Grand Slam Sports Tournaments

Contact Gary Leathers 662-401-9170 Email gml9@bellsouth.net

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 3/5 6:30 PM Boonevil Field 2 8 East Coast Sox 12U Select 2 Canes MS 12u Gold
Game 2 3/5 6:30 PM Boonevil Field 3 4 North MS Warriors 13 North Mississippi Naturals
Game 3 3/5 8:15 PM Boonevil Field 2 9 NA Bulldogs White 11 DINGER NATION BLACK
Game 4 3/5 8:15 PM Boonevil Field 3 6 Ecru Express 8 North MS Warriors
Game 5 3/6 10:00 AM Boonevil Field 2 7 North Mississippi Naturals 2 NA Bulldogs White
Game 6 3/6 10:00 AM Boonevil Field 3 6 Showtime Bulls 3 Ecru Express
Game 7 3/6 11:45 AM Boonevil Field 2 3 DINGER NATION BLACK 6 Canes MS 12u Gold
Game 8 3/6 11:45 PM Boonevil Field 3 8 East Coast Sox 12U Select 2 Showtime Bulls
# Team W-L-T RA RD RS
1 East Coast Sox 12U Select 2-0-0 4 12 16
2 North Mississippi Naturals 2-0-0 6 12 17
3 Canes MS 12u Gold 1-1-0 11 -3 8
4 Showtime Bulls 1-1-0 11 -3 8
5 DINGER NATION BLACK 1-1-0 15 -1 13
6 North MS Warriors 1-1-0 19 -5 12
7 Ecru Express 0-2-0 14 -5 9
8 NA Bulldogs White 0-2-0 18 -7 11

FOR THE GLORY 12A 12U-A

FOR THE GLORY 12A
1 East Coast Sox 12U Select 10
Saturday 1:30 PM
Boonevil Field 2
1
8 NA Bulldogs White 1
4 Showtime Bulls 6
Saturday 3:15 PM
Boonevil Field 2
2
5 DINGER NATION BLACK 9
2 North Mississippi Naturals 8
Saturday 1:30 PM
Boonevil Field 3
3
7 Ecru Express 3
3 Canes MS 12u Gold 10
Saturday 3:15 PM
Boonevil Field 3
4
6 North MS Warriors 0
East Coast Sox 12U Select 5
Saturday 5:00 PM
Boonevil Field 2
5
DINGER NATION BLACK 4
North Mississippi Naturals 4
Saturday 5:00 PM
Boonevil Field 3
6
Canes MS 12u Gold 7
East Coast Sox 12U Select 16
Saturday 6:45 PM
Boonevil Field 2
7
Canes MS 12u Gold 1
East Coast Sox 12U Select
Champion

Canes MS 12u Gold

# Player 1
3/5
2
3/6
3
3/6
4
3/6
Total
19 George, Landon 2.0 0.1 2.1
9 Israel, Parker 2.0 2.0
2 Stepp, Canton 1.0 2.2 3.2
41 Stepp, Eli 1.0 1.0 2.0
38 Woodruff, Tucker 1.0 1.0
10 Young, Maddox 3.0 3.0
Total 3.0 3.0 4.0 4.0 14.0

DINGER NATION BLACK

# Player 1
3/5
2
3/6
3
3/6
4 Total
2 Hankins, Cy 0.2 0.2
3 Hicks, Carson 2.0 2.0
11 McMillin, Dawson 0.1 3.0 3.1
8 Smith, Kenton 1.0 1.0
4 Strop, Hayden 1.0 1.0
1 Williams, Landen 2.0 2.0
Total 3.0 3.0 4.0 10.0

East Coast Sox 12U Select

# Player 1
3/5
2
3/6
3
3/6
4
3/6
Total
1 Akers, Will 3.0 3.0
7 Benge, Brody 3.2 3.2
16 Brown, Koltan 1.0 1.0
14 Byrd, Owen 2.0 2.0
5 Edwards, Jace 0.2 1.1 2.0
17 Hopper, Daniel 0.1 0.1
18 Reeves, Ethan 2.0 2.0
Total 3.0 2.0 4.0 5.0 14.0

Ecru Express

# Player 1
3/5
2
3/6
3 4 Total
1 Waldron, Hayden 4.0 2.0 6.0
Total 4.0 2.0 6.0

NA Bulldogs White

# Player 1
3/5
2
3/6
3 4 Total
27 Curbow, AJ 1.1 1.1
5 JAKE, COOLEY 1.0 1.0
13 Lindley, Cooper 1.0 1.0
40 Paepke, Marshall 0.2 0.2
Total 2.0 2.0 4.0

North Mississippi Naturals

# Player 1
3/5
2
3/6
3
3/6
4 Total
12 Clark, Case 1.0 1.0
2 Kirk, Spencer 2.0 2.0
20 McDuffy, Jevan 2.0 2.0
11 Nunley, Connor 1.0 1.0
5 Pierce, Jacob-Isaac 2.0 2.0
22 Wilbanks, Logan 2.0 2.0
Total 3.0 3.0 4.0 10.0

North MS Warriors

# Player 1
3/5
2
3/5
3 4 Total
22 Barbles, Reed 2.0 2.0
17 Menetre, George 1.0 1.0
00 Payne, Boston 1.0 1.0
24 Shinall, Trevor 1.0 1.0
4 Winter, Gabe 2.0 2.0
Total 3.0 4.0 7.0

Showtime Bulls

# Player 1
3/6
2
3/6
3 4 Total
10 Davis, Cooper 0.1 2.0 2.1
35 Hickman, Jasper 2.0 2.0
4 Wallace, Grant 0.1 0.1
6 Whitten, Ty 1.1 1.1
Total 3.2 2.1 6.0
Team Division W-L-T
1 Alabama 9 Spikes / 8U
Jasper, AL
8U-A 0-3-0
2 DINGER NATION RED
HAMILTON, MS
8U-R 3-27-0
3 McNairy Mafia
Ramer, TN
8U-A 14-8-0
4 Mississippi Mets
Eupora, MS
8U-R 2-11-0
5 New Hope Thunder
Columbus, MS
8U-N 10-5-0
6 Saltillo Storm 8u
saltillo, MS
8U-A 7-9-0
7 Tri-State Elite
Burnsville, MS
8U-R 21-17-0
8 Yalobusha Giants - Wilson
Oxford, MS
8U-A 19-6-1
Team Division W-L-T
1 2XD
Steens, MS
10U-N 16-5-2
2 DINGER NATION BLACK
NETTLETON, MS
10U-N 9-1-2
3 Houston Bandits
Houston, MS
10U-R 7-7-0
4 Pontotoc Venom 10U
Pontotoc, MS
10U-N 23-11-1
5 Saltillo Storm 10U
Guntown, MS
10U-A 14-7-1
6 Tippah Baseball
Ripley, MS
10U-R 10-19-0
7 Tombigbee Tribe 10U
Tupelo, MS
10U-R 6-13-0
Team Division W-L-T
1 Canes MS 12u Gold
Hernando, MS
12U-A 23-13-1
2 DINGER NATION BLACK
NETTLETON, MS
11U-N 12-9-2
3 East Coast Sox 12U Select
Columbus, MS
12U-N 11-2-0
4 Ecru Express
Ecru, MS
12U-R 2-16-1
5 NA Bulldogs White
New Albany, MS
12U-R 9-25-1
6 North Mississippi Naturals
Iuka, MS
12U-A 18-12-2
7 North MS Warriors
Saltillo, MS
12U-R 18-17-0
8 Showtime Bulls
RAMER, TN
12U-R 11-11-1