Grand Slam Sports Tournaments

2021 SUPER SLAM #4


Super Slam events are just

that..events...huge award

packages, & so much more! 


  1. All teams will play in their correct class if #'s allow...
  2. Local teams should be prepared to play Friday night. 
  3. 2 pool games, single elimination. 
  4. Teams who sign up early will get scheduling preferences. 
  5. $7 per day gate fee 

Super Slam Award Package Includes

  1. Custom Super Slam Rings for 1st & 2nd place
  2. 1st Place Team Banner
  3. 1st place hats for the coaches
  4. 1st place T shirts for the players
  5. Entry Fee Free Into Next Grand Slam Tournament for 1st place & half off entry in next Grand Slam Tournament for 2nd place. 

Help us to make this a great event...events that have early sign ups are the most successful...get signed up today! 

Contact Mike Narmour, Dell Daves, or Gary Leathers


14U AGE GROUP WILL HAVE A $175 TEAM GATE FEE!!

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 4/30 6:00 PM BP BANK PLUS 2 18 7U Tupelo Rangers 3 Tombigbee Tribe 2032
Game 2 4/30 7:10 PM BP BANK PLUS 2 14 Canes MS 7u -Black 13 Chesterville Badgers
Game 3 4/30 8:20 PM BP BANK PLUS 2 8 DINGER NATION NAVY 5 7U Tupelo Rangers
Game 4 5/1 10:00 AM BP RENASANT 15 Swing Check 7U - Sweat 0 Tombigbee Tribe 2032
Game 5 5/1 10:10 AM BP BANK PLUS 2 12 Alabama Titans 0 Next level
Game 6 5/1 11:10 AM BP RENASANT 6 Chesterville Badgers 19 Rankin Rangers
Game 7 5/1 12:30 PM BP BANK PLUS 2 5 Canes MS 7u -Black 21 Next level
Game 8 5/1 1:40 PM BP BANK PLUS 2 16 Alabama Titans 14 DINGER NATION NAVY
Game 9 5/1 2:50 PM BP BANK PLUS 2 10 Rankin Rangers 21 Swing Check 7U - Sweat
# Team W-L-T RA RD RS
1 Swing Check 7U - Sweat 2-0-0 10 14 20
2 Alabama Titans 2-0-0 14 9 20
3 7U Tupelo Rangers 1-1-0 11 4 15
4 Next level 1-1-0 17 0 10
5 DINGER NATION NAVY 1-1-0 21 1 18
6 Rankin Rangers 1-1-0 27 0 20
7 Canes MS 7u -Black 1-1-0 34 -6 15
8 Chesterville Badgers 0-2-0 33 -8 16
9 Tombigbee Tribe 2032 0-2-0 33 -14 3

SUPER SLAM #4 7U-A

SUPER SLAM #4
8 Chesterville Badgers 9
Saturday 4:00 PM
BP BANK PLUS 2
1
9 Tombigbee Tribe 2032 17
1 Swing Check 7U - Sweat 14
Saturday 6:20 PM
BP BANK PLUS 2
5
Tombigbee Tribe 2032 1
4 Next level 12
Saturday 4:00 PM
BP BANK PLUS 3
2
5 DINGER NATION NAVY 11
2 Alabama Titans 18
Saturday 5:10 PM
BP BANK PLUS 2
3
7 Canes MS 7u -Black 6
3 7U Tupelo Rangers 12
Saturday 6:20 PM
BP RENASANT
4
6 Rankin Rangers 9
Swing Check 7U - Sweat 14
Saturday 7:30 PM
BP BANK PLUS 2
7
Next level 9
Alabama Titans 19
Saturday 7:30 PM
BP RENASANT
6
7U Tupelo Rangers 11
Swing Check 7U - Sweat 7
Saturday 8:40 PM
BP BANK PLUS 2
8
Alabama Titans 11
Alabama Titans
Champion
Team Division W-L-T
1 7U Tupelo Rangers
Tupelo, MS
7U-R 8-6-1
2 Alabama Titans
Northport, AL
7U-OPEN 10-3-0
3 Canes MS 7u -Black
Oxford, MS
7U-A 1-8-0
4 Chesterville Badgers
Chesterville, MS
7U-A 2-7-0
5 DINGER NATION NAVY
NETTLETON, MS
7U-A 4-3-0
6 Next level
Caledonia, MS
7U-R 7-3-1
7 Rankin Rangers
Brandon, MS
7U-A 11-13-0
8 Swing Check 7U - Sweat
Jackson, TN
7U-R 4-1-0
9 Tombigbee Tribe 2032
Mooreville, MS
7U-R 1-6-0
Team Division W-L-T
1 Canes MS 8u White
Hernando, MS
8U-R 8-19-0
2 Diamond Dawgs Blue
Jackson, TN
8U-R 6-4-0
3 DINGER NATION NAVY
NETTLETON, MS
8U-R 11-10-1
4 DINGER NATION RED
HAMILTON, MS
8U-R 3-27-0
5 Mississippi Mets
Eupora, MS
8U-R 2-11-0
6 New Albany Flames
New Albany, MS
8U-R 2-20-0
7 Prospects navy
Tupelo, MS
8U-R 4-13-0
8 Swing Elite - 2020
Starkville, MS
8U-R 7-4-1
9 Tri-State Elite
Burnsville, MS
8U-R 21-20-0
10 Tuscaloosa Cobras
Tuscaloosa, AL
8U-R 1-2-0
11 UBA Teal
Hernando, MS
8U-R 10-12-1
Team Division W-L-T
1 Central Mississippi Stingers
Kosciusko, MS
8U-A 15-16-0
2 McNairy Mafia
Ramer, TN
8U-A 19-8-0
3 Stripes
Northport, AL
8U-A 9-7-0
4 Tombigbee Tribe
Booneville, MS
8U-A 5-3-0
5 Tupelo Rangers 8u
Tupelo, MS
8U-A 9-8-0
Team Division W-L-T
1 Booneville Brewers
Booneville, MS
9U-A 8-3-0
2 Crossroads Cubs
Corinth, MS
9U-R 2-18-0
3 EBC 9u-Foster
Blue Mountain, MS
9U-A 8-1-0
4 Mississippi Diamond Gloves
Columbus, MS
9U-N 14-4-0
5 Mizuno Golden Spikes 9U - Gibson
Meridian, MS
9U-A 14-12-1
6 Prospects baseball Grey
Tupelo, MS
9U-A 3-7-1
7 Saltillo Storm 8u
saltillo, MS
8U-A 7-9-0
8 Saltillo Storm 9U
Saltillo, MS
9U-A 8-0-0
9 West TN Dirtbags
Savannah, TN
9U-A 5-6-0
Team Division W-L-T
1 2XD
Steens, MS
10U-N 18-6-2
2 Batesville Bombers 10u
Batesville, MS
10U-A 13-4-1
3 Batters Box 10U- Robinson
Coldwater, MS
10U-A 11-9-2
4 Boardtown Baseball Club 10U - Gray
Starkville, MS
10U-N 17-8-2
5 Fury Baseball Club
SOUTHAVEN, MS
10U-A 1-3-2
6 Houston Bandits
Houston, MS
10U-R 9-8-0
7 Saltillo Storm 10U
Guntown, MS
10U-A 17-8-1
8 Swing Check Baseball 10u - White
Jackson, TN
10U-A 2-5-0
9 Tippah Baseball
Ripley, MS
10U-R 11-21-0
10 Tupelo Titans
Tupelo, MS
10U-R 2-6-1
Team Division W-L-T
1 2XD- 11U
Columbus, MS
11U-R 9-9-2
2 Amory Cardinals
Amory, MS
11U-R 4-12-0
3 Dirt Brothers Baseball
Fulton, MS
11U-R 11-12-1
4 Knights 10U
Oxford, MS
10U-A 2-2-0
5 Swing Elite - Ferguson
Starkville, MS
11U-R 9-14-2
Team Division W-L-T
1 Amory Astros
Amory, MS
11U-A 7-9-2
2 Chesterville Red Sox
Tupelo, MS
11U-A 8-10-2
3 Crossroads Cubs 11U
Corinth, MS
11U-R 15-13-1
4 DINGER NATION BLACK
NETTLETON, MS
10U-N 9-1-2
5 MISSISSIPPI BREWERS
GRENADA, MS
11U-A 22-16-1
6 Mississippi Minors
fulton, MS
11U-A 13-5-0
7 Tombigbee Tribe
Peppertown, MS
11U-A 13-8-0
Team Division W-L-T
1 NA Bulldogs White
New Albany, MS
12U-R 11-27-1
2 North Mississippi Naturals
Iuka, MS
12U-A 19-14-2
3 North MS Warriors
Saltillo, MS
12U-R 20-19-0
4 Pontotoc Thunder
Pontotoc, MS
12U-R 7-18-1
5 Prospects 12u
Booneville, MS
12U-R 10-13-2
6 Saltillo Dirtbags
Saltillo, MS
12U-R 6-19-0
7 Tupelo Thrive
Tupelo, MS
12U-A 23-18-1
Team Division W-L-T
1 Canes MS 12u Gold
Hernando, MS
12U-A 26-14-1
2 DINGER NATION BLACK
NETTLETON, MS
11U-N 12-9-2
3 DINGER NATION NAVY
NETTLETON, MS
12U-A 7-4-0
4 East Coast Sox 12U Select
Columbus, MS
12U-N 11-2-0
5 GT Aces
columbus, MS
12U-A 15-14-4
6 Next Level 12u PEEPLES
Starkville, MS
12U-A 5-15-0
7 Oxford Rebels
Oxford, MS
12U-A 3-6-0
8 Premier Baseball
Alabaster, AL
12U-R 15-11-1
9 Saltillo Futures
Saltillo, MS
12U-A 8-6-2
10 Team DRIP
Belzoni, MS
12U-A 40-33-2
11 Tigers Baseball
Savannah, TN
12U-A 12-6-0
12 Tupelo Rangers 12U
Tupelo, MS
12U-N 12-4-1
Team Division W-L-T
1 13U Dinger Nation Navy
Nettleton, MS
13U-A 3-1-0
2 373 Cubs
Hamilton, MS
13U-A 10-15-0
3 Lafayette County Cardinals
Oxford, MS
13U-A 10-20-2
4 Madison County Thunder Royal
Madison, MS
13U-R 8-18-0
5 Mississippi Chargers
Brandon, MS
13U-R 16-20-3
6 Swing Elite
Starkville, MS
13U-R 4-3-0
7 Yalobusha Giants 12U Westmoreland
Nesbit, MS
12U-N 19-3-0
Team Division W-L-T
1 Canes MS 14u Gold
Hernando, MS
14U-OPEN 3-8-0
2 DINGER NATION NAVY
NETTLETON, MS
14U-OPEN 7-4-0
3 North MS Elite
fulton, MS
14U-OPEN 7-2-0
4 Tombigbee Tribe
Mooreville, MS
13U-N 11-5-1
5 Tombigbee Tribe 14u
Tupelo, MS
14U-OPEN 6-1-0
6 Velo 14 white
Hernando, MS
14U-OPEN 1-2-0