Grand Slam Sports Tournaments

SCHEDULES


Schedules are now posted

Entry fee is required when you register your team. In the event of a complete rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

Please have turf shoes or rubber spikes for all portable mounds. Metal spikes are not permitted on those mounds.

If there are enough teams to split divisions into AA and AAA we will do so.

The new Grand Slam Gold Champions and Silver Finalists rings will be awarded in all age groups.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 or Colton Harrelson at 404-694-5212 for more info


Visit the below links to get discounts on hotel stays in the area!!

- SONESTA SELECT ATLANTA DULUTH

Once the user clicks the link below, the rate code automatically populates in the reservation:

Rate Code/booking link – GSST


- Courtyard by Marriott at Gwinnett Place Mall

Click below to reserve your discounted hotel room rate:

Book your corporate rate for Grand Slam Sports Tournaments


Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 4/23 9:30 AM South Gwinnett Park 5 8 MBA51 10u 1 Elite Sluggers 10u Herndon
Game 2 4/23 11:15 AM South Gwinnett Park 5 4 Brookwood 5 Elite Sluggers 10u Herndon
Game 3 4/23 1:00 PM South Gwinnett Park 5 1 MBA51 10u 6 GBSA RAYS North 10U
Game 4 4/23 2:45 PM South Gwinnett Park 5 1 Brookwood 6 GBSA RAYS North 10U
# Team W-L-T RA RD RS
1 GBSA RAYS North 10U 2-0-0 2 10 12
2 MBA51 10u 1-1-0 7 2 9
3 Elite Sluggers 10u Herndon 1-1-0 12 -6 6
4 Brookwood 0-2-0 11 -6 5

10U CHAMPIONSHIP BRACKET 10U-OPEN

10U CHAMPIONSHIP BRACKET
1 GBSA RAYS North 10U 9
Sunday 11:45 AM
South Gwinnett Park 5
1
4 Brookwood 4
2 MBA51 10u 9
Sunday 10:00 AM
South Gwinnett Park 5
2
3 Elite Sluggers 10u Herndon 5
GBSA RAYS North 10U 10
Sunday 1:30 PM
South Gwinnett Park 5
3
MBA51 10u 1
GBSA RAYS North 10U
Champion

Brookwood

# Player 1
4/23
2
4/23
3
4/24
4 Total
13 Adams, Quincy 1.1 1.0 2.1
4 Collins, Erik 1.0 1.0
17 DeBruyne, Baylen 1.0 0.1 1.1
21 Salsameda, Samuel 0.2 1.1 2.0
9 Thomas, Judah 1.0 2.0 0.2 3.2
Total 3.0 4.0 3.1 10.1

Elite Sluggers 10u Herndon

# Player 1
4/23
2
4/23
3
4/24
4 Total
4 Conner, Pace 0.2 0.2
8 Ewing, Everett 1.0 1.0
7 Jenkins, Austin 2.0 1.0 3.0
54 King, Jacks 1.1 2.0 3.1
10 Thoms, Callan 1.2 1.1 3.0
Total 3.0 4.0 4.0 11.0

GBSA RAYS North 10U

# Player 1
4/23
2
4/23
3
4/24
4
4/24
Total
4 Davidson, Cayde 1.0 5.0 6.0
10 Garrison, Zach 2.0 2.0
8 Smith, Brody 1.0 1.0
3 Taylor, Jd 2.0 2.0
1 Towe, Jeremiah 2.0 3.0 5.0
14 Webb, Hudson 2.0 1.0 3.0
Total 5.0 5.0 4.0 5.0 19.0

MBA51 10u

# Player 1
4/23
2
4/23
3
4/24
4 Total
29 Cooper, Luke 5.0 5.0
99 Head, Hunter 1.0 1.0
23 Hunter, Bryson 3.0 3.0
1 Sears, Beckett 1.2 1.2
5 Smith, Kane 2.1 2.1
Total 4.0 4.0 5.0 13.0
Team Division W-L-T
1 Brookwood
SNELLVILLE, GA
10U-AA 6-12-2
2 Elite Sluggers 10u Herndon
Winder, GA
10U-AA 5-11-0
3 GBSA RAYS North 10U
Gainesville, GA
10U-AAA 13-8-0
4 MBA51 10u
McDonough, GA
10U-AA 8-7-1
Team Division W-L-T
1 Dacula 11u
Dacula, GA
11U-AA 9-4-1
2 Georgia Nationals
Alpharetta, GA
11U-AA 18-21-2
3 Gwinnett Stripers 11u
Suwanee, GA
11U-AA 13-14-0
4 Precision Baseball
Alpharetta, GA
11U-AA 10-28-1
5 Walton Clippers
Loganville, GA
11U-AA 0-3-0
Team Division W-L-T
1 Devine Baseball 11U
Buford, GA
11U-AAA 12-9-0
2 Fielder's Choice Twins
Hoschton, GA
11U-AAA 18-16-1
3 Georgia Saltdogs
Gainesville, GA
11U-AAA 15-6-0
4 Oconee RiverDawgs
Bogart, GA
11U-AAA 16-9-0
5 Team Elite Premier
Winder, GA
11U-AAA 16-10-1
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball 12U Rylee
Jefferson, GA
12U-AA 4-10-1
2 Dacula Falcons
Dacula, GA
12U-AA 9-6-0
3 GA Elite Jaguars
Marietta, GA
12U-A 0-3-0
4 Senoia Flyers
SENOIA, GA
12U-AA 4-17-2
5 Signature Park Outlaws
Hoschton, GA
12U-AA 21-18-2
Team Division W-L-T
1 Colts Baseball Club
Watkinsville, GA
12U-AAA 6-7-0
2 Dingers Athletics Premiere
Buford, GA
12U-AAA 7-1-0
3 Georgia Stars Baseball Academy - Waters
Norcross, GA
12U-AAA 3-7-0
4 Morgan Co Bulldogs 12U
Madison, GA
12U-AAA 11-18-1
5 Precision Baseball Henderson
Alpharetta, GA
12U-AA 10-18-1
Team Division W-L-T
1 Dunwoody Diablos 13U Maroon
Dunwoody, GA
13U-AA 1-9-0
2 GA Elite Jaguars
Marietta, GA
13U-AA 7-17-1
3 Georgia Saltdogs
Gainesville, GA
13U-AA 11-9-0
4 Hopewell Hawks- Shoe
Milton, GA
13U-AA 24-13-1
5 Line Drive Academy Ramey
Cleveland, GA
13U-AA 16-15-1
6 Precision Baseball Cardinals
Alpharetta, GA
13U-AA 0-16-1
7 Prime Baseball 13U - Henrichsen
Dacula, GA
13U-A 6-6-0
8 Rawlings GA Prospects 13u
Jefferson, GA
13U-AA 1-17-0
9 Richmond Hill Raiders
Richmond Hill, GA
13U-AA 3-1-0
10 TGBA Elite Red
Cumming, GA
13U-AA 7-8-0
11 Titans Dobbs
Social Circle, GA
13U-AA 11-11-0
Team Division W-L-T
1 Elite Baseball
Dacula, GA
13U-AAA 11-16-1
2 Lake Country Scrappers
Greensboro, GA
13U-AAA 13-6-0
3 North Ga Raiders
Danielsville, GA
13U-AAA 8-5-1
4 Outlaws 13U Bartek
Lilburn, GA
13U-AA 3-16-0
5 Precision Baseball Daily
Alpharetta, GA
13U-AA 6-13-0
6 Southeast Barons
Sugar Hill, GA
13U-AAA 16-18-1
Team Division W-L-T
1 706 Baseball Club
Athens, GA
14U-OPEN 5-14-0
2 Dacula Falcons
Dacula, GA
14U-OPEN 16-12-0
3 Five Star Generals - Loganville
Loganville, GA
14U-OPEN 4-20-0
4 GBSA Rays
Gainesville, GA
14U-AAA 8-4-1
5 Georgia Rangers
Crawford, GA
14U-OPEN 8-12-1
6 North Ga Raiders
Danielsville, GA
14U-OPEN 13-6-0
7 North Oconee Titans
Bogart, GA
14U-OPEN 5-6-0
8 RCP FINS
Lithonia, GA
14U-OPEN 0-3-0
9 Southeast Barons - Black
Sugar Hill, GA
14U-OPEN 22-6-2
10 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 18-6-1
11 Walton Clippers
Loganville, GA
14U-OPEN 6-3-0
Team Division W-L-T
1 Cherokee Express
Woodstock, GA
16U-OPEN 3-4-0
2 Georgia Lookouts
Snellville, GA
16U-OPEN 12-17-1
3 Jokers Baseball
Hoschton, GA
16U-OPEN 2-18-1
4 Longhorns
Sugar Hill, GA
16U-OPEN 1-9-0
5 Mill Creek Hawks
Buford, GA
16U-OPEN 19-4-0
6 Mudcats
Winder, GA
15U-OPEN 6-5-0
7 Roswell Hornets
Roswell, GA
16U-OPEN 4-10-0
8 Sandlot Dawgs
Jefferson, GA
16U-OPEN 15-13-1
9 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
16U-OPEN 21-7-0
10 Velo Factory
Mount Airy, GA
15U-OPEN 8-3-0
Courtyard by Marriott Atlanta Duluth/Gwinnett Place
3550 Venture Parkway
Duluth, GA 30096
SONESTA SELECT ATLANTA - DULUTH
3530 Venture Parkway, Duluth, GA 30096
Duluth, GA 30096