Grand Slam Sports Tournaments

SCHEDULES


Schedules are now posted

Week 6 of 7 of the Grand Slam Atlanta Sunday Series events.

The top two teams from pool play will advance to the Championship Game.

If an age groups has 10 or more teams, then we will advance the top four teams with #1 vs #2 seed Gold bracket game and a #3 vs #4 seed a Silver bracket game.

All 15U thru 17U games will be played on HS fields.

The new Grand Slam rings will be awarded in for the Gold bracket game only.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 or Colton Harrelson at 404-694-5212 for more info.


Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 10/18 9:00 AM South Gwinnett Park 3 0 101 Athletics Sports Academy 12 Gwinnett Angels
Game 2 10/18 10:00 AM Baycreek Park 3 6 Grayson Rams 11U Lyell 12 Dingers Athletics 11U Premier
Game 3 10/18 11:00 AM South Gwinnett Park 3 2 Elite Sluggers - Wilson 8 Gwinnett Angels
Game 4 10/18 12:00 PM Baycreek Park 3 2 Lions 7 Dingers Athletics 11U Premier
Game 5 10/18 1:00 PM South Gwinnett Park 3 4 101 Athletics Sports Academy 7 Storm Baseball
Game 6 10/18 2:00 PM Baycreek Park 3 13 Grayson Rams 11U Lyell 3 North Ga Raiders 11u
Game 7 10/18 3:00 PM South Gwinnett Park 3 17 Superior Sports Dirtbags 2 Elite Sluggers - Wilson
Game 8 10/18 4:00 PM Baycreek Park 3 3 Lions 9 North Ga Raiders 11u
Game 9 10/18 5:00 PM South Gwinnett Park 3 12 Superior Sports Dirtbags 1 Storm Baseball
# Team W-L-T RA RD RS
1 Gwinnett Angels 2-0-0 2 13 18
2 Superior Sports Dirtbags 2-0-0 3 14 20
3 Dingers Athletics 11U Premier 2-0-0 8 11 17
4 Grayson Rams 11U Lyell 1-1-0 15 1 16
5 North Ga Raiders 11u 1-1-0 16 -1 12
6 Storm Baseball 1-1-0 16 -4 8
7 Lions 0-2-0 16 -11 5
8 101 Athletics Sports Academy 0-2-0 19 -10 4
9 Elite Sluggers - Wilson 0-2-0 25 -13 4

11U National Gold Championship Bracket 11U-N

11U National Gold Championship Bracket
1 Gwinnett Angels 10
Sunday 6:40 PM
South Gwinnett Park 3
1
2 Superior Sports Dirtbags 11
Superior Sports Dirtbags
Champion

11U National Silver Championship Bracket 11U-N

11U National Silver Championship Bracket
3 Dingers Athletics 11U Premier 6
Sunday 6:45 PM
Baycreek Park 3
1
4 Grayson Rams 11U Lyell 7
Grayson Rams 11U Lyell
Champion

101 Athletics Sports Academy

# Player 1
10/18
2
10/18
Total
10 Hainsworth, Bryce 2.0 2.0
23 Miller, Mark 2.0 2.0
42 Reiss, Josiah 2.0 2.0
32 Spicer, Will 1.0 1.0
Total 3.0 4.0 7.0

Dingers Athletics 11U Premier

# Player 1
10/18
2
10/18
Total
11 Etris, Eyen 3.0 3.0
14 Fleming, Kash 1.0 1.0
99 McMinn, Bryson 4.0 4.0
21 Tippin, Jake 0.1 0.1
Total 4.1 4.0 8.1

Elite Sluggers - Wilson

# Player 1
10/18
2
10/18
Total
12 Derry, John 2.0 1.0 3.0
21 Harper, Bray 1.0 1.0
4 Perrin, Connor 1.2 0.1 2.0
7 Rodgers, James Blair 1.2 1.2
36 Rushton, Declan 1.1 1.1
Total 5.0 4.0 9.0

Grayson Rams 11U Lyell

# Player 1
10/18
2
10/18
Total
4 Bahr, Jackson 1.0 1.0
26 Crane, Dylan 3.0 3.0
5 Goodwin, Harrison 2.0 2.0
10 Lyell, Griffin 2.0 2.0
7 Walsh, Collin 1.0 1.0
Total 5.0 4.0 9.0

Gwinnett Angels

# Player 1
10/18
2
10/18
Total
99 Asztalos, Noah 2.0 2.0
20 Craig, Dylan 2.0 2.0
04 Jang, John 3.0 3.0
03 Yi, Andrew 1.0 1.0
Total 3.0 5.0 8.0

Lions

# Player 1
10/18
2
10/18
Total
5 Harris, Gavin 1.0 1.0
27 Meehan, Tyler 3.0 0.2 3.2
13 Sullivan, Lucas 2.1 2.1
Total 4.0 3.0 7.0

North Ga Raiders 11u

# Player 1
10/18
2
10/18
Total
10 archer, jack 1.1 1.1
16 Hilley, Warren 4.0 4.0
8 Hudson, Hunter 1.0 1.0
77 Wood, Daniel 0.2 0.2
Total 3.0 4.0 7.0

Storm Baseball

# Player 1
10/18
2 Total
18 McDaniel, Braxton 0.2 0.2
12 Mouzon, Terrek 0.1 0.1
22 Pratt, Jackson 4.0 4.0
Total 5.0 5.0

Superior Sports Dirtbags

# Player 1
10/18
2 Total
5 Kothari, Nik 3.0 3.0
Total 3.0 3.0
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
11U-A 1-8-0
2 Dingers Athletics 11U Premier
Buford, GA
11U-A 5-1-0
3 Elite Sluggers - Wilson
Bogart, GA
11U-A 2-8-0
4 Grayson Rams 11U Lyell
Grayson, GA
11U-A 5-6-3
5 Gwinnett Angels
Duluth, GA
11U-N 18-6-0
6 Lions
Braselton, GA
11U-A 8-9-0
7 North Ga Raiders 11u
Danielsville, GA
11U-A 8-6-0
8 Storm Baseball
Locust Grove, GA
11U-A 5-5-0
9 Superior Sports Dirtbags
Atlanta, GA
11U-N 9-0-0
Team Division W-L-T
1 (un)discovered Blue
Suwanee, GA
11U-A 1-5-0
2 East Side Chargers
Marietta, GA
11U-N 12-10-1
3 Georgia Select Braves - Kemp
Flowery Branch, GA
11U-A 1-1-0
4 Georgia Select Braves-Smith
Flowery Branch, GA
11U-A 9-8-0
5 Juan On One Jays 11U
Buford, GA
11U-A 3-5-0
6 Ocee TG Dbacks
Johns Creek, GA
11U-A 2-4-0
7 Sandy Plains Wildcats
Marietta, GA
11U-A 8-0-0
8 Undiscovered Black
Suwanee, GA
11U-A 2-4-1
9 USA Scout 11u(Odak)
Cumming, GA
11U-N 13-3-2
Team Division W-L-T
1 360 Hawks 13U Grey
Lawrenceville, GA
13U-A 8-14-0
2 ATL Lightning - Kornblum
Atlanta, GA
13U-A 12-5-0
3 Mountain View 7th Grade Bears
Buford, GA
13U-A 10-21-2
4 RCP DBACKS
Lithonia, GA
13U-R 0-5-0
5 Renz Baseball Academy
Dacula, GA
13U-N 8-14-2
Team Division W-L-T
1 360 Hawks 13U Blue
Lawrenceville, GA
13U-N 7-0-0
2 Ambush Baseball
Jefferson, GA
13U-N 5-3-0
3 Dacula Falcons
Dacula, GA
13U-N 12-16-0
4 Dunwoody Diablos Gold- Rueckel
Dunwoody, GA
13U-N 3-5-0
5 Dunwoody Diablos Maroon
Dunwoody, GA
13U-A 7-11-0
6 Elite Red Sox
College Park, GA
13U-N 4-1-1
7 Gwinnett Bandits 13U Carolina
Buford, GA
13U-N 2-2-0
8 Norcross Blue Devils
Norcross, GA
13U-N 8-13-1
9 QAB Select
Flowery Branch, GA
13U-N 7-3-0
10 Sharon Springs Academy
Cumming, GA
13U-N 6-10-1
Team Division W-L-T
1 14U Mill Creek Hawks
Buford, GA
14U-OPEN 3-3-2
2 Diablos21
Dunwoody, GA
14U-OPEN 1-4-0
3 Elevate Baseball
Marietta, GA
14U-OPEN 4-5-0
4 Hardknox Orioles 14u
McDonough, GA
14U-OPEN 3-1-3
5 Home Plate Wesolowski
brooks, GA
14U-OPEN 6-10-1
6 Indians Baseball
BALL GROUND, GA
14U-OPEN 5-2-0
7 Juan On One Jays 14U
Buford, GA
14U-OPEN 2-6-0
8 Mavericks
Marietta, GA
14U-OPEN 0-2-0
9 Meridian Panthers 14u
Lilburn, GA
14U-OPEN 1-1-1
10 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 12-9-2
Team Division W-L-T
1 5 Star National NG
Dacula, GA
14U-OPEN 9-3-0
2 Georgia Renegades
Suwanee, GA
14U-OPEN 4-14-1
3 Gwinnett Bandits 14U Carolina
Buford, GA
14U-OPEN 2-4-1
4 MC Bulldogs
Madison, GA
14U-OPEN 3-4-1
5 Mountain View Bears 15u
dacula, GA
14U-OPEN 20-10-0
6 Mountain View Bears 8th Grade
Dacula, GA
14U-OPEN 18-15-1
7 Orange Crush
Clemson, SC
14U-OPEN 3-4-0
8 USA Scout(Gonzalez)
Cartersville, GA
14U-OPEN 7-7-2
9 USA Scout(Odak/Burge)
Cartersville, GA
14U-OPEN 9-13-1
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
15U-OPEN 1-9-0
2 15u Monarchs
Decatur, GA
15U-OPEN 7-7-0
3 Angels
Dacula, GA
15U-OPEN 7-6-1
4 Archer Tigers Select
Dacula, GA
15U-OPEN 5-5-0
5 ATL Lightning 15U Shoemake
Atlanta, GA
15U-OPEN 8-6-0
6 Brookwood Broncos
Lawrenceville, GA
15U-OPEN 8-3-0
7 Coweta Spikes
Newnan, GA
15U-OPEN 6-8-0
8 Elite Aces
Covington, GA
15U-OPEN 6-4-0
9 GA Elite Baseball 15u
Austell, GA
15U-OPEN 0-2-0
10 Georgia Mudcats
Cumming, GA
15U-OPEN 6-11-0
11 Georgia Select
Loganville, GA
15U-OPEN 1-3-0
12 Georgia Spikes
Marietta, GA
15U-OPEN 0-4-0
13 Georgia Stars Baseball Academy
Norcross, GA
15U-OPEN 5-2-0
14 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
15U-OPEN 28-5-0
15 North Gwinnett Bulldogs Williams
Suwanee, GA
15U-OPEN 5-3-1
Team Division W-L-T
1 16U Medlock Monarchs
Decatur, GA
16U-OPEN 8-4-2
2 Decatur Devils
Decatur, GA
16U-OPEN 10-3-2
3 Georgia Lookouts
Snellville, GA
16U-OPEN 5-10-0
4 Georgia Yard Goats
Cumming, GA
17U-OPEN 26-20-2
5 HP Hurricanes
Suwanee, GA
15U-OPEN 3-0-0
6 Mill Creek Hawks
BUFORD, GA
16U-OPEN 9-8-2
7 RED STITCHES RIPTIDES
Cumming, GA
16U-OPEN 0-4-0
8 Roswell Black Hornets
Roswell, GA
16U-OPEN 1-5-0
Team Division W-L-T
1 Georgia Liberty
Dacula, GA
17U-OPEN 9-7-0
2 New Level /17U
MONROE, GA
17U-OPEN 2-12-1
3 NGB HALOS
Buford, GA
17U-OPEN 2-1-0
4 Phoenix Elite 17u
Social Circle, GA
17U-OPEN 9-8-0
5 Players Baseball
Colbert, GA
17U-OPEN 7-4-0