Grand Slam Sports Tournaments

Contact Gary Leathers 662-401-9170 Email gml9@bellsouth.net

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 3/6 10:00 AM Boonevil Field 1 17 DINGER NATION RED 13 Tri-State Elite
Game 2 3/6 10:00 AM Boonevil Field 4 2 Alabama 9 Spikes / 8U 14 Saltillo Storm 8u
Game 3 3/6 11:10 AM Boonevil Field 1 20 New Hope Thunder 0 Yalobusha Giants - Wilson
Game 4 3/6 11:10 AM Boonevil Field 4 8 Saltillo Storm 8u 6 McNairy Mafia
Game 5 3/6 12:20 PM Boonevil Field 1 1 Mississippi Mets 21 DINGER NATION RED
Game 6 3/6 12:20 PM Boonevil Field 4 7 Alabama 9 Spikes / 8U 8 Tri-State Elite
Game 7 3/6 1:30 PM Boonevil Field 1 3 Mississippi Mets 14 Yalobusha Giants - Wilson
Game 8 3/6 1:30 AM Boonevil Field 4 13 New Hope Thunder 9 McNairy Mafia
# Team W-L-T RA RD RS
1 Saltillo Storm 8u 2-0-0 8 9 18
2 New Hope Thunder 2-0-0 9 11 20
3 DINGER NATION RED 2-0-0 14 11 20
4 Yalobusha Giants - Wilson 1-1-0 23 0 10
5 Tri-State Elite 1-1-0 24 -3 18
6 McNairy Mafia 0-2-0 21 -6 15
7 Alabama 9 Spikes / 8U 0-2-0 22 -8 9
8 Mississippi Mets 0-2-0 35 -14 4

FOR THE GLORY 8N 8U-N

FOR THE GLORY 8N
4 McNairy Mafia 14
Saturday 2:40 PM
Boonevil Field 1
1
5 Alabama 9 Spikes / 8U 4
1 Saltillo Storm 8u 4
Saturday 3:50 PM
Boonevil Field 1
3
McNairy Mafia 15
2 New Hope Thunder 14
Saturday 3:50 PM
Boonevil Field 4
2
3 Yalobusha Giants - Wilson 6
McNairy Mafia 8
Saturday 5:00 PM
Boonevil Field 1
4
New Hope Thunder 10
New Hope Thunder
Champion

FOR THE GLORY 8R 8U-N

FOR THE GLORY 8R
7 Tri-State Elite 16
Saturday 2:40 PM
Boonevil Field 4
1
8 Mississippi Mets 3
6 DINGER NATION RED 2
Saturday 5:00 PM
Boonevil Field 4
2
Tri-State Elite 17
Tri-State Elite
Champion
Team Division W-L-T
1 Alabama 9 Spikes / 8U
Jasper, AL
8U-A 0-3-0
2 DINGER NATION RED
HAMILTON, MS
8U-R 2-22-0
3 McNairy Mafia
Ramer, TN
8U-A 11-7-0
4 Mississippi Mets
Eupora, MS
8U-R 0-10-0
5 New Hope Thunder
Columbus, MS
8U-N 10-5-0
6 Saltillo Storm 8u
saltillo, MS
8U-A 5-5-0
7 Tri-State Elite
Burnsville, MS
8U-R 16-14-0
8 Yalobusha Giants - Wilson
Oxford, MS
8U-R 12-5-0
Team Division W-L-T
1 2XD
Steens, MS
10U-A 11-5-2
2 DINGER NATION BLACK
NETTLETON, MS
10U-N 8-0-1
3 Houston Bandits
Houston, MS
10U-R 5-5-0
4 Pontotoc Venom 10U
Pontotoc, MS
10U-A 17-9-1
5 Saltillo Storm 10U
Guntown, MS
10U-A 11-6-1
6 Tippah Baseball
Ripley, MS
10U-R 9-16-0
7 Tombigbee Tribe 10U
Tupelo, MS
10U-R 4-12-0
Team Division W-L-T
1 Canes MS 12u Gold
Hernando, MS
12U-A 12-8-1
2 DINGER NATION BLACK
NETTLETON, MS
11U-N 12-7-1
3 East Coast Sox 12U Select
Columbus, MS
12U-A 6-2-0
4 Ecru Express
Ecru, MS
12U-R 1-11-1
5 NA Bulldogs White
New Albany, MS
12U-R 7-21-1
6 North Mississippi Naturals
Iuka, MS
12U-R 16-11-1
7 North MS Warriors
Saltillo, MS
12U-R 15-12-0
8 Showtime Bulls
RAMER, TN
12U-R 9-10-1