Grand Slam Sports Tournaments

CONTACT: MIKE NARMOUR @662-552-5265

                             OR mikenarmour@aol.com

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 10/9 10:00 AM Winona Rec Park 5 15 Houston Bullets 14 Starkville Strikers
Game 2 10/9 11:10 AM Winona Rec Park 5 15 Dinger Nation Red 20 Knights Knation-7U Roberts
Game 3 10/9 12:20 PM Winona Rec Park 5 17 Canes 15 Starkville Strikers
Game 4 10/9 1:30 PM Winona Rec Park 5 14 Houston Bullets 20 Knights Knation-7U Roberts
Game 5 10/9 2:40 PM Winona Rec Park 5 16 Canes 1 Dinger Nation Red
# Team W-L-T RA RD RS
1 Canes 2-0-0 16 9 20
2 Knights Knation-7U Roberts 2-0-0 29 11 20
3 Houston Bullets 1-1-0 34 -5 20
4 Starkville Strikers 0-2-0 32 -3 20
5 Dinger Nation Red 0-2-0 36 -12 11

UMPIRE 7U-OPEN

UMPIRE
4 Starkville Strikers 14
Saturday 3:50 PM
Winona Rec Park 5
1
5 Dinger Nation Red 0
1 Canes 15
Saturday 5:00 PM
Winona Rec Park 5
3
Starkville Strikers 14
2 Knights Knation-7U Roberts 11
Saturday 6:10 PM
Winona Rec Park 5
2
3 Houston Bullets 19
Canes 10
Saturday 7:20 PM
Winona Rec Park 5
4
Houston Bullets 1
Canes
Champion
Team Division W-L-T
1 Canes
Central MS, MS
7U-AA 7-4-0
2 Dinger Nation Red
Nettleton, MS
7U-A 1-11-0
3 Houston Bullets
Houston, MS
7U-A 3-10-0
4 Knights Knation-7U Roberts
Madison, MS
7U-A 2-4-0
5 Starkville Strikers
Starkville, MS
7U-A 3-7-0
Team Division W-L-T
1 Greenwood Braves
Greenwood, MS
8U-A 4-9-0
2 MATHISTON SELECT
mathiston, MS
8U-AA 6-6-0
3 Neshoba Crush
Philadelphia, MS
8U-AA 9-5-0
4 NWR Express 8U
Brandon, MS
8U-AAA 11-3-1
5 Rankin Raptors
Brandon, MS
7U-AAA 13-2-0
6 UBA 8U
Hernando, MS
8U-A 0-6-0
Team Division W-L-T
1 Central MS Stingers-Gold
KOSCIUSKO, MS
9U-A 3-2-0
2 Central MS Stingers-White
KOSCIUSKO, MS
9U-A 1-4-1
3 Delta Diamondbacks
Greenville, MS
9U-A 0-6-0
4 Golden Spikes 9U - Lott
Cleveland, MS
9U-AA 3-4-1
5 Mad Dawgs
Mathiston, MS
9U-AA 6-0-0
6 Mississippi Warstic - 9U
Raymond, MS
9U-A 3-7-0
7 wolfpack
Winona, MS
9U-A 6-11-0
Team Division W-L-T
1 Aces Baseball
Winona, MS
10U-A 4-16-0
2 Columbus K-ZONE Baseball 10U
Columbus, MS
10U-A 0-5-0
3 Diamond Elite
Meridian, MS
10U-AA 8-10-0
4 PYB Elite 10U
Indianola, MS
10U-AA 6-3-0
Team Division W-L-T
1 Delta Bombers
Cleveland, MS
11U-A 1-5-1
2 Golden Spikes 11U-Horn
Kosciusko, MS
11U-A 4-8-2
3 SBG Sox 11U - Thomas
Madison, MS
11U-AA 6-3-1
4 U-town Stingers
Union, MS
11U-A 6-6-0
Team Division W-L-T
1 Diamond Elite Blue
Meridian, MS
12U-AA 5-3-0
2 Dragons Baseball
Central Ms, MS
12U-AA 4-6-0
3 MAD DAWGS
Mathiston, MS
12U-A 3-3-1
4 MCSZ Thunder Red
CANTON, MS
12U-A 0-2-1
Team Division W-L-T
1 Rangers Baseball
Grenada, MS
13U-AA 12-6-1
2 SBG Sox Johnson
Starkville, MS
13U-AA 5-3-0
3 Starkville Knights
starkville, MS
13U-A 0-3-0
4 Stingers
Union, MS
13U-A 1-7-0