Grand Slam Sports Tournaments

Weather Update


Per Mike, tourney is good to go for tomorrow. If any new decisions need to be made it will be between 6:30 and 7:00 am tomorrow. Thank you.

CONTACT: DELL DAVES @ 662-299-4279

                          OR delldaves7@gmail.com

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 9/18 9:00 AM BNA Bank Park 6 0 Mississippi Braves 20 Saltillo Storm 7U
Game 2 9/18 10:10 AM BNA Bank Park 6 9 Kennys Cardinals 7u 10 Mississippi Braves
Game 3 9/18 12:30 PM BNA Bank Park 6 16 Corinth Indians 13 Saltillo Storm 7U
Game 4 9/18 2:50 PM BNA Bank Park 6 13 Corinth Indians 1 Kennys Cardinals 7u
# Team W-L-T RA RD RS
1 Corinth Indians 2-0-0 14 10 20
2 Saltillo Storm 7U 1-1-0 16 4 20
3 Mississippi Braves 1-1-0 29 -6 10
4 Kennys Cardinals 7u 0-2-0 23 -8 10

SHOWDOWN 7U-OPEN

SHOWDOWN
1 Corinth Indians 17
Saturday 4:00 PM
BNA Bank Park 6
1
4 Kennys Cardinals 7u 5
2 Saltillo Storm 7U
Saturday 6:20 PM
BNA Bank Park 6
2
3 Mississippi Braves
Corinth Indians
Saturday 8:40 PM
BNA Bank Park 6
3
Champion
Team Division W-L-T
1 Corinth Indians
Corinth, MS
7U-AA 10-11-1
2 Kennys Cardinals 7u
Corinth, MS
7U-A 1-8-0
3 Mississippi Braves
RIPLEY, MS
7U-A 1-7-0
4 Saltillo Storm 7U
Saltillo, MS
7U-AA 9-5-0
Team Division W-L-T
1 8U Tupelo Rangers
Tupelo, MS
8U-AA 5-1-0
2 Dinger Nation 8U Black
Nettleton, MS
8U-AAA 12-5-0
3 Greenwood Braves
Greenwood, MS
8U-A 4-9-0
4 North MS Storm
Saltillo, MS
8U-A 2-6-0
5 Starkville Dawgs (White)
Starkville, MS
8U-A 2-3-0
6 Starkville Dawgs-Blue
Starkville, MS
8U-AA 0-5-0
7 Velo 8 White
Hernando, MS
8U-A 1-5-0
8 WOW Factor - White
Arlington, TN
8U-A 10-11-0
Team Division W-L-T
1 EBC 9U Mobley
Hernando, MS
9U-AA 2-0-0
2 New Albany Flames
New Albany, MS
9U-A 5-10-0
3 North MS Storm
Saltillo, MS
9U-A 0-10-1
4 Tupelo Rangers - McGee
Tupelo, MS
9U-AA 6-4-0
Team Division W-L-T
1 Amory Knights
Amory, MS
10U-A 0-6-0
2 Point City Rippers
West Point, MS
10U-A 5-5-0
3 Showtime Bulls - 10U Davidson
Ramer, TN
10U-A 12-5-0
4 Tupelo Titans
Tupelo, MS
10U-AA 3-3-0
Team Division W-L-T
1 Amory Cardinals
Amory, MS
12U-A 3-6-0
2 Athletics
Brooksville, MS
11U-AA 2-0-0
3 Crossroads Cubs 12U
Corinth, MS
12U-AA 6-6-1
4 Dirt Brothers
Fulton, MS
12U-A 11-17-1
5 Germantown Giants
Olive Branch, MS
12U-AA 1-1-0
6 Golden Spikes 12U - Conn
Brandon, MS
12U-AA 6-6-0
7 Mississippi Braves
RIPLEY, MS
12U-A 3-6-0
8 Point City Rippers
West Point, MS
12U-A 0-8-0
Team Division W-L-T
1 Dinger Nation pontotoc
Pontotoc, MS
13U-AA 6-3-0
2 Houston travelers
Houston, MS
13U-A 2-9-0
3 MS Braves
Houlka, MS
13U-A 3-13-0
4 New Albany Bulldogs White
New Albany, MS
13U-AA 7-8-1
5 NORTH MISSISSIPPI LASERS
BOONEVLLE, MS
13U-AA 4-6-1
6 Tupelo Thrive 13u
Tupelo, MS
13U-AA 13-9-1
7 wranglers
Hamilton, AL
13U-AA 5-1-0
Team Division W-L-T
1 373 Cubs
Hamilton, MS
14U-OPEN 3-2-0
2 5 Star Deep South
Columbus, MS
14U-OPEN 2-0-0
3 Dirty South 14U
Caledonia, MS
14U-OPEN 2-10-0
4 Lafayette County Cardinals
Oxford, MS
14U-OPEN 3-5-0
5 OXFORD REBELS
OXFORD, MS
14U-OPEN 4-1-1
6 Sandlot Legends
Saltillo, MS
14U-OPEN 3-2-1
7 Tombigbee Tribe 2026
Mooreville, MS
14U-OPEN 6-1-0
8 WC 14u
WC, AL
14U-OPEN 3-3-0