Grand Slam Sports Tournaments

SUNDAY SCHEDULES


Sunday brackets are now seeded and posted.

For the 17U division only, the seeding in the standings is slightly off. The bottom 3 teams should be listed as 7/8/9 as there is not a 10th team. The bracket IS correct so please follow what is shown.

Close out this crazy 2020 year of baseball with our final two day event.

Register in our Open age group and classifications will be divided if we have enough of each to do so.

If not, 10 or more teams will be divided into a Gold and Silver bracket on Sunday based on pool play results.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info.

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 11/7 9:30 AM South Gwinnett Park 5 13 Havoc Baseball 5 Juan On One Jays 8U
Game 2 11/7 11:15 AM South Gwinnett Park 5 1 Havoc Baseball 9 Georgia Riverbandits
Game 3 11/7 1:00 PM South Gwinnett Park 5 0 Juan On One Jays 8U 10 5 Star Longhorns
Game 4 11/7 2:45 PM South Gwinnett Park 5 5 Georgia Riverbandits 3 Buford Elite
Game 5 11/7 4:30 PM South Gwinnett Park 5 14 5 Star Longhorns 0 Buford Elite
# Team W-L-T RA RD RS
1 5 Star Longhorns 2-0-0 0 14 20
2 Georgia Riverbandits 2-0-0 4 9 14
3 Havoc Baseball 1-1-0 14 0 11
4 Buford Elite 0-2-0 19 -9 3
5 Juan On One Jays 8U 0-2-0 23 -14 5

8U CHAMPIONSHIP BRACKET 8U-OPEN

8U CHAMPIONSHIP BRACKET
4 Buford Elite 9
Sunday 10:00 AM
South Gwinnett Park 5
1
5 Juan On One Jays 8U 8
1 5 Star Longhorns 3
Sunday 1:30 PM
South Gwinnett Park 5
3
Buford Elite 0
2 Georgia Riverbandits 5
Sunday 11:45 AM
South Gwinnett Park 5
2
3 Havoc Baseball 3
5 Star Longhorns 5
Sunday 3:15 PM
South Gwinnett Park 5
4
Georgia Riverbandits 1
5 Star Longhorns
Champion

5 Star Longhorns

# Player 1
11/7
2
11/7
3
11/8
4
11/8
Total
99 Jatta, Braydon 1.0 1.0 2.0
10 Skinner, Slade 6.0 6.0
7 Stanford, Matthew 5.0 5.0
18 Torres, Caleb 2.0 2.0
00 Vanhorn, Dylan 2.0 2.0
Total 3.0 3.0 5.0 6.0 17.0

Buford Elite

# Player 1
11/7
2
11/7
3
11/8
4
11/8
Total
3 Hamrick, Hudson 2.0 1.0 3.0
14 Pritchett, Cohen 4.2 4.2
24 Wade, Caleb 3.0 1.0 2.0 6.0
1 Wilson, Jackson 1.1 1.0 2.1
Total 5.0 2.1 4.0 4.2 16.0

Georgia Riverbandits

# Player 1
11/7
2
11/7
3
11/8
4
11/8
Total
1 Carter, Ayden 0.1 0.1
7 Dollar, Troy 2.2 2.2
10 George, Grayson 3.0 2.0 5.0
20 Henderson, Jackson 1.0 3.0 4.0
8 McClendon, Logan 3.0 1.0 4.0
5 Smith, Kane 2.0 2.0
Total 4.0 5.0 4.0 5.0 18.0

Havoc Baseball

# Player 1
11/7
2
11/7
3
11/8
4 Total
5 Brown, Wesley 3.0 3.0
25 Crane, Cody 2.0 2.0
23 Francis, Monica 3.0 3.0
10 Masiello, Talmadge 1.0 1.0
27 McCall, Weston 0.1 0.1
8 powers, Kevin 0.2 0.2
Total 3.0 3.0 4.0 10.0

Juan On One Jays 8U

# Player 1
11/7
2
11/7
3
11/8
4 Total
9 Laguer, Giovani 1.0 1.0
10 Ledford, Brandy 1.0 2.0 3.0
4 Pirkle, Nate 2.2 2.2
27 Rickman, Sawyer 0.1 0.1
25 Ruggieri, Bryce 1.1 1.1
Total 2.1 1.1 4.2 8.1
Team Division W-L-T
1 5 Star Longhorns
Fayetteville, GA
8U-N 7-1-0
2 Buford Elite
Buford, GA
8U-A 8-12-0
3 Georgia Riverbandits
Locust Grove, GA
8U-N 13-9-0
4 Havoc Baseball
Statham, GA
8U-A 4-5-0
5 Juan On One Jays 8U
Buford, GA
8U-AS 0-5-0
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
11U-A 1-8-0
2 Ambush Baseball
Jefferson, GA
11U-N 17-6-0
3 Archer Elite Baseball
Dacula, GA
11U-A 8-9-0
4 Beastmode GRINDERS
Decatur, GA
11U-N 6-6-0
5 Brookwood Broncos
Lawrenceville, GA
11U-A 4-6-0
6 Dacula 11u
Dacula, GA
11U-A 1-7-0
7 DELETE ME
Suwanee, GA
11U-N 2-4-0
8 Elite Sluggers Horner
Newnan, GA
11U-N 7-2-0
9 Gwinnett Bandits 11U Carolina
Buford, GA
11U-N 4-9-1
10 Juan On One Jays 11U
Buford, GA
11U-A 3-5-0
11 Mtn Park Panthers
Lilburn, GA
11U-A 2-8-0
12 USA Scout 11u(Odak)
Cumming, GA
11U-N 13-3-2
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
13U-A 2-10-1
2 360 Hawks 13U Grey
Lawrenceville, GA
13U-A 8-14-0
3 ATL Lightning 13U - Wallace
Atlanta, GA
13U-N 11-2-1
4 Atlanta Aces
Atlanta, GA
13U-R 4-8-0
5 Five Star Generals - Loganville
Loganville, GA
13U-A 9-19-3
6 Newton Naturals
Social Circle, GA
13U-A 11-8-0
7 Norcross Blue Devils
Norcross, GA
13U-N 8-13-1
8 Onward
Jefferson, GA
13U-N 13-13-2
9 Renz Baseball Academy
Dacula, GA
13U-N 8-14-2
10 The Young Guns Baseball
Columbus, GA
13U-N 4-0-1
Team Division W-L-T
1 14U Mill Creek Hawks
Buford, GA
14U-OPEN 3-3-2
2 COLLINS HILL WARRIORS
LAWRENCEVILLE, GA
14U-OPEN 1-5-0
3 Georgia Reapers
Loganville, GA
14U-OPEN 8-14-0
4 Home Plate Wesolowski
brooks, GA
14U-OPEN 6-10-1
5 MC Bulldogs
Madison, GA
14U-OPEN 3-4-1
6 Mountain View Bears 15u
dacula, GA
14U-OPEN 20-10-0
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
15U-OPEN 1-9-0
2 360 Hawks 15u
Norcross, GA
15U-OPEN 1-2-0
3 Brookwood Broncos
Lawrenceville, GA
15U-OPEN 8-3-0
4 Copperheads
Cumming, GA
15U-OPEN 0-10-0
5 diamond jaxx
Winder, GA
15U-OPEN 7-6-0
6 Georgia Lookouts
Snellville, GA
15U-OPEN 0-10-0
7 Georgia Mudcats
Cumming, GA
15U-OPEN 6-11-0
8 Georgia Stars Baseball Academy
Norcross, GA
15U-OPEN 5-2-0
9 Home Plate Chili Dogs - 15U Dombrowsky
Peachtree City, GA
15U-OPEN 5-1-1
10 Kennesaw Outlaws
kennesaw, GA
15U-OPEN 3-5-0
11 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
15U-OPEN 28-5-0
12 Ninth Inning Royals-Sopilka
Chamblee, GA
15U-OPEN 1-4-0
13 SHOWSTOPPER PROSPECTS
Smiths station, AL
15U-OPEN 3-5-0
14 South DeKalb Tribe
Stonecrest, GA
15U-OPEN 8-3-0
15 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 12-9-2
Team Division W-L-T
1 16U Medlock Monarchs
Decatur, GA
16U-OPEN 8-4-2
2 Elevate Baseball Program Rangers
Atlanta, GA
16U-OPEN 4-0-0
3 Georgia Lookouts - Laverdiere
Loganville, GA
16U-OPEN 0-11-0
4 Mill Creek Hawks
BUFORD, GA
16U-OPEN 9-8-2
5 Roswell Black Hornets
Roswell, GA
16U-OPEN 1-5-0
Team Division W-L-T
1 Broncos
Lawrenceville, GA
17U-OPEN 0-3-0
2 Dacula Falcons-Perry
Dacula, GA
17U-OPEN 16-4-2
3 GA CHOP 2022
Kennesaw, GA
17U-OPEN 4-2-0
4 Georgia Reapers
Winston, GA
17U-OPEN 7-4-1
5 Georgia Stars Baseball Academy
Norcross, GA
17U-OPEN 1-1-1
6 New Level /17U
MONROE, GA
17U-OPEN 2-12-1
7 Phoenix Elite 17u
Social Circle, GA
17U-OPEN 9-8-0
8 Players Baseball
Colbert, GA
17U-OPEN 7-4-0
9 Temple Elite
Temple, GA
17U-OPEN 5-3-1