Grand Slam Sports Tournaments

Contact Gary Leathers 662-401-9170 Email gml9@bellsouth.net

8u will be spilt

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 4/2 7:00 PM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 18 Tri-State Elite 3 Diamond Dawgs Blue
Game 2 4/2 7:00 PM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 2 4 North Mississippi Sox 17 UBA Teal
Game 3 4/2 8:10 PM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 0 DINGER NATION RED 12 DINGER NATION NAVY
Game 4 4/2 8:10 PM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 2 10 McNairy Mafia 2 Arkansas Legends
Game 5 4/3 10:30 AM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 2 16 Yalobusha Giants - Wilson 6 DINGER NATION RED
Game 6 4/3 11:40 AM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex field 1 1 Tri-State Elite 12 McNairy Mafia
Game 7 4/3 11:40 AM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 2 15 Arkansas Legends 0 DINGER NATION NAVY
Game 8 4/3 12:50 PM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex field 1 4 UBA Teal 14 Yalobusha Giants - Wilson
Game 9 4/3 12:50 PM Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 2 10 North Mississippi Sox 14 Diamond Dawgs Blue
# Team W-L-T RA RD RS
1 McNairy Mafia 2-0-0 3 14 20
2 Yalobusha Giants - Wilson 2-0-0 10 14 20
3 Arkansas Legends 1-1-0 10 0 12
4 Tri-State Elite 1-1-0 15 0 11
5 DINGER NATION NAVY 1-1-0 15 0 10
6 UBA Teal 1-1-0 18 0 14
7 Diamond Dawgs Blue 1-1-0 28 -3 13
8 DINGER NATION RED 0-2-0 28 -14 6
9 North Mississippi Sox 0-2-0 31 -11 14

EASTER BUNNY 8U ROOKIE CLASS 8U-OPEN

EASTER BUNNY 8U ROOKIE CLASS
4 Diamond Dawgs Blue 14
Saturday 2:00 PM
Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1
1
5 DINGER NATION RED 0
3 UBA Teal 17
Saturday 2:00 PM
Fred and Elizabeth Smith Sportsplex field 2
2
6 North Mississippi Sox 9
1 Yalobusha Giants - Wilson 12
Saturday 4:20 PM
Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1
3
Diamond Dawgs Blue 11
2 Tri-State Elite 23
Saturday 3:10 PM
Fred and Elizabeth Smith Sportsplex field 2
4
UBA Teal 15
Yalobusha Giants - Wilson 13
Saturday 5:30 PM
Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1
5
Tri-State Elite 5
Yalobusha Giants - Wilson
Champion

EASTER BUNNY 8U AMERICAN CLASS 8U-OPEN

EASTER BUNNY 8U AMERICAN CLASS
8 Arkansas Legends 11
Saturday 3:10 PM
Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1
1
9 DINGER NATION NAVY 1
7 McNairy Mafia 13
Saturday 4:20 PM
Fred and Elizabeth Smith Sportsplex field 2
2
Arkansas Legends 10
McNairy Mafia
Champion
Team Division W-L-T
1 Arkansas Legends
Jonesboro, AR
8U-A 2-2-0
2 Diamond Dawgs Blue
Jackson, TN
8U-R 6-4-0
3 DINGER NATION NAVY
NETTLETON, MS
8U-R 11-10-1
4 DINGER NATION RED
HAMILTON, MS
8U-R 3-27-0
5 McNairy Mafia
Ramer, TN
8U-A 19-8-0
6 North Mississippi Sox
Horn Lake, MS
8U-R 8-11-0
7 Tri-State Elite
Burnsville, MS
8U-R 21-20-0
8 UBA Teal
Hernando, MS
8U-R 10-12-1
9 Yalobusha Giants - Wilson
Oxford, MS
8U-A 19-6-1
Team Division W-L-T
1 Bandits Baseball-Black
OLIVE BRANCH, MS
9U-R 8-6-0
2 Booneville Brewers
Booneville, MS
9U-A 8-3-0
3 Collierville Dragons - White
Collierville, TN
9U-R 2-4-0
4 Crossroads Cubs
Corinth, MS
9U-R 2-18-0
5 Mississippi Magic
Oxford, MS
9U-R 3-4-0
6 West Middle Wolfpack
Waverly, TN
9U-R 3-2-0
Team Division W-L-T
1 Batters Box 10U- Robinson
Coldwater, MS
10U-A 11-9-2
2 Pontotoc Venom 10U
Pontotoc, MS
10U-N 23-11-1
3 Sandlot baseball
Baldwyn, MS
10U-A 10-10-1
4 Tippah Baseball
Ripley, MS
10U-R 11-21-0
5 Tupelo Titans
Tupelo, MS
10U-R 2-6-1
6 Wow Factor Rippers
Lexington, TN
10U-A 2-2-0
Team Division W-L-T
1 Amory Astros
Amory, MS
11U-A 7-9-2
2 Chesterville Red Sox
Tupelo, MS
11U-A 8-10-2
3 Crossroads Cubs 11U
Corinth, MS
11U-R 15-13-1
4 DINGER NATION BLACK
NETTLETON, MS
11U-N 12-9-2
5 Mississippi Minors
fulton, MS
11U-A 13-5-0
6 Saltillo Storm 11U
Saltillo, MS
11U-R 5-10-2
Team Division W-L-T
1 Eagles
New Albany, MS
12U-A 26-6-0
2 Ecru Express
Ecru, MS
12U-R 2-19-1
3 Showtime Bulls
RAMER, TN
12U-R 12-13-1
4 TC Wolfpack
Burnsville, MS
12U-R 3-19-0
5 Tupelo Thrive
Tupelo, MS
12U-A 23-18-1
6 Wranglers
Hamilton, AL
12U-A 12-0-0