Grand Slam Sports Tournaments

SCHEDULES


Schedules are now posted

Week 4 of 7 of the Grand Slam Atlanta Sunday Series events.

The top two teams from pool play will advance to the Championship Game.

If an age groups has 10 or more teams, then we will advance the top four teams with #1 vs #2 seed Gold bracket game and a #3 vs #4 seed a Silver bracket game.

All 16U and 17U games will be played on HS fields.

The new Grand Slam rings will be awarded in for the Gold bracket game only.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 or Colton Harrelson at 404-694-5212 for more info.


Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 10/4 9:00 AM Harbins Park 7 1 APB Prospects 2 SDG Angels
Game 2 10/4 10:00 AM Collins Hill Park 2 5 Medlock Monarchs 14U 1 Storm Baseball Club
Game 3 10/4 11:00 AM Harbins Park 7 3 Home Plate Wesolowski 3 SDG Angels
Game 4 10/4 12:00 PM Collins Hill Park 2 0 Medlock Monarchs 14U 9 FCA Newnan Naturals - Butts
Game 5 10/4 1:00 PM Harbins Park 7 2 APB Prospects 1 Home Plate - Mallett 14U
Game 6 10/4 2:00 PM Collins Hill Park 2 1 Storm Baseball Club 10 All American arsenal
Game 7 10/4 3:00 PM Harbins Park 7 2 Home Plate Wesolowski 4 Hardknox Orioles 14u
Game 8 10/4 4:00 PM Collins Hill Park 2 1 FCA Newnan Naturals - Butts 8 All American arsenal
Game 9 10/4 5:00 PM Harbins Park 7 13 Home Plate - Mallett 14U 5 Hardknox Orioles 14u
# Team W-L-T RA RD RS
1 All American arsenal 2-0-0 2 14 18
2 SDG Angels 1-0-1 4 1 5
3 APB Prospects 1-1-0 3 0 3
4 Home Plate - Mallett 14U 1-1-0 7 6 11
5 FCA Newnan Naturals - Butts 1-1-0 8 0 10
6 Medlock Monarchs 14U 1-1-0 10 -3 5
7 Hardknox Orioles 14u 1-1-0 15 -5 9
8 Home Plate Wesolowski 0-1-1 7 -2 5
9 Storm Baseball Club 0-2-0 15 -11 2

14U Gold Championship Bracket 14U-OPEN

14U Gold Championship Bracket
1 All American arsenal 5
Sunday 7:30 PM
Harbins Park 7
1
2 SDG Angels 4
All American arsenal
Champion

14U Silver Championship Bracket 14U-OPEN

14U Silver Championship Bracket
3 APB Prospects 1
Sunday 7:30 PM
Collins Hill Park 2
1
4 Home Plate - Mallett 14U 9
Home Plate - Mallett 14U
Champion

All American arsenal

# Player 1
10/4
2
10/4
3 Total
80 Carr, Cole 0.2 0.2
99 Decker, Kai 4.1 4.1
5 Kendrick, Kameron 4.0 4.0
Total 4.0 5.0 9.0

APB Prospects

# Player 1
10/4
2
10/4
3
10/4
Total
28 Daigle, Sebastian 1.0 1.0
2 Ferguson, Jonah 0.1 1.0 1.2 3.0
5 Kruskic, Ekrem 1.0 1.0
17 Pogorzelski, Logan 5.0 5.0
6 Wahl, Grayson 1.2 0.1 2.0
11 Watkins, Kaleb 4.0 4.0
Total 6.0 6.0 4.0 16.0

FCA Newnan Naturals - Butts

# Player 1
10/4
2
10/4
3 Total
2 Abke, Aaron 0.1 0.1
18 Byrd, Noah 3.0 3.0
15 Edge, Benjamin 3.0 3.0
45 Stanfield, Bryce 1.0 0.2 1.2
Total 4.0 4.0 8.0

Hardknox Orioles 14u

# Player 1
10/4
2
10/4
3 Total
8 Bowen, Beckett 1.1 2.0 3.1
11 Cunningham, Brady 4.2 4.2
13 Currul, Hayden 0.1 0.1
22 Reid, Andrew 0.2 0.2
23 Union, Thomas 0.1 0.1
Total 6.0 3.1 9.1

Home Plate - Mallett 14U

# Player 1
10/4
2
10/4
3
10/4
Total
10 Cannon, Eli 3.0 3.0
4 Colton, Kris 1.1 1.1
15 Hand, Derrick 2.0 0.2 2.2
6 Phillips, Nolan 2.0 2.0
7 Wilson, Aidan 3.0 3.0
Total 5.0 4.0 3.0 12.0

Home Plate Wesolowski

# Player 1
10/4
2
10/4
3 Total
5 Cochran, Tanner 5.0 5.0
88 Thornborough, Zac 5.0 5.0
Total 5.0 5.0 10.0

Medlock Monarchs 14U

# Player 1
10/4
2
10/4
3 Total
14 Berzsenyi, Gus 4.0 4.0
13 Bluestone, Cash 0.1 0.1
1 Erwin, Michael 2.0 2.0
28 Fischel, Quinn 2.2 2.2
45 Richardson, Cavin 0.2 0.2
Total 6.0 3.2 9.2

SDG Angels

# Player 1
10/4
2
10/4
3 Total
7 Duncan, Cooper 2.0 2.0
4 Knapp, Gehrig 5.1 5.1
15 Langley, Lucas 0.2 0.2
20 Richardson, Caden 3.0 3.0
Total 6.0 5.0 11.0

Storm Baseball Club

# Player 1
10/4
2
10/4
3 Total
11 Chadwick, Titus 1.0 1.0
2 Crumpton, Karmelo 0.2 0.2
90 Harris, Clinton 1.0 1.0
1 Johnson, Jasper 1.0 1.0
6 Mendez, Cristian 0.1 0.1
7 Newberry, Reece 1.1 1.1
14 SCHEMMEL, ANDREW 1.0 1.0
12 Sparra, Henry 0.2 0.2
15 Wishnow, Evan 1.0 1.0
Total 5.0 3.0 8.0
Team Division W-L-T
1 3 Up 3 Down
Bethlehem, GA
10U-A 3-6-0
2 Dingers Athletics- Arnold 10U
Buford, GA
10U-N 3-3-0
3 Elite Sluggers - Page
Bogart, GA
10U-A 10-5-0
4 Elite Sluggers - Thieme
Bogart, GA
10U-A 6-4-1
5 Newton Naturals 10u Sorrows
Covington, GA
10U-A 3-2-0
6 North Georgia Strike
Jefferson, GA
10U-N 19-9-0
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
11U-A 1-8-0
2 Georgia Drive
Loganville, GA
11U-A 7-8-0
3 Georgia Select Braves-Smith
Flowery Branch, GA
11U-A 9-8-0
4 Lions
Braselton, GA
11U-A 8-9-0
5 Oconee County Sliders
Watkinsville, GA
11U-A 0-2-0
6 Storm Baseball
Locust Grove, GA
11U-A 5-5-0
7 Walton Aces Fall Season
Loganville, GA
11U-A 2-1-0
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball
Jefferson, GA
11U-N 17-6-0
2 East Side Chargers
Marietta, GA
11U-N 12-10-1
3 Naturals Baseball
Covington, GA
11U-N 7-4-0
4 Superior Sports Dirtbags
Atlanta, GA
11U-N 9-0-0
Team Division W-L-T
1 Archer Select Baseball
Dacula, GA
11U-E 11-5-0
2 Atlanta AquaSox
Atlanta, GA
12U-N 1-3-0
3 Big dawgz
Monroe, GA
12U-R 0-2-0
4 Dawson dingers
Dawsonville, GA
12U-A 2-4-0
5 FCA Newnan Naturals - Pfister
Newnan, GA
12U-A 2-1-0
6 Fightin Phillies
Lithia Springs, GA
12U-N 5-3-0
7 Home Plate West 12U
Peachtree City GA, GA
12U-N 2-1-0
8 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
12U-A 17-12-0
9 The Norcross
Norcross, GA
12U-N 3-2-0
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
13U-A 2-10-1
2 ATL Lightning - Kornblum
Atlanta, GA
13U-A 12-5-0
3 Grayson Rams 13U (Batts)
Grayson, GA
13U-R 4-8-1
4 Mountain View 7th Grade Bears
Buford, GA
13U-A 10-21-2
5 Newton Naturals
Social Circle, GA
13U-A 11-8-0
Team Division W-L-T
1 ATL Lightning 13U - Wallace
Atlanta, GA
13U-N 11-2-1
2 Barrett Warriors (Foster)
Alpharetta, GA
13U-N 1-1-0
3 Dunwoody Diablos Maroon
Dunwoody, GA
13U-A 7-11-0
4 Elite Red Sox
College Park, GA
13U-N 4-1-1
5 Georgia Renegades
Suwanee, GA
13U-N 0-2-0
6 Medlock Monarchs 13U
Decatur, GA
13U-N 4-2-1
7 Renz Baseball Academy
Dacula, GA
13U-N 8-14-2
8 Sharon Springs Academy
Cumming, GA
13U-N 6-10-1
Team Division W-L-T
1 All American arsenal
Kathleen, GA
14U-OPEN 3-0-0
2 APB Prospects
Lawrenceville, GA
14U-OPEN 8-14-0
3 FCA Newnan Naturals - Butts
Newnan, GA
14U-OPEN 1-1-0
4 Hardknox Orioles 14u
McDonough, GA
14U-OPEN 3-1-3
5 Home Plate - Mallett 14U
Peachtree City, GA
14U-OPEN 6-2-0
6 Home Plate Wesolowski
brooks, GA
14U-OPEN 6-10-1
7 Medlock Monarchs 14U
Decatur, GA
14U-OPEN 2-5-1
8 SDG Angels
Covington, GA
14U-OPEN 7-5-1
9 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 12-9-2
Team Division W-L-T
1 14U ATL Lightning (Quinones)
Atlanta, GA
14U-OPEN 1-2-0
2 5 Star National NG
Dacula, GA
14U-OPEN 9-3-0
3 Devine Baseball
Buford, GA
14U-OPEN 2-1-0
4 Diablos Gold 14U
Dunwoody, GA
14U-OPEN 9-1-0
5 Georgia Spikes
Marietta, GA
14U-OPEN 0-2-0
6 Juan On One Jays 14U
Buford, GA
14U-OPEN 2-6-0
7 Kennesaw Express
Kennesaw, GA
14U-OPEN 8-7-0
8 Lanier Longhorns 14U
Sugar Hill, GA
14U-OPEN 0-2-0
9 Mountain View Bears 8th Grade
Dacula, GA
14U-OPEN 18-15-1
Team Division W-L-T
1 15u Monarchs
Decatur, GA
15U-OPEN 7-7-0
2 Angels
Dacula, GA
15U-OPEN 7-6-1
3 Archer Tigers Select
Dacula, GA
15U-OPEN 5-5-0
4 ATL Lightning 15U Shoemake
Atlanta, GA
15U-OPEN 8-6-0
5 Brookwood Broncos
Lawrenceville, GA
15U-OPEN 8-3-0
6 Georgia Mudcats
Cumming, GA
15U-OPEN 6-11-0
7 Georgia Select
Loganville, GA
15U-OPEN 1-3-0
8 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
15U-OPEN 28-5-0
9 North Gwinnett Bulldogs Williams
Suwanee, GA
15U-OPEN 5-3-1
Team Division W-L-T
1 16U Medlock Monarchs
Decatur, GA
16U-OPEN 8-4-2
2 BearCats
Griffin, GA
16U-OPEN 1-2-0
3 Decatur Devils
Decatur, GA
16U-OPEN 10-3-2
4 Georgia Lookouts - Laverdiere
Loganville, GA
16U-OPEN 0-11-0
5 Georgia Yard Goats
Cumming, GA
17U-OPEN 26-20-2
Team Division W-L-T
1 Dacula Falcons-Perry
Dacula, GA
17U-OPEN 16-4-2
2 Five Star Generals
Loganville, GA
16U-OPEN 3-0-0
3 Georgia Liberty
Dacula, GA
17U-OPEN 9-7-0
4 New Level /17U
MONROE, GA
17U-OPEN 2-12-1
5 Players Baseball
Colbert, GA
17U-OPEN 7-4-0
6 Precision Baseball 17u Caleb
Alpharetta, GA
17U-OPEN 0-2-0
7 Temple Elite
Temple, GA
17U-OPEN 5-3-1