball 1 Locos Baseball
Game 7 9/13 3:00 PM Rabbit Hill Park 2 4 Mountain View 6th Grade Bears 3 Archer Select Baseball
Game 8 9/13 3:30 PM Baycreek Park 3 5 Double PLAYS 12U - Blue 6 Locos Baseball
Game 9 9/13 5:00 PM Rabbit Hill Park 2 7 Dawson dingers 8 Archer Select Baseball
# Team W-L-T RA RD RS
1 Archer Elite Baseball 2-0-0 1 3 4
2 Dawson dingers 1-1-0 8 6 17
3 Locos Baseball 1-1-0 8 -1 7
4 Double PLAYS 12U - Blue 1-1-0 9 1 10
5 Archer Select Baseball 1-1-0 11 0 11
6 Mountain View 6th Grade Bears 1-1-0 13 -2 11
7 GBA Hawks at Mill Creek 1-1-0 14 -1 13
8 North Gwinnett Bulldogs 1-1-0 15 -3 7
9 Devine Baseball 0-2-0 6 -3 3

12U Gold Championship Bracket 12U-OPEN

12U Gold Championship Bracket
1 Archer Elite Baseball 11
Sunday 7:00 PM
Rabbit Hill Park 2
1
2 Dawson dingers 1
Archer Elite Baseball
Champion

12U Silver Championship Bracket 12U-OPEN

12U Silver Championship Bracket
3 Locos Baseball 6
Sunday 7:00 PM
Rabbit Hill Park 3
1
4 Double PLAYS 12U - Blue 4
Locos Baseball
Champion

Archer Elite Baseball

# Player 1
9/13
2
9/13
3
9/13
Total
99 Barwick, Mason 2.0 0.1 2.1
2 Berardinelli, Jacob 0.1 0.1
7 Jerome, Jaylin 3.0 2.0 5.0
4 Kalifeh, Brody 0.2 0.2
42 Tuck, Nick 0.1 0.1
44 Whaley, Brice 3.0 2.0 5.0
Total 5.0 4.2 4.0 13.2

Archer Select Baseball

# Player 1
9/13
2
9/13
3 Total
4 Hayes, Wes 1.2 1.2
2 Kelly, Hayden 1.0 1.0
8 Martell, Sean 1.0 1.0
9 Peralta, Logan 0.2 0.2
10 Sapp, Tripp 1.0 1.0
15 Schoenthal, Logan 2.0 2.0
12 Tropf, Landon 1.0 1.0
11 Weese, Hudson 0.2 0.2
Total 4.0 5.0 9.0

Dawson dingers

# Player 1
9/13
2
9/13
3
9/13
Total
7 Chester, Cayson 3.0 3.0
9 Fowler, Hagen 1.1 1.1
3 Ledbetter, Jack 0.1 0.1
99 Miller, Steven 1.2 1.2
27 Norton, Mikey 4.0 4.0
6 Richards, Kayson 2.0 2.0
Total 4.0 5.0 3.1 12.1

Devine Baseball

# Player 1
9/13
2
9/13
3 Total
2 Blumenthal, Noah 4.0 4.0
1 Klein, Garrett 1.0 1.0 2.0
9 LaRue, Solomon 1.0 1.0
11 Miles, Bennett 1.0 1.0
17 Sorrell, Kaleb 2.0 2.0
34 Williams, Hunter 1.0 1.0
Total 6.0 5.0 11.0

Double PLAYS 12U - Blue

# Player 1
9/13
2
9/13
3
9/13
Total
1 KENDALL, Devin 0.2 0.2
7 Morrison, Justice 2.0 1.1 3.1
4 Neal, Brennan 2.0 2.0
6 Perry, Patrick 2.0 2.0
32 Sims, Reginald 0.1 3.2 4.0
28 Tally, Michael 0.1 0.1
Total 5.0 4.0 3.1 12.1

GBA Hawks at Mill Creek

# Player 1
9/13
2
9/13
3 Total
52 Lee, Andrew 3.1 3.1
2 Locke, Ryan 2.1 2.1
28 McDowell, Grant 1.2 1.2
7 Sport, Nathan 2.2 2.2
Total 5.0 5.0 10.0

Locos Baseball

# Player 1
9/13
2
9/13
3
9/13
Total
25 Hazelwood, Preston 1.1 1.1
1 Hurley, Lawston 2.2 2.2
12 Jones, Drazen 3.2 3.2
18 Pasley, Reese 3.1 3.1
10 Sexton, Raiden 1.1 0.2 2.0
Total 5.0 4.0 4.0 13.0

Mountain View 6th Grade Bears

# Player 1
9/13
2
9/13
3 Total
12 Brech, Andrew 5.0 5.0
99 Koslowski, Zachary 2.1 2.1
50 Palmer, Caden 1.2 1.2
Total 5.0 4.0 9.0

North Gwinnett Bulldogs

# Player 1
9/13
2
9/13
3 Total
3 Beaulieu, Jace 3.0 3.0
20 Miller, Brody 2.0 2.0
15 Sellers, Graydon 2.0 2.0
36 Soltay, Parker 1.1 1.1
26 Tapp, Brice 0.2 0.2
Total 5.0 4.0 9.0
Team Division W-L-T
1 Archer Select Baseball
Dacula, GA
9U-N 10-4-1
2 Auburn Elite
Auburn, GA
9U-R 4-9-0
3 Chastain Lookouts
Atlanta, GA
9U-A 1-2-0
4 Gwinnett Bandits 9U
Buford, GA
9U-E 4-5-1
5 Havoc Baseball
Dacula, GA
9U-E 7-3-0
6 NG Bulldawgs
Suwanee, GA
9U-N 7-2-2
Team Division W-L-T
1 Dingers Athletics- Arnold 10U
Buford, GA
10U-N 3-3-0
2 Elite Sluggers - Page
Bogart, GA
10U-A 10-5-0
3 Georgia Grizzlies
Loganville, GA
10U-A 1-5-0
4 North Georgia Strike
Jefferson, GA
10U-N 19-9-0
5 South Dekalb Tribe
Stonecrest, GA
10U-A 3-2-0
Team Division W-L-T
1 Brookwood Broncos
Lawrenceville, GA
11U-A 4-6-0
2 Georgia Drive
Loganville, GA
11U-A 7-8-0
3 Gwinnett Angels
Duluth, GA
11U-N 18-6-0
4 Signature Park Outlaws
Hoschton, GA
11U-N 3-7-0
5 Superior Sports Dirtbags
Atlanta, GA
11U-N 9-0-0
Team Division W-L-T
1 Archer Elite Baseball
Dacula, GA
12U-A 10-4-0
2 Archer Select Baseball
Dacula, GA
11U-E 11-5-0
3 Dawson dingers
Dawsonville, GA
12U-A 2-4-0
4 Devine Baseball
Buford, GA
12U-A 11-3-0
5 Double PLAYS 12U - Blue
Atlanta, GA
12U-N 4-2-0
6 GBA Hawks at Mill Creek
Buford, GA
12U-A 12-9-0
7 Locos Baseball
Adairsville, GA
12U-A 2-1-0
8 Mountain View 6th Grade Bears
Dacula, GA
12U-A 8-17-0
9 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
12U-A 17-12-0
Team Division W-L-T
1 25/8 Kings
Dunwoody, GA
13U-R 5-3-0
2 Combat
Cumming, GA
13U-A 3-0-0
3 Elite Gamers - Atlanta
McDonough, GA
13U-N 3-0-0
4 Elite Gamers Arnold
McDonough, GA
13U-N 3-2-0
5 HardKnox Orioles
McDonough, GA
13U-A 3-3-0
6 Longhorns
Fayetteville, GA
13U-R 0-4-0
7 Mountain View 7th Grade Bears
Buford, GA
13U-A 10-21-2
8 Norcross Blue Devils
Norcross, GA
13U-N 8-13-1
9 Smyrna Slammers
Smyrna, GA
13U-A 1-7-0
Team Division W-L-T
1 APB Prospects
Lawrenceville, GA
14U-OPEN 8-14-0
2 Georgia Reapers
Loganville, GA
14U-OPEN 8-14-0
3 Home Plate - Mallett 14U
Peachtree City, GA
14U-OPEN 6-2-0
4 Juan On One Jays 14U
Buford, GA
14U-OPEN 2-6-0
5 Medlock Monarchs 14U
Decatur, GA
14U-OPEN 2-5-1
6 Mountain View Bears 15u
dacula, GA
14U-OPEN 20-10-0
7 Mountain View Bears 8th Grade
Dacula, GA
14U-OPEN 18-15-1
8 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 12-9-2
9 West Ga Aces
Villa Rica, GA
14U-OPEN 8-4-0
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
15U-OPEN 1-9-0
2 15U GA Academy Braves Johnson
Woodstock, GA
15U-OPEN 2-1-0
3 15u Monarchs
Decatur, GA
15U-OPEN 7-7-0
4 Bodyshop Baseball
Toccoa, GA
15U-OPEN 3-4-1
5 Canes GA Black 15u
Carrollton, GA
15U-OPEN 1-1-0
6 Coweta Spikes
Newnan, GA
15U-OPEN 6-8-0
7 Elite Aces
Covington, GA
15U-OPEN 6-4-0
8 Georgia Lookouts
Snellville, GA
15U-OPEN 0-10-0
9 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
15U-OPEN 28-5-0
10 North Gwinnett Bulldogs Williams
Suwanee, GA
15U-OPEN 5-3-1
11 Orange Crush
Clemson, SC
14U-OPEN 3-4-0
12 RED STITCHES RIPTIDES
Cumming, GA
15U-OPEN 0-4-0
Team Division W-L-T
1 Dacula Falcons-Perry
Dacula, GA
17U-OPEN 16-4-2
2 Dugout Buiscits
Sharpsburg, GA
16U-OPEN 2-2-0
3 Georgia Liberty
Dacula, GA
17U-OPEN 9-7-0
4 Georgia Lookouts
Snellville, GA
16U-OPEN 5-10-0
5 Georgia Reapers
Winston, GA
17U-OPEN 7-4-1
6 Mill Creek Hawks
BUFORD, GA
16U-OPEN 9-8-2
7 New Level /17U
MONROE, GA
17U-OPEN 2-12-1
8 Players Baseball
Colbert, GA
17U-OPEN 7-4-0
9 Southwest Sox 17U
Smyrna, GA
17U-OPEN 2-1-0
10 West Cobb Wolfpack
Acworth, GA
16U-OPEN 0-2-0