Grand Slam Sports Tournaments

SCHEDULES


Schedules are now posted

Come join Grand Slam Atlanta for Easter weekend in Dacula/Snellville.

This will be a Saturday only event.  Each team will get two full regulation games.

If there are enough teams to split divisions into American and National we will do so.

The top two seeds for each age group will play in the Championship Game for the new Grand Slam Champion rings !!

Entry fee is required when you register your team. In the event of a rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.  The team gate fee is $60

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 4/3 10:00 AM Loganville Christian Academy 2 11 Five Star Generals 3 Greenheads
Game 2 4/3 10:30 AM Rabbit Hill Park 4 6 Archer Premier Baseball 6 redsitch 108
Game 3 4/3 10:30 AM Dacula Park 2 0 Shiloh Dawgs 10 Georgia Riverbandits
Game 4 4/3 11:45 AM Loganville Christian Academy 2 15 Five Star Generals 0 Bullpen Baseball-Roop
Game 5 4/3 12:15 PM Rabbit Hill Park 4 4 Archer Premier Baseball 1 Bullpen Bravos
Game 6 4/3 12:15 PM Dacula Park 2 6 GBA Spiked 9 8U at Collins Hill 8 Georgia Riverbandits
Game 7 4/3 1:30 PM Loganville Christian Academy 2 12 Greenheads 0 Bullpen Baseball-Roop
Game 8 4/3 2:00 PM Rabbit Hill Park 4 4 redsitch 108 1 Bullpen Bravos
Game 9 4/3 2:00 PM Dacula Park 2 5 GBA Spiked 9 8U at Collins Hill 8 Shiloh Dawgs
# Team W-L-T RA RD RS
1 Five Star Generals 2-0-0 3 14 20
2 Georgia Riverbandits 2-0-0 6 9 18
3 Archer Premier Baseball 1-0-1 7 3 10
4 redsitch 108 1-0-1 7 3 10
5 Greenheads 1-1-0 11 0 13
6 Shiloh Dawgs 1-1-0 15 -4 8
7 Bullpen Bravos 0-2-0 8 -6 2
8 GBA Spiked 9 8U at Collins Hill 0-2-0 16 -5 11
9 Bullpen Baseball-Roop 0-2-0 27 -14 0

8U GOLD CHAMPIONSHIP BRACKET 8U-OPEN

8U GOLD CHAMPIONSHIP BRACKET
1 Five Star Generals 10
Saturday 4:00 PM
Rabbit Hill Park 4
1
2 Georgia Riverbandits 1
Five Star Generals
Champion

8U SILVER BRACKET 8U-OPEN

8U SILVER BRACKET
3 Archer Premier Baseball 14
Saturday 5:45 PM
Rabbit Hill Park 4
1
4 redsitch 108 2
Archer Premier Baseball
Champion

Archer Premier Baseball

# Player 1
4/3
2
4/3
3 Total
12 Blake, Jaeden 0.2 0.2
3 Bonds, J Kole 0.1 0.1
47 Pizarro, Arcadio 3.0 3.0
13 Winfrey, Nazir 3.0 3.0
Total 4.0 3.0 7.0

Bullpen Baseball-Roop

# Player 1
4/3
2
4/3
3 Total
8 Ford, Avery 1.0 1.0
26 Roop, Hudson 2.0 2.0
00 Withrow, Jacob 2.0 2.0
Total 3.0 2.0 5.0

Bullpen Bravos

# Player 1
4/3
2 3 Total
24 chin, jacob 2.0 2.0
13 pierce, brody 4.0 4.0
Total 6.0 6.0

Five Star Generals

# Player 1
4/3
2
4/3
3
4/3
Total
3 Parker, Hunter 3.0 3.0
20 Sapp, Beau 1.0 4.0 5.0
25 Stacy, Jameson 1.0 1.0
4 Thompson, Brady 3.0 3.0
Total 4.0 3.0 5.0 12.0

GBA Spiked 9 8U at Collins Hill

# Player 1
4/3
2
4/3
3 Total
21 DeLeon, Ernie 2.2 2.2
24 Somerville, Josiah 2.0 2.0
26 Terrell, II, Brian 1.0 1.0
Total 4.2 1.0 5.2

Georgia Riverbandits

# Player 1
4/3
2
4/3
3
4/3
Total
7 Frye, Colston 1.0 0.2 1.2
10 George, Grayson 3.1 3.1
8 McClendon, Logan 4.0 4.0
5 Smith, Kane 3.0 3.0
2 Stevens, Noah 1.1 1.1
Total 4.0 5.1 4.0 13.1

Greenheads

# Player 1
4/3
2
4/3
3 Total
23 Hall, Caleb 4.0 4.0
27 Kiplinger, Dawson 3.0 3.0
Total 4.0 3.0 7.0

redsitch 108

# Player 1
4/3
2
4/3
3
4/3
Total
11 Adams, Tristan 0.1 0.1
19 Campbell, Tanner 2.1 2.1
1 Carter, Ayden 0.1 0.1
3 Heath Jr., Deunte 1.0 2.0 3.0
13 Hoselton, Asher 0.1 0.1
55 Maurice, Mason 4.0 4.0
2 murphy, cole 0.2 0.2
35 West, Levi 0.2 0.2
Total 3.2 6.0 2.0 11.2

Shiloh Dawgs

# Player 1
4/3
2
4/3
3 Total
25 Freeman, Zachary 3.0 3.0
42 Green, Micael 2.0 2.0
02 Hopkins, Benjamin 1.0 1.0
3 Johnson Jr., Hunter 1.0 1.0
Total 5.0 2.0 7.0
Team Division W-L-T
1 Archer Premier Baseball
Dacula, GA
8U-N 12-5-1
2 Bullpen Baseball-Roop
Madison, GA
8U-R 1-5-1
3 Bullpen Bravos
locust grove, GA
8U-A 0-2-0
4 Five Star Generals
Loganville, GA
8U-N 9-3-0
5 GBA Spiked 9 8U at Collins Hill
Suwanee, GA
8U-R 2-7-1
6 Georgia Riverbandits
Locust Grove, GA
8U-N 13-9-0
7 Greenheads
Social Circle, GA
8U-R 5-11-0
8 redsitch 108
Locust Grove, GA
8U-A 1-1-1
9 Shiloh Dawgs
Snellville, GA
8U-R 2-5-0
Team Division W-L-T
1 East Side Chargers
Marietta, GA
10U-AS 3-4-0
2 Elite Sluggers - Page
Bogart, GA
10U-A 10-5-0
3 GBA Spiked 9 10U at Collins Hill
Suwanee, GA
10U-R 2-5-0
4 North Georgia Strike
Jefferson, GA
10U-N 19-9-0
5 Prime Baseball 10U - Gobert
Buford, GA
10U-A 0-5-0
6 Prime Baseball 10U - Goworek
Dallas, GA
10U-A 0-2-0
Team Division W-L-T
1 CYO BRAVES (BLUE)
Atlanta, GA
11U-A 3-5-0
2 East Side Broncos
MARIETTA, GA
11U-R 0-5-0
3 ES Baseball-Webb
Griffin, GA
11U-A 2-7-0
4 Lake Country Bulldogs
Madison, GA
11U-N 3-0-0
5 Lions
Braselton, GA
11U-A 8-9-0
Team Division W-L-T
1 Central Georgia Renegades
Jackson, GA
11U-N 7-2-1
2 Dacula Falcons
Dacula, GA
12U-R 0-4-0
3 Elite Sluggers - Gaspard
Bogart, GA
12U-A 3-0-0
4 Fightin Phillies
Lithia Springs, GA
12U-N 5-3-0
5 Scrappers
Loganville, GA
12U-A 3-4-0
6 Sliders
Dunwoody, GA
12U-AS 2-2-0
7 Team Elite Select
Bogart, GA
12U-A 0-11-0
8 Titans - Dobbs
Social Circle, GA
12U-A 6-7-0
9 West Georgia Smoke
Dallas, GA
12U-A 4-3-0
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball
Jefferson, GA
13U-N 5-3-0
2 Dacula Falcons
Dacula, GA
13U-N 12-16-0
3 ES Baseball
GRIFFIN, GA
13U-A 0-6-1
4 Forsyth Bulldogs
Suwanee, GA
13U-N 10-5-0
5 Macon Pain
Macon, GA
13U-A 17-8-1
6 Monarch Lions
Riverdale, GA
13U-A 5-11-0
7 Precision Tigers 13u
Alpharetta, GA
13U-A 5-13-0
8 Renz Baseball Academy
Dacula, GA
13U-N 8-14-2
9 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
13U-A 24-11-1
Team Division W-L-T
1 DeKalb Lions
Stonecrest, GA
14U-OPEN 2-6-0
2 Georgia Lookouts
Snellville, GA
14U-OPEN 2-10-0
3 Georgia Reapers
Loganville, GA
14U-OPEN 8-14-0
4 Lake Country Lightning
Greensboro, GA
14U-OPEN 1-2-0
5 Mudcats
Winder, GA
14U-OPEN 7-4-1
6 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 12-9-2